Астильба в ландшафтному дизайні саду — багатоликий чагарник для оформлення квітника | Сад і город

.

З кожним літнім сезоном на ринку з’являється все більше і більше сортів квітів, які вносять значні зміни у благоустрій саду.

Так, з недавніх часів став популярним жителем російських дач багаторічний квітка — астильба, який все частіше використовується в дизайні саду при оформленні клумб, рокаріїв, прибережних зон, в складі міксбордерів з багаторічників.

Чагарник славиться великою різноманітністю сортів, яскравими фарбами, невибагливістю і відмінним декоративним виглядом. Вирощування астильби на ділянці і догляд за нею вимагають мінімальної кількості трудовитрат, це одне з важливих переваг рослини.

Зміст:

 • Опис виду
 • Види астильби
 • Умови вирощування і догляд
 • Розмноження
 • Астильба в ландшафтному дизайні

Опис виду

Астильба — декоративна рослина

Астильба — декоративна садова рослина в перекладі з грецького «дуже блискучий», таку назву квітка отримав за забарвлення листя. У природних умовах астильбу можна зустріти на території Китаю, Північної Америки, Японії в лісах і по береговій лінії.

Стебла прямостоячі, їх висота варіює від п’ятдесяти сантиметрів до двох метрів. Листя астильби відрізняються ажурністю і кольором від світло-зеленого до червонуватого.

Квіти дрібні, зібрані в волотисте, пірамідальні суцвіття. Астильбам характерна забарвлення кольорів: біла, рожева, червона, темно-червона, малинова, фіолетова. Рослини класифікують на декілька видів за будовою листя, суцвіть і висоті.

Види астильби

 • Астильба Арендса — висока могутня рослина, що виростає до одного метра. Має дерев’янисті добре розвиваються коріння, суцвіття являють собою волоті, краї листків зубчасті, складної будови двічі-тричі перисті. Липень-червень — основні місяці цвітіння даного виду. Цей вид має широке розмаїття сортів відрізняються по колірній гамі.
 • Астильба Арендса найбільш поширений вид, широко використовується в садовому дизайні європейської частини Україні

 • Астильба Давида — високоросла рослина двох метрів. Квіти зазвичай рожеві, малинові, фіолетові у пірамідальних суцвіттях. Листя зеленого кольору і складно перистого виду, мають коричневі прожилки.
 • Астильба Давида використовується в ландшафтному дизайні як фонове рослина, її добре висаджувати вздовж паркану, декорувати господарські будівлі

 • Астильба китайська виростає у висоту до ста сантиметрів. Різноманітне забарвлення квітів від блідо-рожевого до темно-бордового представлені цим видом. Довжина суцвіть варіює від 30 до 40 см і нагадують вид волоті. Листя складно-перисті, з зазубреними краями, ажурні, зеленого або смарагдового кольорів, по жилках і краях листа з внутрішньої і зовнішньої сторони розташовані маленькі руденькі волоски. Цвіте астильба китайська досить тривалий час — з червня по серпень.
 • Важливою властивістю китайської астильби є те, що в її коренях накопичується багато фітонцидів, які виділяються в грунт і пригнічують ріст бур’янів та інших рослин.

 • Астильба японська являє собою невисокий кущ, що росте до 70 див. Є низькорослі сорти не перевищують 30 див. Листя блискучі, ажурні, темно-зеленого кольору, суцвіття ромбоподібні, що складаються з дрібних квітів. Астильба китайська відрізняється від інших червонуватим кольором стебел, це надає їй декоративний вигляд і той час, коли вона відцвітає.
 • Виявлено, що сорти астильби японської володіють більшою морозостійкістю порівняно з іншими видами

 • Астильба Тунберга — середньорослий представник видів, його висота досягає 80 див. Суцвіттями мають форму пірамід, при цьому нижні гілочки пірамід дивляться вниз, і мають никнуть форму. Темно-зелене листя складного пір’ястого ажурного виду прикрашають рослину. Цвіте з липня по серпень.
 • Виявлено, що сорти астильби японської володіють більшою морозостійкістю порівняно з іншими видами

 • Астильба простолистная являє собою низькорослий кущ висотою 30-50 див Листки прості, зеленого, смарагдового кольору з грубо зазубреними краями. Суцвіття повітряні, прореженные.
 • Астильба простолистная дуже різко реагує на недостатність поливу, любить виключно вологі тінисті місця

 • Астильба Лемуана низькоросла рослина до п’ятдесяти сантиметрів. Для суцвіть даного виду характерна поникла, розріджена форма. На листках спостерігаються коричневі прожилки і темні волоски з обох сторін аркуша.
 • Астильба Лемуана є найстарішим видом виведеним відомим селекціонером Лемуаном. Цей вид вважається родоначальником сортових астильбиУмови вирощування і догляд

  Астильба тіньолюбні багаторічники

  Астильба досить невибаглива рослина, але важливо знати деякі особливості її вирощування. Спочатку, це рослина волого – і тіньолюбні, хоча з виведенням нових сортів, астильба набула властивості рости на сухих грунтах.

  Але все ж, необхідно підбирати їй місця, крім прямого попадання сонячних променів, пересихання ґрунтів (про інших тіньолюбних кольорах-багаторічниках ви можете прочитати тут).

  Астильба добре розростається і утворює густі зарості. Росте на одному місці до 15 років. Але при цьому важливо періодично один раз на 4 чи 5 років проріджувати ділянку. Для рясного цвітіння навесні астильбу підгодовують універсальним мінеральним добривом, що містить азот, калій, фосфор. Після цвітіння суцвіття обрізають.

  Підготовку многолетника до зими починають вже з кінця серпня, саме в цей період вносяться фосфатні добрива, які допомагають рослині підготуватися до зимового періоду.

  Це важливо: щоб зберегти молоді кущі астильби від морозів, їх краще вкрити лапником або нетканим матеріалом.

  Розмноження

  Вирощування астильби з насіння

  Квітка добре розмножується поділом куща. Для цього рослину викопують і відрізають лопатою частина кореневища, пересаджують його на нове місце.

  Астильба також розмножується відростками, при цьому від основного куща подкапывается і відщеплюється молода поросль з невеликим корінцем і садиться на нове місце.

  Це потрібно знати: існують спеціальні стимулятори росту та розвитку, які ефективно допомагають рослині влаштуватися на новому місці. До таких препаратів відносяться: гетероауксин, корневін, корінь супер.

  Рослину можна вирощувати і з насіння в домашніх умовах. Насіння висаджуються в березні в спеціально підготовлений грунт для розсади, на утрамбований вологий грунт, зверху мульчируются грунтом, накриваються прозорою плівкою або кришкою і ставлять на добре освітлюване місце. Через тиждень з’являються перші сходи.

  Поливати на цьому етапі потрібно в піддон, щоб краплі води не поламали молоді паростки. Після появи першої пари справжніх листків астильбу пікірують і пересаджують у контейнери глибиною 6-7 см. На цій стадії можна вводити органічні і мінеральні добрива 1 раз в тиждень, бажано чергувати препарати.

  Висаджується розсада в грунт на початку червня. Для виключення надмірного загущення, дотримують інтервал 30—40см між рослинами.

  Посадка кореневища астильби

  Зверніть увагу: грунт для розсади астильби краще купувати в спеціалізованому магазині, при цьому важливо подивитися його складу. Хороша збалансована суміш повинна містити біогумус, перегній, торф, пісок, комплекс мінеральних добрив.

  Астильба в ландшафтному дизайні

  Широко використовується ця рослина в садовому дизайні. Жоден квітник не обходиться без присутності астильби. Добре оформляти асбильбой тінисті куточки саду, там вона сприятливо себе почуває і добре розростається і цвіте.

  Астильба у квітнику

  При цьому можна сформувати клумбу з різних видів астильби, на першому плані можуть розташовуватися низькорослі сорти астильби простолистной або Лемуана, на другому китайської, Тунберга, і третій найвищий рівень, це сорти астильби Давида.

  Важливо продумати колірну гаму, так клумба може бути монохромного, що складається з зближених кольорів може бути контрастним, де використовуються яскраві соковиті яскраві кольори різних сортів.

  Контрастна клумба відмінно виглядає на тлі широколистяних дерев з темно—зеленим листям

  Береги струмків, водойм добре оформляти кущами астильби, так як вона любить зволожені грунти. Квітка висаджується і штучні болота.

  Чудовими сусідами астильби є хости, яких підходять такі ж умови росту. А головне, що хости своїми великими овальними листками створюють контраст повітряним ажурним листям астильби.

  Сусідство астильби і хост дуже ефективно з точки зору декоративності

  Чудово поєднуються з волотисті квітами астильби широкі листя гейхери, бадану, грунтопокривні багаторічні садові квіти (барвінок, кам’яна троянда, манжетка, копитняк, вербейник), папороті, а також кущі кизильника, гортензії, дерну, винограду.

  При створенні міксбордера важливо знати висоту росту рослини і дотримуватися при посадці принцип сходів, так кожна рослина отримуватиме необхідну кількість світла і будуть проглядатися усі рослини в композиції.

  Завдяки високому зростанню, астильба створює фон для більш низькорослих квітів, тому часто використовується в міксбордері

  Широке різноманітність астильби принесло їй величезну популярність серед садових квітів і вивело її на основні позиції в оформленні ділянки.

  Дивіться відео про декоративному багаторічну рослину астильба для прикраси Вашого саду:

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.