Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город

.

Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 1
Передмова

Під виїздом на природу хтось розуміє переселення на дачу, інші вирушають подалі від міста, щоб пожити біля річки в наметі, і в обох випадках незайвою буде автобаня, особливо для далеких поїздок.

Зміст

 • Автобаня – що вона собою являє?
 • На базі чого може бути зроблена мобільна лазня?
 • Парна на колесах своїми руками
 • 1 Автобаня – що вона собою являє?

  В останній час на теренах інтернету все частіше стали з’являтися фото з невеликими причепами, які виглядають, як звичайні будинки на колесах, але при цьому практично позбавлені вікон і забезпечені трубою на даху. Саме так виглядають лазні на базі трейлерів або навіть відкритих платформ, доповнених легкими утепленими конструкціями. Такі мобільні сауни виготовляються невеликими компаніями, а також деякими великими концернами, які займаються виробництвом автомобілів або безпосередньо причепів. При бажанні не важко знайти відео-презентації на цю тему.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 2

  Втім, багато автолюбителів, які використовують свої транспортні засоби не тільки для пересування по місту, але і для відвідування віддалених мальовничих куточків, іноді вигадують власні конструкції лазень на колесах. Адже основне їх призначення – мобільність, тобто можливість транспортування на далекі відстані. В іншому парні можуть бути як у вигляді вагончика, тобто без можливості від’єднання осей коліс, так і знімні з транспортним платформи, незалежно від того, причіпна вона, чи є відкритим кузовом вантажного автомобіля. Про таких самодєлках створено безліч майстер-класів з відео-оглядами і докладними звітами з фото.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 3

  Зсередини автобаня відрізняється від звичайної парної тільки ретельно продуманим плануванням. Обов’язково повинен бути хоча б тамбур, якщо для повноцінної кімнати відпочинку не вистачає місця. Тобто слід відвести місце для того, щоб переодягнутися (а значить бажано наявність шафки або рундука) та перепочити після високої температури, не виходячи на вулицю. Максимально економічно повинна бути використана площа самої парилки, там потрібно подбати і про лежачому місці, і про парі сидячих, краще їх продублювати ступенями або хоча б зробити в 2 яруси для більшої місткості. І, звичайно, не забути про душову і біотуалет, не кажучи вже про печі.

  2 На базі чого може бути зроблена мобільна лазня?

  Можливі два варіанти: коли за основу береться мікроавтобус або вантажний автомобіль типу “фургон” з закритим жорстким кузовом (не тентованим), використання в якості бази будь-якого причепа. У першому випадку можна знову ж таки піти двома шляхами – зробити повноцінний будинок на колесах, в якому знайдеться місце і бані, або відвести весь простір під парну, душову, туалет і куточок для відпочинку. Існує чимало готових моделей, які можна побачити на фото і відео. Другий варіант-за обмеженості простору дає простір тільки для розробки планування та дизайну сауни на колесах.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 4

  При купівлі мікроавтобуса або невеликого фургона слід бути готовим до обмеження простору не тільки по ширині, але і по висоті. Тобто особливого комфорту в лазні, зробленої на базі такого транспортного засобу, очікувати не доводиться. Але якщо інших варіантів немає, краще всього брати за основу машини-рефрижератори, в них вже зроблена відмінна теплоізоляція, залишається тільки забезпечити вентиляцією і димоходом для печі. У великотоннажних вантажних автомобілях простору побільше, і лазню організувати своїми руками там набагато простіше, створивши комфортну обстановку і встановивши відео-та аудіоапаратуру.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 5

  Самохідну баню на платформі транспортного засобу можна використовувати не тільки для своїх потреб, але і пропонувати за погодинну оплату відпочиваючим, помістивши оголошення і фото в місцевій газеті.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 6

  Зовсім інакше виглядає переобладнання причепа. Деякі умільці, щоб скоротити обсяг робіт, купують ларьки на колесах або пересувні бістро, які дешевше житлових трейлерів, і після незначних переробок отримують цілком прийнятні парні. Таким же чином можуть бути переобладнані і закриті вантажні причепи. Дещо складніше переробити своїми руками в мобільну лазню відкритий причіп, який представляє собою платформу з невисокими бортами. Однак і в цьому випадку при наявності матеріалів і інструментів можна виготовити легку пересувну конструкцію з ребрами жорсткості з куточка, утеплити її і обшити вагонкою.

  3 Парна на колесах своїми руками

  Для початку давайте зупинимося на тому, що автобаня – це комфорт. Ніяка похідна парна у наметі з целофану не зможе доставити той максимум задоволення, яке можна отримати у найгіршій сільської парильні, топлячи “по-чорному”. Тому для початку розглянемо варіанти простіше. Якщо ви хочете використовувати баню в комерційних цілях, ідеальний варіант – вантажний автомобіль з кунгом (особливо, якщо в ньому ще будуть висуваються з боків секції).

  Краще всього для цієї мети придбати ГАЗ або ЗІЛ, але можна зупинитися на невеликому автобусі. Кузов обов’язково ізолюється всередині спочатку фольгою (обшиваємо все – стіни, стеля і підлога), а потім термоізоляцією і вже в якості чистової обробки – вагонкою. Якщо ви стали володарем трейлера, роботи буде ще менше, оскільки всередині, як правило, вже є і перегородки, і шафи, і навіть спальне місце в кормовій частині, там можна зробити куточок відпочинку з великим екраном для перегляду відео.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 7

  А ось передню половину внутрішнього простору потрібно обробити гідроізоляцією і обшити вагонкою, а також встановити розсувну стулку, або хоча би завісити щільним повстю – там буде парна. Піч краще зробити посередині, в трейлері зазвичай в цьому місці знаходиться кухня, звідси легше всього буде топити лазню з боку кімнати відпочинку, де при наявності скляній заслінки вийде ще і подобу каміна. Складніше всього, якщо автобаня, що базується на колесах причепа, буде виготовлятися своїми руками на відкритій платформі.

  Тут необхідно зробити точний розрахунок навантаження конструкції на колісну вісь, з урахуванням не тільки маси корпусу, але й не забуваючи про внутрішню обстановку, включаючи піч і паливо для неї. Враховуючи невеликий простір, дверцята топки краще вивести назовні, а кам’янку виготовити з сполучених товстої дротом каменів, які попередньо потрібно буде просвердлити.

  Все це робиться в цілях безпеки: несподівано распахнувшейся під час руху (при передислокації) дверцят не випадуть вугілля, а камені не розлетяться з-за догодив у вибоїну колеса. Спорудити ж лазню можна як з листового металу, так і з дощок. Більш того, на відкритій платформі цілком можна звести повноцінний зруб з колод, з’єднавши їх скобами або зробивши стяжки з вертикальних металевих стрижнів. Але пам’ятайте, що причіп такого типу буде досить важким.

  Автобаня на колесах – комфортний відпочинок на природі + Фото та відео | Сад і город 8

  Про те, як класти зруби, не складно знайти навчальне відео, а потім просто використовувати на наявному підставі. Особливо потрібно звернути увагу на центр тяжіння, ним не повинен бути стеля лазні, тобто він не повинен розташовуватися занадто високо, щоб при розгойдуванні на нерівній дорозі мобільна лазня не перекинулася. Після такої катастрофи навряд чи щось залишиться від внутрішньої обстановки і відео-апаратури. Для міцної фіксації на стоянці краще всього заздалегідь зробити відкидні опори.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.