Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город

.

Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 1
Передмова

Для багатьох садівників не становить праці виростити на своєму городі буряки. Хіба що кожен вибирає свій сорт. Буряк Мулатка подобається, перш за все, тим, що, будучи середньостиглим сортом, дозволяє одержати урожай вже через 125 днів після сходів.

Зміст

 • Буряк Мулатка на городі – урожай гарантовано!
 • Що важливо знати – вирощуємо Мулатку
 • Кращі з кращих – сорти буряків для зберігання
 • 1 Буряк Мулатка на городі – урожай гарантовано!

  Якщо ви хочете виростити свою буряки на городі і отримати очікуваний результат, дізнатися, до якого типу відноситься ваш вибір насіння. Справа в тому, що за термінами дозрівання цей коренеплід ділиться на ранні, середньостиглі та пізні селекції. Два останніх зазвичай використовуються для зимового зберігання. Мулатка – середньостиглий сорт буряка, і вже приблизно через 120 днів дозволить зібрати досить пристойний урожай як для вживання в їжу, так і для консервації.

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 2

  Ці коренеплоди зовні не сильно відрізняються від інших звичних нам сортів. Зазвичай вони виростають округлої форми, мають гладку поверхню і важать до 350 грамів. Дивіться, як буряк Мулатка виглядає на фото. Плоди цього сорту за кольором ближче до темно-бордового і цінуються за соковиту м’якоть без кілець і прекрасні смакові якості.

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 3

  Для зберігання в зимові місяці ця буряк підходить як не можна краще. Якщо вам подобається саме цей сорт, то зайнятися насінням і посівом слід вже в кінці квітня. Для цього насіння висаджують у грунт на глибині приблизно 3 сантиметри, залишаючи відстань між собою у 8-9 сантиметрів. Передбачити відстань необхідно і для міжрядь – воно повинно бути приблизно 25 сантиметрів.

  2 Що важливо знати – вирощуємо Мулатку

  Для тих, хто зацікавився саме Мулаткою, додамо, що розетка листя у неї невелика і пряма (стояча). Листя у такий буряків овальні, зеленуваті, краї трохи хвилясті, як це показано на фото. Цей сорт дуже високоврожайний і не вимагає додаткового догляду. Він буде добре рости і на садово-городніх ділянках, і на прибудинковій території, і якщо ви вирішили вирощувати його в рамках маленького або, навпаки, великого фермерського господарства.

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 4

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 5

  Вважається, що від цього сорту можна отримати максимальний урожай у розмірі 470 центнерів з гектара. При цьому зазвичай в урожайні роки близько 98 % отриманого товару в найкращому товарному вигляді. При приготуванні цей коренеплід відмінно зберігає свій колір і не стає блідо-рожевим. А це важливо в кулінарії, особливо при приготуванні борщу або вінегрету.

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 6

  3 Кращі з кращих – сорти буряків для зберігання

  Як показують відгуки, в список найбільш бажаних сортів Мулатка потрапляє обов’язково. Однак було б нерозумно стверджувати, що це єдиний хороший сорт буряка для посадки. Навпаки, ми розповімо вам, що ще варто висаджувати на ділянці. Хто мріє виростити буряк ранню, набувають сорт Перший урожай – її вживають в їжу першої. Якщо потрібна буряк середнього терміну, беруть Мулатку або Матрону, а також Патрік чи Монокль. У список також потрапив і сорт буряка Рокет. Всі ці сорти призначені для застосування в кулінарії, а також вони спокійно переносять тривалі періоди зимового зберігання.

  Чому саме буряках приділяють стільки уваги в зимові місяці? Тому, що буряк містить калій і фолієву кислоту і вітамін С. Лікарі довели позитивний вплив цього коренеплоду на систему травлення людського організму, а також на імунну. Багато садівники, воліючи бути завжди молодими, вживають також і бурякові листя.

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 7

  Вважається, що саме молоде листя, як і шпинат, багаті на бета-каротин, а також кальцій і залізо.

  Для того, щоб правильно вирощувати у себе на грядці буряк і отримати пристойний урожай, вам потрібно знати кілька секретів. По-перше, цю культуру слід сіяти точно по графіку – не посієте у строк, урожаю не одержати. Насіння буряка повинні прорости швидше, порівняно з морквяними, высеянными в однаковий час. По цьому показнику ви можете приблизно визначити якість сходів. Не забудьте, що цей коренеплід також потрібно грунтовно проріджувати.

  Буряк Мулатка – для вживання і зимового зберігання + Фото та відео | Сад і город 8

  І ще один важливий момент – без своєчасного поливу ви можете поставити хрест на своїх рекорди врожайності. Пам’ятайте, що висаджувати цю культуру небажано в тих місцях, де раніше вже росли коренеплоди. Буряк любить пухкі і родючі грунту, а також перегній і гній і може спокійно рости там, де вирощуються інші овочеві культури. Але уникайте застосовувати свіжі добрива навесні, оскільки рослина накопичує нітрати і може деформуватися від надлишку поживних речовин. Удобрювати грунт тільки восени – вам знадобиться не більше 10 кілограмів добрив на 1 квадратний метр.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.