Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город

.

Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 1
Передмова

Крім плодових дерев, а також всіляких ягідних культур на ділянці потрібні і декоративні чагарники, хоча б у вигляді зеленої огорожі, вони чудово доповнюють собою ландшафтний дизайн та захищають від вітру інші рослини.

Зміст

 • Для чого садять декоративні чагарники на ділянці?
 • Види густих декоративних чагарників, що користуються популярністю
 • Декоративно-листяні і хвойні чагарники для зеленої огорожі
 • Як садити кущі на заміській ділянці?
 • 1 Для чого садять декоративні чагарники на ділянці?

  Хтось із землевласників прагне до раціоналізму при висаджуванні рослин, і навіть на клумбах біля таких господарів ростуть лікувальні культури, а з пергол звисає велика полуниця. Але щоб на заміській ділянці панувала гармонія, уздовж огорожі не завадять густі декоративні чагарники, особливо такі, які цвітуть в літній і осінній час, створюючи красиві, що міняються від сезону до сезону види. Зокрема, висаджуються по периметру території культур цінуються ті, що забезпечені довгими шипами.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 2

  Якщо ділянка обнесена решітчастою загорожею або штахетником, рекомендується саджати густі вічнозелені чагарники, щоб обмежити перегляд території ззовні. Такі культури, якщо вони достатньо високі, стануть чудовим фоном для квітників і клумб, а також послужать додатковою перешкодою для зловмисників, якщо заміський надів використовується сезонно, як дача. Звичайно, для цієї мети можна використовувати і ожину, або шипшина, але плодоносні породи краще саджати в саду, щоб було зручніше збирати урожай.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 3

  Дуже зручно висаджувати невисокі (від 50 сантиметрів до метра) кущі обабіч доріжок, відокремлюючи тим самим зону для пересування від квітників, галявин і грядок. Також низькорослі декоративні культури використовуються для зонування території, зокрема, для огорожі дитячого майданчика куточка, відведеного під готування шашликів, гриля і барбекю. Більш того, за допомогою густих вічнозелених чагарників, що перевищують зріст людини, можна перетворити сад у лабіринт. А посадивши зелену стіну навколо прибудинкової галявини, ви надійно укроете її від вітру і пилу.

  2 Види густих декоративних чагарників, що користуються популярністю

  Вище вже згадувалася можливість посадки густих кущів вздовж огорожі, особливо якщо вона решітчаста. Найкраще для цієї мети підходить глід напівм’який, який раскидистостью нагадує дерево, особливо, коли досягає своєї максимальної висоти, що відповідає 8 метрів. Озброєний великими шипами, цей деревовидний чагарник стане надійним захистом маєткового господарства. А ось для зонування його краще не застосовувати, особливо навколо ігрового майданчика, якщо не хочете, щоб діти власними пальцями дізналися, як боляче можуть вколоти колючки.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 4

  Для розмежування одягла на окремі площі найкраще садити в’яз кущовий, або дерен, білий або червоний, з них при належній обрізанні виходять відмінні живоплоти, які можуть досягати висоти 3-4 метрів. Правда, слід пам’ятати, що дерен досить вимогливий до грунту, але зате він вільно росте і на тіньовій стороні ділянки. З невибагливих порід варто згадати спирею калинолистную, яка відмінно переносить холоду і цілком посухостійка. Також не слід забувати про густу жимолость татарську, яка виростає до 4 метрів, проте, якщо в сім’ї є діти, будьте уважні – плоди цього чагарника неїстівні.

  По обидва боки доріжки дуже красиво виглядають зелені бордюри, особливо, якщо вони акуратно обрізані до певної форми крони, яка так і проситься на фото. В якості таких найкраще виглядає вічнозелений чагарник, який особливо яскраво виділяється на фоні снігу. Наприклад, дуже добре приймається і росте практично в будь-яких умовах магнолія подуболистная, яка красиво цвіте і обдаровує в кінці літа їстівними ягодами. Однак цю культуру слід добре утеплювати у морози, хоча б присипаючи снігом, інакше вона легко вимерзне.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 5

  Тут саме час відзначити, що деякі види популярних декоративних чагарників можуть постачати вас плодами не тільки їстівним, але й смачними. Кілька таких порід було згадано вище, але є і більш відомі, наприклад, смородина чорна, яка віднесена до декоративним культурам з-за її густої крони. Також непоганою підмогою для господарства і прикрасою в якості бордюру буде айва японська низька, яка рідко піднімається вище 1 метра, але зате дає рясний урожай ароматних яблук. Красиво на фото буде виглядати сад, де росте вишня піщана висотою близько півтора метрів, листя якої стають червоними з настанням осені.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 6

  3 Декоративно-листяні і хвойні чагарники для зеленої огорожі

  Кожне дерево на ділянці повинно займати своє місце, виходячи з того, наскільки високим і розкидистим воно буде, і яку форму має його розвинена крона. Те ж саме відноситься і до кущів, тим більше, що при озелененні вони затребувані не менше, ніж дерева. Розрізняють листопадні, вічнозелені декоративно-листяні і хвойні чагарники. Перші відрізняються високою інтенсивністю росту, проте взимку перед вами будуть види живоплоту з голих гілок, тому такі культури краще садити на дачі, де ви буваєте тільки в теплі сезони.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 7

  З іншого боку, вічнозелені кущі, крім більш повільного зростання, відрізняються невисокою морозостійкістю, а тому взимку їх потрібно ретельно вкривати від холоднечі, що знову ж таки завадить дивитися на види зелені серед снігу. Тому там, де зими суворі, краще садити хвойні чагарники, які в поєднанні з іншими типами, перерахованими раніше, так і просяться на фото в теплу пору року. До таких належать кедровий стланик і ялівець звичайний з високорослих порід і сосна гірська низькоросла з чагарників середньої висоти.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 8

  Основна перевага вічнозелених культур – незначне опадання листя, яка змінюється поступово, протягом року, а не лише восени. Якщо у вас на ділянці переважають такі чагарники, досить щотижневого прибирання території, щоб лежать на доріжках і траві листочки не створювали види недоглянутості і запустіння. З популярних вічнозелених порід можна назвати такі, як самшит, колись вирощується в садах аристократів, японський і англійський гостролист (розрізняються формою листа, у першого вона округла, у другого – гостра). Менш популярна широколиста кальмія, оскільки не терпить стрижки і тому надмірно розростається.

  4 Як садити кущі на заміській ділянці?

  Як виглядає продуманий ландшафтний дизайн? Зовсім не обов’язково переглядати фото з садівничих каталогів, щоб відповісти на це просте запитання. Уздовж доріжки, як правило, тягнеться або невисокий зелений бордюр, або повноцінна ростова живопліт. У першому випадку позаду низькорослого чагарнику висаджується квітник, і вже для нього тлом стає висока стіна густих кущів. Далі можуть бути висаджені алейні ряди дерев або окремі групи для створення тіні.

  Деякі чагарники підходять тільки для одиночної або групової посадки, але не для зеленої огорожі, наприклад, бузок звичайна, яка, розростаючись, позбавляється листя в нижній частині стовбура.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 9

  Деякі породи кущів можна складати у композиції, наприклад, чергуванням квітучих і декоративно-листяних чагарників. Також можна поєднувати рослини з різним відтінком листя, наприклад барбарис з смарагдовою і пурпурової кроною, або листяні вічнозелені породи з хвойними. Важливо пам’ятати, що загибель навіть одного кущика зруйнує всю композицію. Тому не зайвим буде згадати про розведення троянд живцями і вибирати породи, які сідають подібним чином.

  Чагарники декоративні – фото з назвами, види чагарників + Відео | Сад і город 10

  І, нарешті, перейдемо безпосередньо до процесу посадки. Час для неї вибирається в залежності від того, яку культуру ви хочете бачити в якості огорожі. Стиль можете придумати свій, або підберіть по фото в журналах. Розрізняють однорядний і багаторядний типи посадки, в першому випадку саджанці або живці розміщуються в грунті в 1 лінію з рівним проміжком, у другому – в шаховому порядку в 2 або 3 лінії. Якщо огорожу формується з декількох порід, їх укорінюють рядами, щоб вийшла ярусна посадка.

  Для початку кілочками і шпагатом намічається лінія, по якій будуть рости кущі. Потім копається траншея, глибина якої повинна бути не менше півметра, а ширина залежить від кількості рядів, по 50 сантиметрів кожен. Дно отриманого рову взрыхляется, грунт змішується з добривом. Далі в канаву поміщається саджанець, навколо його коренів насипається родючий грунт, яка ущільнюється, щоб рослина не покосилось, і зволожується.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.