Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город

.

Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 1
Передмова

Поверніться подумки в період, коли ще маленькою дитиною приїжджали в село до бабусь і дідусів. Згадайте, як любили гуляти по саду і ласувати плодами і ягодами. Уявіть смак спокусливою червоної смородини. Чому б не повернутися в цей незабутній момент? Давайте розберемося, як необхідно садити червону смородину, і як правильно за нею доглядати.

Зміст

 • Посадка червоної смородини – вибираємо саджанці
 • Червона смородина – посадка і комплексний догляд
 • Якісний догляд за кущами
 • Добриво смородини – догляд за календарем
 • 1 Посадка червоної смородини – вибираємо саджанці

  Сонячне місце на ділянці ідеально підходить для посадки червоної смородини. Це рослина обожнює вологу – частий полив необхідний йому для розвитку кореневої системи. Краще всього висаджувати кущі на чорноземі, багатому гумусом. Глинистий грунт також підходить для вирощування цієї ягідної культури.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 2

  Червона смородина висаджується саджанцями. При купівлі рекомендуємо звернути увагу на їх коріння. Бажано, щоб вони були в здерев’янілі стані. Зверніть увагу на довжину коренів, вона повинна бути в межах двадцяти сантиметрів. Надземна частина обрізаної гілки саджанця має, як правило, довжину десять-п’ятнадцять сантиметрів. Бажано, щоб було пару таких гілок, на кожній з них повинно бути не менше двох нирок.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 3

  Якщо побачите зелену або ж чорну кору, краще пройдіть далі повз пропозиції. Посадка червоної смородини з такими гілками чревата проблемами – зелена кора говорить про недостиглих пагонах, а чорні плями свідчать про хвороби, які навесні заявлять про себе.

  2 Червона смородина – посадка і комплексний догляд

  Найкращий час, щоб зайнятися посадкою червоної смородини – початок вересня. Радимо провести всі посадочні заходи чагарника до двадцятих чисел цього місяця. Для початку знадобиться викопати яму діаметром п’ятдесят сантиметрів і глибиною сорок п’ять сантиметрів. Не забувайте, червона смородина – це чагарник, і він добре розростається. Тому дотримуйтесь відстань між смородиною та іншими рослинами в межах двох метрів.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 4

  У викопану яму додайте добрива: двадцять п’ять грамів компосту, 500 грамів суперфосфату, також додайте калійної солі, приблизно сто грам. Зверху на дві третини глибини присипте плодовитою землею. Перед посадкою саджанців умільці рекомендують на два-три години помістити коріння у воду, щоб вони добре наситилися вологою.

  Коли всі ці дії виконали, можете приступати до розміщення саджанця в ямці. Смородина буде дуже вдячна, якщо розмістити її під кутом у сорок п’ять градусів. Це покращує форму куща в майбутньому і сприяє розростання кореневої системи.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 5

  Коріння саджанця при подсаке краще розправити. Присипайте корінці акуратно, щоб не пошкодити їх занадто важкими грудками. Після того, як вся земля виявилася назад в лунці, утрамбуйте її і добре полийте. Поверхня землі слід покрити шаром торфу – ця мульча чудово захищає грунт від пересихання. При сухій погоді рекомендуємо через кілька днів після посадки зробити полив і додаткове мульчування.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 6

  3 Якісний догляд за кущами

  Поки кущі смородини молодий (не старше трьох років), він потребує постійного підживлення. Саме в цей період формується коренева система і сильні плодовиті пагони. Найбільше підійдуть добрива з хорошим вмістом калію. А ось кількість добрив на основі фосфату краще зменшувати, так як кущі порічок потребують в ньому менше, ніж інші рослини у вашому саду.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 7

  Радимо зробити підпору гілок смородини. Це не дасть при великому врожаї нахилятися віти до землі. Деякі умільці встромляють штирі з боків чагарнику на його висоту і обв’язують мотузкою або дротом. Від цього кущ росте вгору і не обвисає. Головне при використанні цього методу стежити, щоб гілки не накладалися один на одного і не перепліталися. Надмірно густі пагони – це прекрасне середовище для розвитку грибкових захворювань. Досвідчені садівники радять постійно стежити за станом здоров’я кущів і вчасно обрізати пошкоджені пагони і гілки, листя і нещадно зривати пошкоджені ягоди.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 8

  Формуйте кущі смородини вже з моменту посади – всі гілки обрізають, залишивши лише три-п’ять нирок. Своєчасно позбавляйтеся від п’ятирічних гілок. Плодоносити вони вже не будуть, а сили забирати продовжать. Залишайте молоді потужні гілки. Від зайвих однорічних пагонів краще позбавлятися. Обрізати і формувати кущі порічок краще ранньою весною або пізно восени. Кущ формується з широкою основою. Це дасть рівномірне плодоношення. Якщо у п’ятирічного куща можна нарахувати від п’ятнадцяти до двадцяти різновікових потужних гілок, означає сформований правильно.

  4 Добриво смородини – догляд за календарем

  Червону смородину навесні слід підживлювати азотними добривами. Восени підживлення кущів проводиться сумішшю зі ста грамів суперфосфату і сорока грамів хлористого калію. Виробляєте двічі на рік розпушування грунту під кущами порічок. Стежте, щоб не росли бур’яни, завжди видаляйте їх. Вони витягають необхідну для смородини вологу.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 9

  Вкрай важливе зауваження – не рекомендується застосовувати гербіциди, смородина чутлива до такої хімії і теж може постраждати. Тому краще видаляти бур’яни вручну.

  Навесні і восени не забувайте про мульчуванні грунту під кущем. Мульча взимку збереже тепло, а навесні не дасть волозі швидко випаруватися. Мульчування також спростить догляд – бур’янів навколо кущів буде істотно менше. Червону смородину необхідно рятувати від засухи. Ретельно поливайте її. Кращий спосіб перевірити, чи потребує смородина в поливі чи ні – копнути лопатою біля куща. Якщо дно ямки сухе, обов’язково полийте грунт з розрахунку два відра води на кущ.

  Якщо культура сповільнила зростання, то до початку червня проведіть кореневу підгодівлю. Для цього візьміть пташиний послід або гній, розбавте водою в співвідношенні один до десяти, викопайте навколо куща лунку і вилийте в неї не менше двох відер такого розчину. Замість органічної рідкої підгодівлі можна застосовувати сухі мінеральні добрива.

  Червона смородина – посадка й догляд за всіма правилами + Відео | Сад і город 10

  Готуйте дуже ретельно червону смородину до зими. Догляд полягає в обвязывании гілок куща з розрахунком на те, щоб вони не зламалися від снігу. Щоб уникнути промерзання смородини взимку рекомендуємо огортати її плівкою чи агроволокном у кілька шарів. Щоб захистити коріння на зиму, слід ще восени підгорнути кущ землею і присипати торфом, компостом.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.