Чому глохне Форд Фокус 1 на холостому ходу, при русі, при гальмуванні? | Авто

.

Протягом строку експлуатації можуть виникати різні нештатні ситуації. Добре, коли проблема очевидна. Але буває, коли той чи інший симптом може свідчити відразу про декілька неполадки. До таких проявів на Форд Фокус 1 можна віднести глохне двигун, наприклад, на холостому ходу, при повільному русі або гальмуванні. Природно, що це проблема не тільки Фокуса, а будь-якого автомобіля.

Зібравши і проаналізувавши багаторічний досвід власників FordFocus, можна визначити ряд проблем, про які може говорити такий симптом. Зазвичай проявляється в комплекті з тим, що авто не заводиться, втрачається потужність і т. д.

.

Проблеми, про які може свідчити глохне двигун

Коли двигун Форд Фокус глохне, можна на досвіді інших автовласників і майстрів припустити, що в машині:

 • Проблеми з тиском палива.
 • Несправності системи запалювання.
 • Несправний клапан регулятора холостого ходу.
 • Підсмоктування повітря через шланги вентиляції картера.
 • Помилка датчика положення дросельної заслінки.
 • Некоректна робота датчика масового витрати повітря.
 • Несправність адсорбера.
 • Проблеми в проводці.
 • Перескочив ремінь ГРМ.
 • Перелік проблем, звичайно, не вичерпний. Симптом, коли глохне двигун, можна впевнено називати універсальним, так як викликати його можуть безліч абсолютно різноманітних проблем.

  Проблеми з тиском палива

  Недостатній тиск в паливній рампі викликає широкий набір проявів: немає тяги, двигун глухне на холостому ходу, «затикається» при русі. Для діагностики потенційної несправності рекомендується заміряти тиск в паливній магістралі і встановити причини можливого відхилення показників від норми. Заміряти його потрібно бензонасосом і регулятором тиску на паливній рампі, оскільки саме тут створюється тиск всієї системи.

  Можливі причини:

 • Засмічення сіточки бензонасоса. Вирішити проблему допоможе чистка сайту.
 • Вихід з ладу паливного насоса, через що в системі не може нагнітатися потрібний тиск пального. Ситуацію виправить заміна або ремонт насоса.
 • Проблеми з герметичністю системи, в тому числі через регулятор тиску палива. Спосіб вирішення проблеми – забезпечити герметичність, усунувши місця,через які втрачається тиск.
 • Несправності системи запалювання

  Некоректна робота запалювання може викликати ряд різних проявів, серед яких:

  • двигун не заводиться;
  • глухне на холостому ходу;
  • пропадає тяга;
  • та ін.

  Для виявлення проблеми з запалюванням необхідно провести ретельний огляд елементів системи. Очевидно, що двигун не заводиться або глухне з цієї причини, якщо виявлено тріщини на котушці запалювання, а також іскріння на високовольтних дротах на місцях стикування з котушкою і свічками.

  .

  Причинами збоїв запалювання, з-за яких мотор на Ford Focus глохне на холостих обертах або повільному ходу, не заводиться, може бути несправність котушки запалювання, свічок, проводів. Рішення проблеми в ремонті або заміні несправних вузлів.

  Несправний клапан регулятора холостого ходу

  Проявляється в тому, що Форд Фокус глохне на холостих обертах, повільному ходу або відразу після того, як заводиться. Діагностика проблеми полягає у перевірці стану клапана регулятора холостого ходу. Ремонт – промивка вузла очищувач карбюратора.

  Підсмоктування повітря через шланги вентиляції картера

  Двигун Ford Focus глохне, якщо через шланги вентиляції картера і шланг, яким з’єднані впускна труба і вакуумний підсилювач гальм. Для вирішення проблеми потрібно підтягнути хомути, якими кріпляться деталі, а також заміною пошкоджених або зношених шлангів. Після цього авто нормально заводиться і симптоми зникають.

  Помилка датчика положення дросельної заслінки

  Діагностика вузла проводиться шляхом проведення замірів опору на датчику положення дросельної заслінки Форд Фокус через роз’єм у паливної рампи (під капотом, в лівому дальньому кутку біля бачків). Рішенням проблеми називають заміну дросельного вузла або чищення (мийку) дросельної заслінки.

  Некоректна робота датчика масового витрати повітря

  Проблема також характеризується загальними симптомами. Тобто двигун Ford Focus глохне, падає потужність. Діагностується несправність за допомогою бортового комп’ютера. Дані про температуру повітря на впускному колекторі повинні бути адекватними.

  Несправність адсорбера

  .

  Проявляється в тому, що двигун на Форд Фокус глухне при гальмуванні і на холостому ходу. Особливо часто це відбувається в пробках, при гальмуванні, на холостих обертах або повільному ходу. Авто нормально заводиться, але через час в режимі пробки знову глохне.

  Діагностувати несправність можна, відключивши клапан продувки адсорбера. Якщо після відключення проблема пропала, значить, справа була саме в адсорбере. Ще одним способом виправлення поломки є заміна клапана.

  Досвідчені власники Форд Фокус, зіткнулися описуваної неполадкою, стверджують, що після відключення клапана поліпшується прийомистість, відгук педалі газу, двигун нормально заводиться на гарячу, не глухне при гальмуванні, на малому ходу або холостих обертах.

  Перескочив ремінь ГРМ

  Основні симптоми несправності виражаються в тому, що двигун троїть, Ford Focus погано розганяється, на повільному ходу і при гальмуванні мотор глухне, падає потужність, машина погано заводиться на гарячу або не заводиться. Такий набір проявів може свідчити про те, що проскочив ремінь ГРМ. Це викликає порушення фаз газорозподілу, що і спричиняє вищеописані проблеми.

  .

  Таким чином, як видно двигун вашого Форда Фокус глохне, як правило, при гальмуванні, на холостому ходу або при повільному русі, по ряду абсолютно різних причин. Щоб визначити можливу причину такої поведінки механізму, рекомендується своїми руками або за допомогою майстра:

 • перевірити тиск в паливній рампі;
 • уточнити робочу температуру двигуна, а також повітря на впускному колекторі;
 • опір датчика положення дросельної заслінки;
 • щільність хомутів на шлангах вентиляції картера.
 • Навіть якщо цей комплекс діагностичних заходів не зможе однозначно відповісти на питання: чому двигун вашого Ford Focus глохне, – він допоможе виключити ряд ймовірних несправностей.

  Відповіді на запитання, частина 5плавають обороти холостого ходу причиниПлавання обертів двигуна на холостому ходуПровали при натисканні газу (акселератора)“Ковбасить” на Холостому ходу або “Зайвий” повітря

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.