Чому може не заводитися Форд Фокус 3: основні причини | Авто

.

Знайома ситуація, коли ви сідаєте в автомобіль, а двигун Форд Фокус 3 не заводиться? З такою проблемою стикався практично кожен автолюбитель. Відразу ж відзначимо, що не варто заздалегідь робити ніяких висновків, оскільки проблема може полягати в якійсь дрібниці. Тим не менш, причин цьому може бути безліч, адже на роботу двигуна впливають різні деталі автомобіля, які можуть виходити з ладу. Отже, давайте спробує розібратися, у чому може полягати причина проблем із запуском двигуна третього Фокуса.

Якщо третій Фокус добре обслуговується, а всі його агрегати знаходяться у відмінному технічному стані, то проблем з запуском виникати не повинно. Тим не менше, навіть у самих відповідальних власників іноді можуть з’являтися різні проблеми. Приміром, стартер крутить, а мотор не хоче запускатися. Це досить стандартна проблема і з нею може стикнутися будь-хто. Що ж робити в цьому випадку?

Якщо двигун Фокуса третього покоління не запускається, то може бути проблема в роботі декількох систем:

  • система пуску;
  • система запалювання;
  • система харчування.

Це найбільш поширені причини, за якими можуть виникати труднощі із запуском мотора. У деяких ситуаціях проблема може критися в банальному підсосі повітря в паливній системі або поломки клапана продувки адсорбера.

Перш ніж починати розбиратися з мотором і шукати несправність, потрібно спробувати запустити мотор і без цього. Робиться це наступним чином: вичавлюємо педаль акселератора і намагаємося завести двигун. У такій ситуації паливо не буде вступати в циліндри, бензин з камери згоряння піде, і свічки будуть залишатися сухими. Якщо двигун запустився, то все добре. Якщо ж ні, то потрібно шукати проблему.

Необхідність використання такого способу пояснюється тим, що при декількох невдалих спроб завести двигун, існує ризик залити свічки пальним. Якщо двигун Фокуса 3 ніяк не заводиться, то потрібно приступати до пошуку поломки.

Система пуску

Чому може не заводитися Форд Фокус 3: основні причини | Авто 1Оскільки Форд Фокус третього покоління випускається вже не перший рік, то причини більшості несправностей вже відомі. Якщо говорити про систему пуску, то тут проблема криється в неправильному функціонуванні стартера. Як правило, виділяють наступні ситуації:

  • стартер не працює;
  • стартер крутить, то його робота супроводжується клацанням;
  • якір не обертається або обертається дуже повільно;
  • маховик не обертається при включенні стартера.

Давайте розглянемо більш детально всі несправності. Якщо стартер просто не включається, то причин цьому може бути безліч. Крім самої деталі, проблема може полягати в перегорілій запобіжнику, поганому контакті, обрив в ланцюзі включення або поломки тягового реле.

Якщо ж стартер включається, але при цьому ви чуєте нехарактерні звуки, то це свідчить про його несправність. Як правило, перевіряти потрібно контакти в ланцюзі або обмотку тягового реле. До речі, проблема може бути набагато простіше – розряджений акумулятор не дає достатньо енергії для роботи стартера, тому він видає дивні звуки.

Чому може не заводитися Форд Фокус 3: основні причини | Авто 2

Відсутність роботи якоря може мати ті ж причини, що й описані вище несправності. Крім усього іншого, до цього можуть призводити згорілі контакти в реле або зруйновані щітки. Коли колектор забруднюється, якір може працювати дуже повільно. Нарешті, коротке замикання в обмотці може бути причиною поломки.

Остання несправність – маховик, який може не працювати із-за зносу його зубів або шестерні приводу. Причиною несправності може бути також муфта вільного ходу, важіль, буферна пружина та інше.

Система запалювання

При перевірці цієї системи завжди потрібно використовувати інструменти з гумовою рукояткою або гумові рукавички. Справа в тому, що за високовольтні дроти мають досить висока напруга, що може бути небезпечно. У першу чергу потрібно перевірити стан високовольтних проводів, особливо в області кріплення до котушки запалювання. Також оглядає їх по всій довжині на предмет цілісності.

З системою запалювання більшість несправностей також вже відомі. Коли немає іскри, то потрібно поставити нові високовольтні дроти. Якщо ж і це не допомагає, то варто перевірити працездатність котушки запалювання. Швидше за все, проблема в них. У випадку, коли проблема залишається, потрібно оглянути свічки. При необхідності виконуємо їх заміну. Відзначимо, що перш ніж купувати нові деталі, просто встановіть робочі запчастини і подивіться, якщо результат.

Існує ймовірність того, що ніякі дії не допоможуть. Це означає, що несправність криється в іншій системі, яка відповідає за харчування і управління силовим агрегатом.

Система живлення

Чому може не заводитися Форд Фокус 3: основні причини | Авто 3В першу чергу проводимо огляд повітряного фільтра. Якщо він у хорошому стані, то потрібно шукати інші несправності. Це може бути якась несерйозна поломка, наприклад, порушення контактів у проводці системи уприскування, яка здійснює подачу палива.

Далі потрібно заміряти тиск в паливній рампі двигуна. Для цього буде потрібно спеціальний прилад, який називається манометр. Він підключається до паливних трубках, після чого виконуються наступні дії:

  • вставляємо ключ в замок запалювання і ставимо його на другу позицію (якщо з’явився характерний шум, то бензонасос працює, а в іншому випадку – перевіряємо ланцюг живлення насоса);
  • далі потрібно завестися і подивитися на тиск пального, рівень якого повинен бути приблизно 3 кг/см2.

Якщо ж тиску немає, то, швидше за все, несправний насос. Крім цього можуть бути й інші причини: засмічений фільтр пального, несправність регулятора паливного тиску або компенсатора пульсації тиску.

У будь-якому випадку, необхідно проводити глибоку перевірку всіх систем і з’ясовувати причину несправності, щоб швидко усунути її і продовжувати експлуатацію Фокуса.

Фокус 3 не заводитсяFord Focus 3 не заводиться, не вкл зажиганиеFord Focus 3 проблема з стартером, заводиться з 3 рази в мороз -20Ford focus 2005. Не заводиться. Панель приборовФорд фокус не заводиться. Гуде стартер не чіпляє

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.