Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини, наслідки та способи усунення | Ванна кімната

.

Читайте в цій публікації:
Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини
Яка вода тече з крана: причина – наслідок
Як усунути поломку: розбираємо часто зустрічаються варіанти

Як показує практика, може впадати в крайнощі не тільки людина, але і техніка, створена його руками – наприклад, водопровід в квартирі. То взагалі від нього не дочекаєшся гарячої води, то вона біжить відразу з двох кранів. Так, так, і таке в житті буває – слід зазначити, що така некоректна робота водопроводу вельми рідкісне явище. Так, що вам говорити про це, раз ви потрапили на цю сторінку нашого сайту vannaja.net, то напевно вже зіткнулися з цією проблемою особисто. Саме її ми і постараємося вирішити в даній статті, в якій детально розберемося з питанням, чому з холодного крана тече гаряча вода – ми розповімо про найпоширеніші причини такої поведінки крана, наслідки, якими може викликати таку його поведінку і способи усунення цієї неполадки.

Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини, наслідки та способи усунення | Ванна кімната 1

З крана з холодною водою тече гаряча фотоЧому з холодного крана тече гаряча вода: причини

Як не дивно, але причин, за якими з холодного крана в змішувачі може побігти гаряча вода, дуже багато. Винуватцем такого свята може виявитися не тільки сам змішувач, але і інша техніка, встановлена в квартирі. Мало того, винуватим можете виявитися навіть не ви і не ваша сантехніка – це хвороба багатоквартирних будинків, і причиною такої неприємності може виявитися будь-який ваш сусід по стояку, навіть не підозрюючи про це. Серед найбільш поширених причин, за якими з крана з холодною водою тече гаряча вода, можна відзначити наступні моменти.

 • Неполадки в змішувачі. Вони можуть бути як від старості цього сантехнічного приладу, так і внаслідок заводського браку. Як мінімум можна нарахувати чотири поширених неполадки з краном – знос прокладки, знос сальника, знос корпусу змішувача і заводський брак, а він в більшості випадків полягає в неякісних прокладках, які можуть бути пересохлими від часу або ж просто не відповідати потрібного розміру.
 • Неправильна експлуатація сантехніки. Простий і найбільш поширений приклад – це гігієнічний душ. Люди намагаються все спростити і замість того, щоб повністю закривати змішувач, вони просто перекривають кран на душі – як результат, із-за різниці тиску в трубах холодної та гарячої води відбувається банальне перетискання. Те ж саме може відбуватися і з звичайним змішувачем для ванни, коли людина перекриває воду не краном, а перемикач на душ, встановлюючи його у проміжне становище.
 • Некоректне підключення сантехніки. Як правило, це або душова кабіна, або водогрійний бак. У випадку з першим сантехнічним приладом все впирається в неправильну збірку майстрами-аматорами – коли кабінка і всі її шланги підключаються не на заводі, а вручну за місцем установки кабінки. У випадку з електричним водонагрівачем це відсутність зворотного клапана – коли ваш сусід відкриває холодну воду в стояку падає тиск, і гаряча вода з бойлера спрямовується заповнити різницю тиску.
 • Докладніше про ситуацію з гарячою водою в холодному крані дивіться в цьому відео.

  Комусь може здатися така поведінка домашнього водопроводу не критичним – навіть навпаки, деякі люди можуть угледіти в цьому певні переваги. Поспішу вас трохи пригальмувати – наслідки можуть бути дуже сумними. Про те, що може статися, якщо не усунути причини передавлення холодної та гарячої води, ми поговоримо далі.

  Яка вода тече з крана: причина – наслідок

  Як і говорилося вище, ігнорування такої поломки, як гаряча вода в холодному крані, нічого хорошого не обіцяє – мало того, що наслідки такого ігнору можуть бути дуже неприємними. Вся справа в тому, що в більшості випадків устаткування, розраховане на холодну воду, не витримує тривалого впливу високої температури. Як результат, ви можете отримати такі неприємності.

  Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини, наслідки та способи усунення | Ванна кімната 2

 • Порив гнучких підводок до змішувача, що загрожує потім усіма витікаючими з нього наслідками.
 • Повна поломка змішувача – добре, якщо одного, а не всіх відразу.
 • Катастрофічне засмічення трубопроводів. Добре, якщо їх вдасться продавити тиском повітря або води, або напевно визначити місце засмічення – у багатьох ситуаціях знайти конкретне місце, де закупорился трубопровід, не виходить. Доводиться по частинах вирізати його, продувати і відновлювати все тому, що не дуже дешево.

  Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини, наслідки та способи усунення | Ванна кімната 3

  З холодного крана тече гаряча вода причини фото

 • Крім того, якщо наявність гарячої води в холодному крані обумовлено відсутністю зворотного клапана на водонагревательном баку в вашій квартирі, це загрожує величезною витратою електроенергії. Суди самі – замість того, щоб забезпечувати гарячою водою тільки свою квартиру, ви будете забезпечувати її і всіх сусідів по стояку. Загалом, наслідки аж ніяк не райдужні – як ви розумієте, з такою проблемою краще розібратися відразу. Відмінним рішенням в такій ситуації буде встановлення зворотних клапанів безпосередньо перед лічильником, на вході водопроводу у вашу квартиру.

  Як усунути поломку: розбираємо часто зустрічаються варіанти

  Не дивно здогадатися і самостійно, що кожен тип поломки має свої особливості в усуненні. Найпростіше усувати недоробки – наприклад, якщо ваш котел обладнаний зворотним клапаном, то його потрібно просто поставити, дотримуючись при цьому напрямок установки. Інша справа – якщо мова йде про повноцінне ремонті. Взяти той же змішувач. Далеко не кожна людина зможе одразу розібратися, що і де відкрутити, поміняти і потім знову закрутити. Тут потрібна допомога, яку ми і пропонуємо вашій увазі.

  Отже, основні поломки змішувача, пов’язані з вирішенням питання, чому з холодного крана ллється окріп, усуваються наступним чином.

 • Знос прокладки. Така несправність більше характерна для напівперевертня кранів – на відміну від них, звичайні вентилі просто пропускають воду через носик. Також така проблема часто з’являється в змішувачах з перемикачами для душу і вона виявляється тільки тоді, коли замість кранів людина користується для перекривання води перемикачем, встановлюючи його в середнє положення. Замінити зіпсовану прокладку досить нескладно – в першу чергу потрібно перекрити введення води в квартиру. Потім знімаємо вороток крана, потім декоративний ковпачок, після якого відкривається доступ до кран-букси. Її потрібно буде викрутити, купити точно таку ж нову і встановити її в кран.

  Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини, наслідки та способи усунення | Ванна кімната 4

  Яка вода тече з крану, фото

 • Знос сальника – три випадку зі ста. В сенсі того, що сальник дуже рідко стає причиною появи гарячої води в холодному крані – занадто багато повинно бути збігів. Тим не менше таке іноді трапляється і раз вже воно сталося, то доведеться усувати. Це теж досить проста робота – знову-таки, перекриваємо воду, скручуємо баранець, потім декоративний ковпачок. Далі дивимося на кран-буксу – зверху неї є зовнішній шестигранник під ключ. Це гайка, під якою ховається сальник – для початку цю гайку можна спробувати трохи закрутити. Якщо не допоможе, то тоді потрібно буде її викрутити і набити навколо штока нову сальникову набивку. Далі все закрутити назад.
 • Знос змішувача. Варіантів тут практично немає – якщо зносився метал, то його потрібно просто викидати. Як ви розумієте, це вже не ремонт, а повноцінна заміна старого змішувача новим.
 • Заводський брак. Тут ситуація двояка – дивлячись який шлюб. Якщо мова йде про пересохлої прокладці або ненабитом сальнику, то все це легко усувається. Якщо ж справа в лиття, то тут, як не крути, відремонтувати нічого не вийде – такий змішувач потрібно повернути в магазин. Як варіант, можна обміняти на інший.

  Чому з холодного крана тече гаряча вода: причини, наслідки та способи усунення | Ванна кімната 5

  Чому з холодного крана тече гаряча вода фото

 • Трохи інакше йдуть справи з однорычажными джойстиковыми змішувачами. Тут ліки тільки дно – заміна картриджа. Виконується вона дуже просто. Спочатку перекриваємо воду, потім знімаємо важіль, відкрутивши гвинтик, сховавшись під ковпачком з синьою і червоною крапкою. Потім свинчиваем декоративний ковпак, під яким ховається гайка великого розміру. Відкручуємо її і виймаємо картридж – відповідно, вирушаємо в магазин і купуємо аналогічний, який встановлюємо замість старого, після чого збираємо змішувач в зворотному порядку.

  І на закінчення теми, чому з холодного крана тече гаряча вода, скажу кілька слів про пошуках несправності. Вище вже говорилося, що така проблема зазвичай стосується всього стояка, а не окремо взятої квартири – принаймні, при стандартних ситуаціях, коли ні в одній з квартир не встановлені зворотні клапани. Так от, якщо не хочете возитися з сусідами, які, як правило, не відрізняються лояльністю, потрібно просто встановити води на вводі в квартиру зворотні клапани – якщо справа у вашій квартирі, то, відповідно, гаряча вода в сусідських кранах перетвориться на холодну. По-хорошому, зворотні клапани повинні монтуватись разом з лічильниками в кожній квартирі – їх наявність гарантує те, що питання, подібний розглянутому вище, не виникне.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.