Чим харчуються мурахи: що люблять мурахи в квартирі | Господарство

.

Мурахи вони їдять практично все. По всеїдності на особливому місці стоять фараонова мурахи. Цей вид воліє харчуватися залишками людської їжі, тому ці мурашки — синантропні шкідники. Дрібні крихти на підлозі, залишки їжі за плитою, погано протертий після обіду стіл — все це відмінні умови для життя в будинку фараонових мурах.

На думку вчених, мурахи більш перебірливі в їжі, ніж таргани і дотримуються оптимального раціону харчування. А деякі види навіть харчуються виключно рідкими продуктами.

Основна їжа мурах

Чим харчуються мурахи: що люблять мурахи в квартирі | Господарство 1Синантропні види можуть їсти як натуральні, так і синтетичні продукти харчування.

Раціон харчування більшості видів включає продукти рослинного і тваринного походження:

  • личинки інтенсивно ростуть, тому живляться переважно тваринною їжею: яйцями і останками комах або інших тварин;
  • дорослі особини живляться легкозасвоюваною їжею рослинного походження: плодами, горіхами, насінням, соком дерев, корінням рослин або човен. В будинку воліють солодке: залишки цукру, мед, згущене молоко або варення.

Медяна роса — сік, що виділяється з листя дерев при різкій зміні температури — і падь — це солодкі виділення деяких комах, зазвичай попелиці — основне джерело вуглеводів для мурашок. У рудих лісових мурах падь становить близько 60% від усього раціону. Вони навіть мають свої отари попелиці.

Деревні мурахи отримують вуглеводи з деревної смоли — камеді. Але вона виділяється не завжди, тому вони також прив’язані до колоніях попелиці.

Мурахи-женці харчуються сухим насінням трав. Це твердий корм, що вимагає попереднього приготування. Мурахи-воїни, що мають потужні щелепи, крім оборони займаються перемелюванням насіння, з яких готується м’яка кашка, яку може є інші члени колонії.

Як часто їсть мураха

Чим харчуються мурахи: що люблять мурахи в квартирі | Господарство 2Мурахи — одні з найбільш енергійних комах. У них навіть є якась подоба головного мозку, тому вони відрізняються особливою поведінкою і ведуть рухливий суспільний спосіб життя. У колонії присутня своєрідна ієрархія, в тому числі в питанні харчування. Мураха їсть строго по місцю, займаному в суспільстві мурашника: личинка їсть білкову їжу, за їх харчування відповідальні мурахи-робітники; матка їсть найбільш поживну їжу, до того ж частіше, ніж інші мурахи, бо вона забезпечує появу потомства; мурахи-робітники і солдати мають приблизно однаковий раціон.

Чим харчуються мурахи: що люблять мурахи в квартирі | Господарство 3

Харчування також має відповідати обсягу енергії, що витрачається — кілька разів в день. Пошуком і доставкою їжі займаються мурахи-фуражиры, які самі з’їдають частину видобутого корму. Інші члени колонії харчуються запасами в мурашнику.

В наших краях в теплу пору року мурахи інтенсивно накопичують запаси їжі в мурашнику, щоб взимку було чим харчуватися. Більшість видів не впадають у зимову сплячку, а сплять у теплому закупореному мурашнику. Паддю їх забезпечать живуть по сусідству в мурашнику інші комахи — жуки, їхні личинки та інші. Мурахи за це їм вдячні: не тільки не чіпають, але і дають їсти власні яйця.

Факт! У критичних ситуаціях мурахи здатні довго голодувати.

Що їдять мурахи в будинку

Чим харчуються мурахи: що люблять мурахи в квартирі | Господарство 4Синантропні мурахи в будинку люблять солодке — цукор, залишки фруктів, згущене молоко, мед або варення. Личинкам необхідний білок для зростання, тому вони живляться переважно залишками м’ясних і молочних страв. Фараонова мурахи досить агресивні, можуть їсти та інших домашніх комах. Вони здатні витіснити тарганів. Дорослих тарганів рятує швидкість, а яйця та молоді комахи стають здобиччю мурах.

У чистому будинку ймовірність появи мурах набагато менше, ніж у не прибраному. Регулярна прибирання, миття підлог і винесення сміття — кращі заходи профілактики.

x

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.