Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення

.

При капітальному ремонті або будівництві будинку робиться прихована розводка комунікацій. Але що робити, якщо вчасно ці заходи не були прийняті, а до наступного ремонту ще далеко? Тут доведеться проявити фантазію і навички майстерності. Основна кімната, де попадаються на очі виступають комунікації, – це санвузол. Тут розміщуються каналізаційні та водопровідні труби, лічильники води, підключення унітазу і т. д. Щоб придумати, як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті, давайте розглянемо деякі популярні варіанти, які допоможуть вирішити дану проблему.

Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 1

Зміст

 • 1 Визначаємо, що треба приховати
 • 2 Способи маскування комунікацій
 • 3 Інструкція виготовлення короба
  • 3.1 Монтаж короба
  • 3.2 Виготовлення лючка
  • 3.3 Фінальна обробка конструкції
 • 4 Виготовлення шафки для господарських потреб
 • 5 Установка жалюзі для приховування комунікацій за унітазом
 • 6 Маскування трубопроводу всередину стіни
 • 7 Установка фальш-стіни у ванній

Визначаємо, що треба приховати

Щоб розібратися, як закрити труби у ванній чи туалеті, в першу чергу треба визначитися, що задекорувати. Виконання робіт залежить від кількості підключаються точок сантехніки і типу санвузла. Якщо він поєднаний, то всі комунікації простіше закрити в одній кімнаті. В іншому випадку труби в туалеті і ванній кімнаті доведеться заховати окремо.

Зазвичай в санвузлі змонтовані каналізаційні труби підключення унітазу, раковини та інших сантехнічних приладів. Обов’язково присутній каналізаційний стояк з труби діаметром 110 мм, з’єднаний з найфановішими відведенням. Ну і звичайно труби холодної і гарячої води, як правило, з водоміром. Ось все це і потрібно приховати.

Найпростіше сховати водопровідні труби із-за їх малого діаметра. Якщо говорити про каналізації, підключення унітазу виконується елементами діаметром 110 мм, а до всіх інших точок підходить труба діаметром 50 мм. Їх приховати буде складніше, особливо в старих квартирах з чавунною розводкою. Важливо пам’ятати про те, що до лічильників води необхідний доступ для обслуговування та зняття показань. В цих точках обов’язково треба зробити лючок.

Способи маскування комунікацій

Отже, що треба заховати – зрозуміло. Тепер треба розібратися, як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті, щоб це виглядало естетично.

Це можна зробити двома способами:

 • Закритий спосіб передбачає монтаж трубопроводу всередині стіни. Тобто на стінах нарізають канавки-штроби, усередину укладають труби і замуровують їх. Цей метод складний, але економить простір. Якщо каналізація виконана не пластиковими трубами, можна навколо них зробити короб. Для цього виготовляють каркас обшивають його ПВХ панелями або гіпсокартоном. Кімната вийде гарною, але простір зменшиться;Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 2
 • Відкритий спосіб передбачає декорування комунікацій. В цьому випадку всі труби залишаються відкритими, але набувають статусу елементів декору санвузла. Щоб задекорувати комунікації їх розфарбовують різнокольоровими фарбами, малюють візерунки, обплітають кольоровими нитками і т. д. тут Фантазія не обмежена.Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 3Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 4

Визначившись зі способом, можна приступати до роботи.

Інструкція виготовлення короба

Сховати чавунну каналізаційну систему можна в короб. Навіть якщо каналізація виконана пластиковими трубами, підключення унітазу товщиною 110 мм всередину стіни не поміститься, а стояк взагалі не можна зрушувати в бік. Зробити короб зможе будь-яка людина без досвіду.

Для цього виготовляють каркас з оцинкованого профілю, а потім обшивають його ПВХ панелями або ГКЛ. Замість профілю підійдуть дерев’яні бруски, однак, такий каркас обмежує вибір обшивального матеріалу. Всередині санвузли спостерігається часта зміна сухого повітря вологим. Від цього дерево буде «грати», що для ПВХ панелей не страшно. Якщо постає питання, як закрити труби гіпсокартоном, то вибір матеріалу для каркаса однозначна – тільки профіль.

Монтаж короба

Як з’ясували, щоб зробити в кімнаті короб, треба виготовити каркас. Визначившись з матеріалом, починають монтаж:

 • Під короб на стіні роблять розмітку. Тут треба врахувати, щоб стінки з ПВХ панелей або ГКЛ не стосувалися труб. Оптимальна відстань елементів каркаса від трубопроводу становить 50 мм.
 • Спочатку виробляють монтаж основних стійок. Їх кріплять дюбелями до стіни. Від них відкладають по підлозі і стелі рівні, фіксують горизонтальні перемички, а до них уже кріплять вертикальні стійки. Щоб короб був жорсткішим, його підсилюють додатковими горизонтальними перемичками.
 • Готовий каркас обшивають ПВХ панелями або гіпсокартоном.Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 5
 • Виготовлення лючка

  Ще в процесі обшивки каркаса необхідно передбачити місця розташування лючка. Він повинен знаходитися навпроти вузлів, що вимагають періодичного обслуговування. Лючки зазвичай роблять прихованими від очей, тому їх механізм розміщують всередині короба так, щоб дверцята закривалася врівень зі стінкою. Виготовити лючок можна самостійно, зробивши рамку з тих же брусків або профілю, а потім через петлі прикріпити її до стійки каркаса. При бажанні можна придбати готовий механізм прихованої установки і вмонтувати його в короб.

  Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 6

  Фінальна обробка конструкції

  Естетичність коробу надає невидима дверцята люка. Коли обробка всієї конструкції виконана ПВХ панелями, то дверцята обшивають такими ж пластиковими шматочками. Якщо стояло питання, як закрити труби гіпсокартоном, то обробку всього короби зазвичай виконують кахельною плиткою. Природно, дверцята люка теж обклеюють кахлем.

  Виготовлення шафки для господарських потреб

  Замаскувати труби за унітазом зручно саморобним шафкою. Він відмінно приховає всі комунікації, а при потребі можна отримати вільний доступ до основних вузлів. Для шафки з дерев’яних брусків виготовляють каркас. Елементи кріплять до стіни дюбелями. На вертикальні стійки прикручують саморізами петлі, а до них дверцят. Виготовити їх можна самостійно з 10 мм фанери або взяти від старої меблів, якщо підійдуть за розміром. Всередину шафки встановлюють знімні полиці. Вони знадобляться для зберігання дрібних господарських предметів.

  Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 7

  Для естетики під шафкою треба зробити екран, що закриває труби. Він може складатися з декількох частин або бути цілісним. Перед тим як почати монтаж, треба врахувати такі нюанси:

  • екран повинен щільно примикати до стін;
  • обов’язково наявність отворів для підведення водопроводу до бачка і виходу гофри від унітазу до стояка;
  • у процесі експлуатації конструкції вставляння та виймання екрана повинна відбуватися вільно, без перешкод.

  Цілісний екран можна зробити з будь-яких листових матеріалів: підійде ГКЛ, фанера, ДСП і ін Розбірний варіант стінки з декількох частин простіше виготовити з ПВХ панелей.

  Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 8

  Не пропустіть! При маскуванні стояка важливим чинником буде шумоізоляція каналізаційних труб в квартирі.

  Як кращий варіант, розглянемо монтаж екрану з фанери, який буде вийматися через нижню знімну полку шафки:

 • Спочатку роблять заміри висоти і ширини простору за унітазом. За розмірами вирізають фрагмент з фанери і встановлюють його на постійне місце.
 • На фанері розмічають отвори під труби. Для запасу їх збільшують по діаметру на 50 мм.
 • Екран знову виймають з ніші, прорізають електролобзиком отвору, а потім забарвлюють заготовку.
 • Після висихання фарби екран встановлюють в нішу і повертають на своє постійне місце зняту полку шафки. Тепер залишилося покрити лаком дверцята, встановити гарні ручки і конструкція готова.

  Установка жалюзі для приховування комунікацій за унітазом

  Якщо немає бажання виготовляти короб або шафку за унітазом, виходом із ситуації стане придбання рольставні. Вона приховає всю нішу від підлоги до стелі. Єдина умова – підводить до бачка водопровідна труба повинна проходити по бічній стіні. Інакше вона буде перешкоджати зачиненню ролети до підлоги.

  Жалюзі замовляють за розмірами ніші бажано під загальний колір стін приміщення. Її монтаж труднощів не складе. Раму ролети фіксують дюбелями до стелі над нішею і до бічних стінок.

  Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 9

  Таке просте рішення має величезний плюс. Всі комунікації сховаються за красивим зовнішнім виглядом жалюзі, а до вузлів випаде вільний доступ. Треба тільки підняти роллету до стелі.

  Маскування трубопроводу всередину стіни

  Щоб заощадити простір у туалеті, каналізаційні та водопровідні труби можна замаскувати всередину стіни. Проте всі вони повинні бути пластиковими, так як з металевими аналогами цей варіант не пройде. Метод передбачає штроблення стін і укладання всередину канавок трубопроводу. Після випробування штроби зашпаровують гіпсом, і закривають стіну декоративною обробкою.

  Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 10

  Метод штроблення для каналізаційного трубопроводу має кілька обмежень, з якими слід ознайомитися:

  • максимальна товщина каналізаційної труби становить 50 мм. Підведення до унітазу і стояк виготовлені з труби діаметром 110 мм. Їх приховати не вдасться;
  • глибина штроби повинна бути на 15% менше товщини стіни;
  • обов’язковий монтаж виходять із стіни ревізійних лючків.

  Якщо всі умови здійснимі, можна починати роботу.

  Установка фальш-стіни у ванній

  Якщо санвузол суміжний, виникає ще одне питання, як зашити труби у ванній, щоб кімната не втратила свій естетичний вигляд. При неможливості скористатися методом штроблення, залишається тільки варіант монтажу фальш-стіни. Вона, звичайно, забере трохи простору, але допоможе вирішити додаткове питання, як закрити стояк у ванній, не псуючи інтер’єр.

  Чим і як закрити труби в туалеті або ванній кімнаті | Опалення 11

  Монтаж фальш-стіни відбувається в тому ж порядку, що і короби. Обшивання каркаса можна зробити вологостійким ГКЛ, після чого наклеїти кахельну плитку. Однак з-за підвищеної вологості в кімнаті, стіну краще обшити ПВХ панелями.
  Щоб закрити труби в туалеті або ванній кімнаті можна придумати багато способів, головне, треба передбачити вільний доступ до важливих вузлів і не робити глибоке штроблення несучих стін.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.