Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт

.

Використання металочерепиці вважається практичним, довговічним і естетичним способом перекрити дах сучасного таунхауса, дачного будиночка або заміського котеджу, одним з плюсів якого є зручність монтажу своїми руками. Однак, виробники цього покрівельного матеріалу не втомлюються нагадувати, що він прослужить довго і надійно лише за умови дотримання правил обробки і установки. Тому у недосвідчених майстрів, які взялися за цю роботу виникає питання, чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити її. У цій статті ми розповімо про інструменти, які рекомендується використовувати для обробки металопрофілю.

Зміст статті

 • 1 Особливості матеріалу
 • 2 Допустимі методи
 • 3 Види ножиць ножиць
 • 4 Відео-інструкція

Особливості матеріалу

Металочерепиця являє собою профільовані листи з оцинкованої сталі, на які наноситься полімерне покриття, яке захищає матеріал від корозії і механічних пошкоджень. Полімери, які використовуються для виробництва покрівельного покриття (пурал, пластизол, поліестер), мають досить низькою температурою плавлення, тому використовувати абразивний інструмент для різання металочерепиці не рекомендується. Використання таких приладів викликає такі наслідки:

 • При роботі шліфувального диска на великій швидкості полімерне покриття по краям зрізу розплавляється, у результаті чого на поверхні металочерепиця утворюються «лисини» незахищеного металу.
 • При різанні металочерепиці абразивним інструментом на великих обертах краю зрізу нагріваються до значної температури, з-за чого змінюються в гіршу сторону властивості сталі, розплавляється цинковий шар.
 • Через 1-2 роки експлуатації місця, де полімерний і цинковий шар пошкодилися через використання абразивного інструменту для різання, стають вогнищами корозії, необоротно руйнують структуру матеріалу.

Зверніть увагу! Обробляти, різати і монтувати металочерепицю дозволяється тільки холодними методами, тобто не можна використовувати зварювання або болгарку. Краще замовити листи необхідного розміру, ніж різати металочерепицю абразивними інструментами, так як після їх застосування заводська гарантія на покрівельне покриття знімається.

Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 1

Структура листа металочерепиці

Допустимі методи

Виробники металочерепиці нарізають матеріал на аркуші довільної довжини в діапазоні 0,4-8 м, тому зручніше замовити матеріал, відповідний за розміром схилу даху. Це заощадить гроші забудовнику, завдяки відсутності горизонтальних нахлестів, а також скоротить час робіт, так як розпилювати листи своїми руками важко і довго. Недосвідчені будівельники часто не знають, чим різати металочерепицю з-за її хвилястого профілю. Для цього підходять такі інструменти:

 • Ножівка для металу. Це найбільш доступний за ціною інструмент, з допомогою якого можна розпиляти листи профнастилу. Однак, для того потрібен спеціальний верстат. Крім того, ножівка підходить тільки для виготовлення прямих розрізів.
 • Висічні ножиці. Спеціальні висічні ножиці, призначені для різання металу, можуть бути окремим інструментом або насадкою для електричної дрилі. Використання таких ножиць може істотно спростити і прискорити процес різання. При відсутності альтернатив, підійдуть і ручні покрівельні ножиці для металочерепиці.
  Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 2

  Висічні ножиці — насадка для електричної дрилі

  Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 3

  Ручні покрівельні ножиці для металу

 • Дискова електропила. Впоратися з металочерепицею, але не пошкодити її може дискова пила з твердосплавним диском, зуби якого загнуті назад. Недолік цього методу в тому, що зріз може вийти зазубреним, рваним.

  Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 4

  Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 5

  Різання металочерепиці дисковою електропилкою

 • Електролобзик. Фігурну, кривоугольную різання металочерепиці виконують за допомогою електролобзика з пилочкою для металу. Процес виготовлення розрізу за допомогою цього інструменту не швидкий, але зате він справляється зі складним рельєфом матеріалу.
 • Важливо! Краю, що залишилися після розпилювання листів металопрофілю без полімерного покриття, стають вразливими до корозії, тому їх обов’язково покривають захисним лаком або фарбою. А укладання матеріалу виробляють так, щоб зріз був під перекриттям верхнього листа і не вступав у контакт з вологою.

  Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 6

  Інструменти для різання металопрофілюВиди ножиць ножиць

  Металочерепиця володіє складним рельєфом поверхні, з-за якого різати листи звичайними ножицями по металу вкрай проблематично, доводиться використовувати висічні. Вони мають універсальне призначення, однаково добре справляються з виготовленням прямих або криволінійних розрізів. Маневреність інструменту залежить від довжини матрицетримача. Електричні ножиці для різання металочерепиці буває 3 типів:

  • Висічні. Механізм дії цього інструменту простий – кожен хід пуансона вирубує в аркуші металу шматок. Вони використовуються для обробки металочерепиці, профлиста, труб, зварених конструкцій. Вирубні ножиці можуть різати лист від краю до середини, так і у зворотному напрямку, якщо зробити в стартовій точці отвір дрилем.

   Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 7

   Вирубні ножиці електричні

  • Ножові. Ножиці ножового типу мають 2 однолезвийных ножа, між якими поміщають лист металочерепиці. Одне лезо є рухомим, а друге – нерухомим, тому при роботі з ними не залишається відходів. Недолік цього інструменту – відсутність можливості виготовляти розрізи з крутими розворотами, починати розпилювання листа можна тільки з краю.

   Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 8

   Ножові електроножиці по металу

  • Шліцьові. Цей інструмент забезпечується різальною головкою відкритого типу, тому підходить для обробки навіть дуже міцного матеріалу. Розріз, виконаний з допомогою шліцьових ножиць, виходить високої якості, з рівним краєм без перекосів.

   Чим різати металочерепицю, щоб не пошкодити матеріал? | Ремонт 9

   Шліцьові ножиці

  Досвідчені майстри рекомендують, перш ніж різати металочерепицю, потренуватися на н залишки матеріалу виконувати точний та рівний розріз. Крім того, потрібно використовувати тільки рекомендовані виробником інструменти.

  Відео-інструкція