Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город

.

Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 1
Передмова

Деревоподібна півонія докладно описаний у східних трактатах фен-шуй. Китайці називають його “дарує процвітання” і настійно рекомендують вішати в спальних кімнатах картини з півоніями – щоб рід множився і процвітав. Довгий час квіти були надбанням імператорів, однак сьогодні їх можна зустріти у всіх регіонах країни.

Зміст

 • Деревоподібна півонія – особливості чагарника
 • Як укрити деревовидні півонії на зиму?
 • Як виростити найкрасивіший деревоподібна півонія – поради
 • 1 Деревоподібна півонія – особливості чагарника

  Деревоподібна півонія являє собою невеликий чагарник, який втрачає листя з настанням холодів. В осінньо-зимовий період рослина не представляє великої декоративної цінності, однак садівники згодні терпіти цей недолік, адже коли півонія розпускає бутони, повз такого видовища не може пройти ніхто. За особливу красу його полюбили багато власників дачних ділянок.

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 2

  Багато хто з нас стикалися з близьким родичем деревовидного рослини – трав’янистим піоном, який також є багаторічним рослиною. Однак трав’янистим сортам далеко до величезних суцвіть деревовидних півоній. Деякі екземпляри можуть досягати до 30 сантиметрів у діаметрі! Та й у висоту кущі виростають до двох з половиною метрів. Настільки гарний і пишний букет під час цвітіння важко не помітити.

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 3

  Сорти деревовидного півонії можна розділити на дві великі групи. Перша група – японська, відрізняється легкими квітами, які бувають як махровими, так і немахрових. Друга група – китайсько-європейські – у них важкі махрові квіти. Зіткнувшись з досить рідкісним полукустарниковым виглядом, врахуйте, що рослина дуже важко пристосовується до російських кліматичних умов. І ще один нюанс – особливість цих кольорів така, що вони дуже повільно ростуть. Саме тому часто деревоподібна півонія прищеплюють черешком на корінь з сорту трав’янистої. У такому разі процес дозрівання бутонів і цвітіння значно прискорюється.

  2 Як укрити деревовидні півонії на зиму?

  Існують кілька важливих моментів, від їх дотримання залежатиме ріст і розвиток рослини. Так, в жаркий час півонії потрібно забезпечувати достатньою кількістю вологи, а навесні підживлювати азотними добривами. Така підгодівля важлива для кущів протягом усього літнього періоду. І лише в серпні підгодівлю можна припинити. Далі рослини поступово готують до зими. До речі, на початковому етапі в перший рік життя краще відразу видаляти бутони, щоб деревоподібна півонія зміг віддати всі сили розвитку пагонів і кореневої системи і в наступний сезон порадувати особливо пишним цвітінням.

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 4

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 5

  Після посадки як мінімум перші 3 роки на зиму потрібно виробляти укриття півоній, в чому вам допоможе наша стаття і фото. Укриття на зиму можна не робити, якщо деревоподібна півонія досяг чотирирічного віку – такі кущі переносять морози більш стійко. Для того, щоб молоді кущі нормально перезимували, їх потрібно вкрити декількома шарами агроволокна. Якщо ви не мають наміру витрачати гроші на придбання спеціального матеріалу, скористайтеся підручними засобами, наприклад, картоном або старої мішковиною.

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 6

  Після виконаних дій зверху кущі треба засипати снігом. Тільки майте на увазі, що гілки до того, як ви накриє їх снігом або картоном, потрібно обережно зв’язати шпагатом. Так гілки у вашого рослини за зиму не поламаються. І тоді будьте впевнені, що вже з кінця весни ваші півонії покриються махровими квітками – від білих і рожевих до жовтих, блакитних і фіолетових. До речі, деревоподібна півонія не випадково називають справжнім довгожителем, адже він при належному догляді може жити близько ста років!

  3 Як виростити найкрасивіший деревоподібна півонія – поради

  Деревоподібна півонія дуже любить дреновані, родючі та лужні ґрунти. Якщо земля буде дуже сирий, то рослина може загинути. При посадці півоній важливо додавати для коренів або компост або спеціальне комплексне мінеральне добриво. На глинистих грунтах рекомендується додати в посадкову яму гравій упереміш з піском.

  Рада – при посадці стовбур майбутнього куща потрібно високо підгортати грунтом, тоді на підземній частині прищепи почнуть утворюватися нові корені і через якийсь час можна буде отримати відводки.

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 7

  І ще один момент – деревовидні півонії потрібно висаджувати так, щоб місце щеплення знаходилося приблизно на 15 сантиметрів нижче рівня ґрунту, як на фото. Краще всього висаджувати цей красивий чагарник вже на початку вересня. Це важливо зробити саме в цей час, щоб він встиг прижитися і пустити коріння в грунт ще до початку холодів. Коріння також слід утеплити – досить добре зарекомендував себе для цих цілей торф, яким вкривають грунт до початку зими.

  Краще всього вирощувати імператорський квітка в незатіненому місці. Бажано, щоб рослина було захищено від північного вітру і непотрібних протягів. При посадці не забудьте про дренаж, а ранньою весною – про мінеральні добрива і полив. До речі, деревоподібна півонія дуже часто розмножують щепленням. Якщо ж ви вирішили розмножити його шляхом ділення куща, то це можна зробити лише після досягнення рослиною 5-річного віку.

  Деревоподібна півонія – виробляємо укриття на зиму + Відео | Сад і город 8

  Серед деревовидних півоній найвідоміші в наших краях сорту – Марія, Анастасія Сосновец, Стефан, Петро Великий, які чудово почувають себе в умовах помірного клімату. Саме вони стійкі до холодів, і до оттепелям. Але навіть ці сорти потребують турботи і утеплення на зиму.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.