Дезінфекція від тарганів у квартирі: засіб знищення | Шкідники

.

Зміст

 • Що таке дезінфекція
 • Підготовка приміщення
 • Проведення процедури
 • Прибирання

Позбутися від комах-шкідників допоможе ефективна дезинфекція від тарганів. Але важливо провести її правильно, а після обробки очистити приміщення. Більш детально про цю процедуру буде розказано в статті.

Що таке дезінфекція

Дезінфекцією називається знищення комах, гризунів або патогенних мікроорганізмів за допомогою спеціалізованих засобів.

Дезінфекція від тарганів у квартирі: засіб знищення | Шкідники 1

Професійна чи самостійна дезінфекція

Що краще: провести дезінфекцію тарганів самостійно або ж звернутися за допомогою до фахівців? Другий варіант більш кращий, хоча перший теж допустимо, але лише за певних обставин.

І все ж професійна обробка буде більш ефективною і безпечною. Адже дезінфектори використовують тільки сучасні дозволені до застосування засоби і чітко дотримуються правила, інструкції і послідовність дій. До мінусів можна віднести те, що за послуги спеціалізованої служби доведеться заплатити. Але вартість відносно невисока і складає близько 2,5 — 3 тисяч гривень за обробку трикімнатної квартири або має середню площу будинку. Зате якщо заходи не будуть ефективними, то деякі компанії гарантують безкоштовне проведення повторної дезінфекції.

Самостійна дезінфекція дозволить заощадити. І це, мабуть, єдиний плюс, мінусів набагато більше.

 • По — перше, ви можете допустити помилку при підготовці кошти, що зробить його менш ефективним або навіть небезпечним для мешканців будинку або квартири.
 • По — друге, всі дії вам доведеться здійснювати самостійно.
 • По — третє, ви можете підібрати невідповідний інсектицидний препарат або ж невірно обробляти житло, що зробить боротьбу з тарганами менш дієвою або практично даремною.
 • Якщо людина, що проводить процедуру, не подбає про свій захист, то він піддасть себе і своє здоров’я серйозної небезпеки.

Дезінфекція від тарганів у квартирі: засіб знищення | Шкідники 2

Підготовка приміщення

Дезінфекція приміщень повинна проводитися після підготовки, яка передбачає такі дії:

Дезінфекція від тарганів у квартирі: засіб знищення | Шкідники 3

 • Всі продукти харчування слід винести з кімнат або залишити за межами квартири або перемістити в одну кімнату і щільно закрити, щоб на них не потрапили частинки інсектицидних засобів.
 • Посуд і предмети кухонного начиння теж бажано винести або також добре накрити щільним і не пропускає повітря матеріалом, наприклад, ПВХ — плівкою.
 • М’які меблі бажано накрити, так як після потрапляння на неї дрібних частинок інсектицидного препарату вони можуть залишатися в ворсі і чинити негативний вплив на мешканців.
 • Мешканці залишають приміщення.
 • Проведення процедури

  Дезінфекція від тарганів у квартирі або в будинку може проводитися за допомогою різних засобів. Але всі вони в будь-якому випадку повинні містити отруйні речовини, роль яких грають інсектициди. Спеціалізовані служби використовують найсучасніші препарати, що відрізняються високою ефективністю. Деякі з них володіють значною токсичністю, інші ж відносно безпечні для людей або тварин. Фахівці зазвичай використовують для обробки заражених приміщень аерозолі або розчини, так як саме ці форми передбачають розпорошення по поверхнях і, відповідно, більш ефективну і повноцінну обробку.

  Професійні дезінфектори перед проведенням процедури надягають спеціальні захисні костюми, що запобігають потраплянню частинок використовуваних засобів в органи дихання, шкірні покриви і слизові оболонки. Нанесення здійснюється з допомогою спеціальних пристосувань шляхом крапельного зрошення або аерозольного розпилення. Вся процедура займає близько 30 — 60 хвилин, в залежності від площі зараженої приміщення.

  Важливо, щоб під час обробки жоден з мешканців будинку або квартири не був присутній в приміщенні, це вкрай небезпечно!

  Дезінфекція від тарганів у квартирі: засіб знищення | Шкідники 4

  Прибирання

  Після обробки інсектицидами будь-яких приміщень, їх слід ретельно прибрати, щоб видалити загиблих тарганів, а також усунути всі залишки інсектицидного препарату (вони можуть потрапляти в органи дихання і надавати токсичну дію на організм тварини або людини).

  Через декілька годин після проведення дезінфекції тарганів (точний час залежить від конкретного препарату, що використовується, його повинен вказати дезінфектор) слід відкрити всі двері і вікна, щоб провітрити приміщення. Коли всі частинки кошти вивітряться, і характерний різкий запах зникне, можна приступати до генеральної вологого прибирання.

  Важливі правила

  Кілька важливих правил проведення дезінфекції:

  • Якщо ви вирішили проводити процедуру самостійно, то виконуйте всі необхідні заходи безпеки. Перед початком обробки обов’язково надіньте респіратор, захисний костюм, рукавиці та окуляри. Після закінчення все це бажано викинути або ж ретельно очистити і продезінфікувати.
  • Після першої дезінфекції бажано провести другу, щоб знищити не тільки дорослих особин, але і пташенят пізніше новонароджених тарганів (безпосередньо на самі яйця більшість відомих препаратів не чинить негативного впливу, так що нове покоління цілком може вижити навіть після повноцінної обробки).
  • Перед самостійної дезінфекцією тарганів слід ретельно і уважно вивчити прикладену до препарату інструкцію. У ній повинні зазначатися всі основні правила використання, а також забезпечують безпеку під час обробки і після неї заходів обережності.
  • Після обробки приміщення слід зробити все, щоб таргани не прийшли знову, адже вони цілком можуть мігрувати з підвалів або від сусідів. І для цього, по — перше, усуньте всі щілини в стінах і дверях, а також закрийте сітками всі вентиляційні отвори, щоб перегородити шлях шкідників. По — друге, слід повністю прибрати потенційні джерела живлення: вчасно і регулярно мийте посуд і раковину, проводите прибирання в санвузлі і на кухні, забирайте всі продукти в холодильник і вчасно викидайте сміття.
  • При прибиранні приміщення краще використовувати якісні чистячі або миючі засоби з антибактеріальним ефектом.

  Запам’ятайте: ефективна дезинфекція повинна бути професійною, правильної та безпечної.