Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город

.

Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Як і безліч рослин на вашій грядці, часник потребує підгодівлі. Добрива для часнику, вносяться восени при посадці, стають своєрідною гарантією того, що ваш часник дасть вам через час прекрасний урожай.

Зміст

 • Добрива для часнику восени – у чому потребує улюблена культура?
 • Як правильно удобрити землю під часник
 • Добрива, які підійдуть для озимого часнику
 • Чим удобрювати на грядках часник і як стежити за кислотністю грунти
 • 1 Добрива для часнику восени – у чому потребує улюблена культура?

  Саме підживлення у вигляді поживних речовин допоможе озимого часнику добре піти в зростання, а вам отримати хороший урожай. Тільки врахуйте, що саме ця культура вважається однією з найбільш холодостійких і вологолюбних. Вона досить болісно реагує на зміну кислотності грунту і буде краще, якщо ви виберете для посіву місце, де грунти нейтральні і родючі.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 2

  При правильному підході до посадки озимого часнику, готувати грядки потрібно перед посівом, ще приблизно за місяць до призначеної дати. Саме за 4 тижні грунт удобрюють за допомогою відра перегною, в яку додають одну столову ложку подвійного суперфосфату, дві столові ложки сульфату калію та півлітрову банку деревної золи. Насправді часник дуже любить деревну золу і якщо її вчасно додавати в грунт, то і врожай буде відмінним.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 3

  Втім, садівники найчастіше використовують готові добрива. Але якщо ви хочете запитати нашого ради, то найкраща для підживлення часнику, це гнойова рідота. Для того щоб її отримати вам потрібно розбавити гній з водою в співвідношенні 1:6. Таких підживлень краще зробити 2-3 рази за сезон – мова йде про вегетаційному періоді. Ось вам і відповідь на питання “чи можна часник удобрювати гноєм”. Так що якщо ви досі не знали, чим удобрити часник перед посадкою, то прислухайтеся нашого вищеописаного ради.

  2 Як правильно удобрити землю під часник

  Отже, вже в кінці червня можна вносити підживлення у вигляді розчину сечовини і хлористого калію. Для цього потрібно взяти ці два компоненти, з розрахунку 10 грамів кожен і розвести у відрі з водою. Таке добриво часник любить. Саме ця підживлення дозволяє йому швидше рости і розвиватися. Зверніть увагу і на полив – часник слід поливати акуратно і в помірній кількості. У посушливі часи трохи більше звичайного. Тепер що стосується підживлення озимого часнику. Як і ярої, його потрібно удобрювати. Враховуючи, що висаджувати часник озимий потрібно приблизно після 20-х чисел вересня, а ніяк не перед цією датою, підживлення ґрунту слід зробити на початку місяця – за одну або два тижні перед посадкою.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 4

  Посадка часнику восени включає не тільки добрива, але і підготовку грунту. Щоб правильно підготувати землю, треба спочатку прибрати залишки листя і коріння рослин, а потім ретельно перекопати грунт, при цьому внести відразу і добрива. Для цього використовують 7 кілограмів органічних добрив і мінеральні добрива з розрахунку 20 г суперфосфату і 15 г калійної солі. Це все на 1 квадратний метр. Бажано після такого підживлення, перед посадкою, грядки підгодувати ще й перепрілим гноєм. Таке добриво для озимого часнику при посадці буде тільки сприяти його зростанню. В принципі, таке добриво грунту, зроблене вами під часник восени, потрібно робити одноразово і цього буде цілком достатньо на зиму для нормального розвитку цієї культури.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 5

  Далі підживлення знадобиться вже ближче до танення снігу. Як тільки сніговий покрив під впливом теплих променів сонця почне сходити, грядку з часником потрібно буде знову удобрювати. У цей період необхідний вам розчин коров’яку – його потрібно буде зробити в співвідношенні 1:7. Така суміш просто необхідна для вашого пророслого озимого часнику. Але і тут потрібно знати нюанси. Робити таку підгодівлю бажано за графіком – грядку удобрювати не раніше і не пізніше, а після підгодівлі обов’язково полити, що дозволить всім поживним речовинам швидше потрапити до кореневої системи рослини озимого.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 6

  3 Добрива, які підійдуть для озимого часнику

  Враховуючи той факт, що у часнику досить слабко розвинена коренева система, то на добривах економити не варто. І якщо у вас на ділянці грунт не буде родючою, то хорошого урожаю вам доведеться чекати дуже довго. Адже не випадково часник любить суглинні і супіщані грунти, які багаті органічними речовинами. Важливо, щоб грунт під грядку, де ви посадите часник на зиму, мав і відмінні рН характеристики – цей показник повинен бути приблизно 6,5–7,9.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 7

  Якщо говорити про добрива для часнику під зиму, то грунт під грядку повинна бути вільна для подальшої посадки ще в кінці липня. При цьому ваш часник буде відмінно рости не тільки в разі хорошого підживлення добривами, але і якщо ви зберете вчасно урожай попередньої культури і дасте землі відпочити перед наступною посадкою. Бажано висаджувати часник там, де раніше росли бобові, гарбузові культури, рання білокачанна і цвітна капуста або ранні зеленні культури. Добре впливають на майбутній часник і зернові, а також трави, вирощені на корм худобі.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 8

  Не рекомендується посадка часнику після врожаю картоплі, помідор, а також сімейства цибулевих, які можуть передати часнику, як свої хвороби, так і шкідників. Якщо ви не знаєте чим удобрювати ваш часник при посадці, то купуючи добрива, проконсультуйтеся у досвідчених садівників або в спеціалізованих магазинах. Не всі добрива – органічні або мінеральні показані при посадці часнику. Так як підживлення для цієї культури не можна використовувати свіжий гній. Від цього буде лише погіршуватися загальний стан посадок і також сама якість озимого часнику.

  4 Чим удобрювати на грядках часник і як стежити за кислотністю грунти

  Позитивна реакція відбувається у часнику найчастіше на органічні добрива. Так що можете спокійно використовувати або перегній, або компости. Свіжим гноєм вкривати грядку з часником, як ми вже вказували вище, не бажано. Якщо ви зробите все, як ми описували, і внесете потрібні добрива завчасно, за пару тижнів до посіву часнику, то результат не змусить себе довго чекати. Нагадаємо, що будь-які азотні добрива повинні бути внесені ще до початку формування цибулини.

  А ось фосфорно-калійні добрива допустимо застосовувати протягом усього вегетаційного періоду і в цьому випадку якраз бажано їх використовувати саме під час формування цибулин.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 9

  Але знайте, що в будь-якому випадку, будь то азотовмісні або фосфорно-калійні добрива – ви не повинні перевищувати прийнятих норм.

  Ви можете комбінувати, наприклад, азотний прикорм з фосфорним – у цьому разі необхідно дотримуватися співвідношення 1,0:1,5. Такий варіант підживлення вводиться для того, щоб прискорити відкладення поживних елементів у цибулині. Крім того, цей вид добрива для грядок допомагає розвиватися листю і визрівати плодам.

  Добрива для часнику восени – як і чим годувати часник? + Відео | Сад і город 10

  Якщо ви вирішили скористатися досить великими дозами азоту разом з фосфором, то тоді можна до них додати і калійні добрива. Скільки вносити такого прикорму буде залежати і від тих культур, які росли на цьому місці раніше, а також від самого сорти часнику, родючості землі і кліматичних умов. Норма внесення таких добрив розраховується, виходячи, насамперед, зі змісту поживних речовин в ґрунті. Їх повинен розрахувати спеціаліст – взяти проби восени і навесні. Деякі корективи в підрахунки може внести і сам часник, так як різні сорти споживають різну кількість поживних речовин, отримуючи їх з грунту. Також багато що залежить і від пори року – ви садіть восени або навесні. Отже підведемо підсумки: калійні і фосфорні добрива можна вносити при обробці грунту. Азотними бажано удобрювати землю навесні, коли з’являються на світ паростки часнику. Мікродобрива вносять при роботі з посадковим матеріалом. І пам’ятайте, що на одному і тому ж місці вирощувати часник, а також цибулю дозволяється не раніше, ніж через 4 роки. Ми відповіли на ваше питання, ніж добре удобрити грядку під часник при посадці? Тоді дійте!

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.