Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город

.

Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 1
Передмова

Навесні все оживає. Дерева і квіти розкриваються бруньки і бутони. З особливим нетерпінням ми чекаємо, коли ж розкриються бутони троянд. Ви хочете якомога частіше милуватися цим прекрасним квіткою, вдихати його пахощі? Тоді не забувайте – як і все живе, троянди потребують підгодівлі. У цій статті буде розказано про підгодівлі троянд добривами.

Зміст

 • Добриво для троянд – коли і що вносити навесні?
 • Найкраще добриво – чергуємо підгодівлю для троянд
 • Календар добрив – коли починати і чим закінчити?
 • 1 Добриво для троянд – коли і що вносити навесні?

  Якщо ви хочете, щоб троянди менше піддавалися захворювань, були пишними, яскравими, швидше росли і мали раніше, довгий цвітіння, щоб у квітки були міцні пагони, то саме комплексне добриво троянд навесні забезпечить потрібний результат. Коли ж необхідно підгодовувати троянди? Вносити добрива краще кілька разів за сезон. Намагайтеся проводити процедуру один раз в три тижні.

 • Першу підгодівлю робіть, коли бруньки листя починають розпускатися.
 • Другу підгодівлю робите, коли листя троянд починають з’являтися.
 • І як тільки починають рости бутони – проведіть третю підгодівлю.
 • Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 2

  Напрошується питання, якими добривами підгодовувати троянди? В комплексні сполуки входять калій, фосфор, магній і азот. Розглянемо, за що кожен з цих елементів відповідає. На самій початковій стадії розвитку квітки необхідний азот. За допомогою цього елемента пагони троянди більш інтенсивно розвиваються. Але у всьому потрібно знати міру. Надмірна кількість азоту може негативно вплинути на кущі. Цвітіння буде недостатнім на тлі незвично великий зеленої маси. Кількість азоту не повинна перевищувати кількість калію і магнію.

  Потреба рослин у калії пов’язана з тим, що цей елемент добриво для троянд споживається квіткою в період формування бутонів і в процесі цвітіння. Так як калій вимивається з грунту, то квіти вкрай потребують поповнення його запасів. Також елемент відіграє дуже важливу роль для троянди у підготовці цієї квітки до зими.

  Щоб зміцнити кореневу систему троянд, застосовують фосфор. Також фосфор дуже позитивно впливає на пагони, вони стають більш міцними. Коли починається формування бутонів троянд, рекомендується використовувати суперфосфат – це збільшить кількість бутонів і якість цвітіння. При першому і другому цвітінні також не забудьте про фосфор.

  Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 3

  Магній, як і калій, вимивається з грунту. Підживлення квітів цим елементом вкрай важлива в момент закладки і формування бутонів. Не дивуйтеся, якщо бутони обсипаються, або квіти виявилися занадто дрібними – подумайте, коли ви в останній раз вводили в грунт добрива містять магній? Щоб уникнути захворювання листя слід збагачувати ґрунт залізом. Для більш яскравого відтінку квіток, підвищення імунітету у складі добрив для троянд містяться інші мікроелементи.

  2 Найкраще добриво – чергуємо підгодівлю для троянд

  Якщо ви хочете домогтися найкращих результатів, то рекомендуємо для троянд чергувати мінеральні добрива з органічними. Для саджанців і молодих рослин радимо в рідкому вигляді використовувати органічні добрива. Щоб уникнути пошкодження коренів або, ще гірше, загибелі самого квітки, не рекомендується вносити в сухому вигляді послід або гній, вони здатні обпалити молоді корінці. Розводьте органіку у воді і поливайте рослини – це і безпечно, і ефективно.

  Якщо ніде дістати потрібну кількість гною або посліду, використовуйте концентровані органічні добрива для троянд. Серед найпопулярніших – Фертимикс біогумус. Буде достатньо двадцяти мілілітрів цього концентрату на літр води для підживлення квітів навесні.

  Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 4

  Мінеральні комплексні добрива можна розділити на рідкі та сухі гранульовані. У гранульованих є одна важлива перевага – добрива розчиняються поступово, після весняного дощику або власноручного поливу. А тому й до коріння мікроелементи будуть потрапляти досить тривалий кількість часу. До того ж, звертатися з ним дуже легко – всього на всього достатньо під рослиною розсипати гранули. Для троянд досить двадцяти п’яти грамів такої підгодівлі під кущ.

  Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 5

  Для більш швидкого дії використовуйте рідкі добрива. Рідкі види найчастіше містять більший комплекс мікроелементів, ніж сухі. Для кореневої радимо використовувати 14 мл концентрату, що відповідає двом ковпачкам на літр води.

  Всього на один молодий кущ досить 3-4 літри готового розчину, а якщо троянди виросли більше півтора метрів, то збільште дозу до 5-6 літрів під один кущ.

  Для більш швидких результатів застосовуйте позакореневе добриво квітів. Для обприскування використовуйте сім мілілітрів добрива Гілея на літр води, що відповідає одному ковпачку. Обприскування можна проводити під яскравими променями сонця – краплі води на листках, немов маленькі лінзи, сонячні промені можуть бути причиною опіків. Найкращий час для цієї процедури – при заході сонця. Воду для обприскувань підігрівайте до кімнатної температури. Чергувати органічні добрива з мінеральними краще з проміжком у десять-п’ятнадцять днів.

  Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 6

  Якщо ж листя заражені хлорозом, застосовуйте препарат Анти-хлороз для позакореневої обробки троянд. Досить одного ковпачка на літр води. Також не завадить використання цього препарату, коли бутони тільки починають формуватися. Про інших хворобах троянд і їх лікуванні радимо почитати в окремій статті на нашому сайті.

  3 Календар добрив – коли починати і чим закінчити?

  Коли ж навесні починати першу підгодівлю троянд? Вперше цю процедуру можна виконати після сходу снігу, шляхом внесення аміачної селітри, приблизно 15 грамів під кущ. Також додайте таку ж кількість калійної солі і 20 грамів суперфосфату. Вже через десять-п’ятнадцять днів застосуйте органічні добрива і чергуйте їх аж до осені. Поступово зменшуйте кількість азоту – він необхідний тільки навесні і влітку.

  Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 7

  Перепрілий гній дуже добре підходить для зростання квітів і покращує структуру грунту. Гнойову рідину, яку розбавляємо один до десяти, дуже актуально застосовувати при формуванні бутонів. Примітно, що добрива для кімнатної троянди можуть нічим не відрізнятися від тих, що ми вносимо у садовий грунт. Актуальні всі ті ж пропорції і поради. Тільки не забувайте, домашні квіти краще поливати і обробляти з використанням води кімнатної температури.

  Добриво для троянд навесні – способи підживлення мікроелементами + Відео | Сад і город 8

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.