Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт

.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 1Сьогодні вибір дверей для ванни і туалету не представляє особливої складності і, як правило, залежить від двох чинників — відповідність загального інтер’єру приміщення і доступна ціна.

Незважаючи на це, коли ми говоримо про двері в ванній кімнаті, є деякі нюанси, пов’язані з особливостями її мікроклімату.

Які ж краще двері у ванну кімнату вибрати?

Зміст:

  • Традиційний варіант з масиву різних порід дерева
  • Пресовані матеріали (ДСП, МДФ)
  • Скляні
  • Пластикові
  • Установка
  • Розміри
  • Необхідно знати
  • Приблизна вартість

Традиційний варіант з масиву різних порід дерева

Ці вироби мають багатий благородний вигляд завдяки красі натурального дерева і, при правильній обробці (просочення вологостійкими ґрунтовками, антисептиками, якісне покриття лаком, фарбою, правильний вибір і грамотна установка фурнітури), можуть застосовуватися в умовах підвищеної вологості.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 2

Ціна таких виробів відповідає їх естетичності і, як правило, досить висока.

Натуральне дерево найбільш часто використовується в традиційному класичному дизайні, тому конструкційно, в більшості випадків, використовують класичні типи відкривання — орні (одне, двостулкові), і рідше маятникова (відкривається і всередину і назовні).

Пресовані матеріали (ДСП, МДФ)

Цей вид найбільш широко поширений завдяки величезній різноманітності колірних схем, дизайнерських рішень, а головне, має у порівнянні з іншими «перевага» — демократичну ціну.

Поважають себе виробники виготовляють двері для ванни і туалету цілком гідної якості, які завдяки захисному покриттю витримують всі «принади» вологого клімату санвузлів.

Дані властивості дозволяють вибрати їх для ванної кімнати.

При цьому критично важливо знати, які підібрати розміри, відповідні дверного прорізу, т. як якщо доведеться обрізати полотно, порушиться захисне покриття і агресивне середовище гарячого пара напевно призведе до розшарування і жолоблення матеріалу.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 3

Цей вид підходить для будь-якого виду установки — розсувні, маятникові, зсувні і розсувні. Розсувні двері для ванни з ДСП і МДФ мають перевагу перед іншими зважаючи на простоту установки завдяки малій вазі.

Скляні

Скло-один з найбільш стійких і хімічно нейтральних матеріалів, тому скляні двері для ванної, максимально адаптовані до вологи та гарячого пару.

Крім цього вони надають приміщенню сучасний і модний вигляд, добре тримають температуру, екологічно чисті (не випаровують, на відміну від всіх інших, ніяких хімічних речовин у навколишнє середовище), міцні, довговічні (при акуратному використанні термін служби обмежений виключно якістю фурнітури) і дуже легко миються.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 4

Виробники пропонують глянцеві, матові, напівматові скляні двері для ванної з різним ступенем прозорості поверхні. З декоративних доповнень використовують дерев’яні, пластикові, металеві вставки, мозаїчні фрагменти.

На фото видно варіанти декору.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 5

Дверне полотно може мати вигнуту поверхню. Можливо виготовлення за індивідуальним ексклюзивним проектом. В цьому випадку двері будуть саме такими, які Ви побажаєте. Вибрати скляні двері в ванну кімнату дуже стильно і модно, вона ідеально впишеться в загальний інтер’єр і підкреслить вашу індивідуальність. На сьогодні стає все більше охочих поставити такі двері.

На наш погляд, у цього продукту є лише один недолік — висока ціна дверей і фурнітури. Деякі «фахівці» пишуть, що на скло встановлюються звичайні петлі і замки, хотілося б подивитися на цей процес.

Загалом, ви повинні розуміти, що внаслідок особливостей такого виду конструкції, щоб уникнути плачевних результатів (включаючи травматизм), краще довірити установку такий двері кваліфікованого фахівця, при цьому природно, зросте ціна.

Отже, скляні двері для ванної – ідеальний варіант.

Пластикові

Дуже хороший варіант, пластикові двері в ванну. Сучасні технології та матеріали надають можливість сформувати практично будь-яку поверхню.

Асортимент дозволяє вибрати гладкі, фільончасті, зі скляними і металевими вставками. Їх колірна гамма не має кордонів — матові, комбіновані, одне і багатотонні, з видом натурального дерева, каменю і т. д.

Дані матеріали прекрасно протистоять волозі, гігієнічні, краще за інших зберігають тепло і захищають від шуму. Крім іншого, ці двері, як правило, виготовляються з матеріалів, що не підтримують горіння, мають малу вагу, стабільні розміри і на них невисока ціна.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 6

Пластикові двері в ванну кімнату можна ставити без попередньої захисної обробки т. як вони вже спочатку володіють антисептичними і водовідштовхувальними властивостями.

Недолік — мала міцність на вигин і удар (при сильному тиску можна деформувати полотно). Втім, ця проблема вирішується просто.

На ринку присутні пластмасові двері з внутрішнім армуванням (всередині, виробники почали ставити розпірки з алюмінію та інших матеріалів), які позбавлені вказаних недоліків.

По фізико-хімічним властивостям цей вид поступається тільки скляним дверям, а низька ціна ставить їх поза всякою конкуренцією при обмежених фінансових можливостях.

З конструкційних особливостей відзначимо, що до вище перерахованих варіантів установки — орні, маятникові, розсувні, зсувні, додається ще одним тип конструкції — гармошка.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 7

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 8

Як видно на фото, ця розсувається двері подібно бурдюки баяна.

Установка

Орні. Класичний спосіб установки на петлях.

Полотно (два при двох дверної системі) відкривається назовні або всередину. Напрямок відкриття вибирається в кожному конкретному випадку.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 9Якщо приміщення маленьке, то для максимального збереження простору переважно вибирати зовнішнє розорювання.

При цьому потрібно врахувати, що якщо двері в санвузол і скажімо в кухню (не рідкісна комбінація у старих багатоповерхівках) встановлені поруч, вони не повинні обидві відкривається назовні т. як можуть один одному заважати. В цьому випадку потрібно ставити двері санвузла з розчиненням всередину або підібрати інший тип відкриття (зсувні, розсувна, гармошка).

Маятникова. Варіант передбачає установку на спеціальних пружних петлях і розчиняються в обидві сторони (дивись фото) з самофиксацией в закритому положенні.

Така установка популярна в американських ковбойських барах і не використовується в наших житлових приміщеннях, а тим більше в санвузлах.

Зсувна. Для економії простору все частіше використовують систему зрушування двері на бік, як в шафах купе.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 10Вгорі дверного отвору кріпиться направляючий профіль, по якому на спеціальних підвісах буде рухатися полотно.

Знизу встановлюється додатковий профіль для запобігання розгойдування по вертикалі.

Для відкриття, двері зміщується в задану сторону, це видно на фото.

Якщо є можливість, роблять (в основному використовують гіпсокартонні плити) порожнина в стіні, в яку буде йти двері. При відсутності такої можливості монтують систему, переміщувану уздовж стіни зовні.

Така установка дуже підходить для малих приміщень, так як дозволяє заощадити кутове простір санвузла, наприклад, для установки пральної машини.

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 11Розсувна. Розсувні двері для ванни – ця система майже повністю повторює зсувну, за винятком того, що в цьому випадку підвішується дві двері, які зсуваються в різні сторони.

Все більшу популярність набувають розсувні двері для ванни і туалету виконані у вигляді гармошки. За скромною ціною, вони дуже функціональні і мають цікавий дизайн.

Розміри

Вибір визначає ціна і ваші естетичні уподобання. При виборі обов’язково потрібно враховувати розміри дверного отвору. Наводимо типорозміри стандартних дверних полотен з масиву дерева, МДФ, ДСП і пластику: 600х2000, 700х2000, 800х2000, 900х2000, 600х1900, 550х1900, 600+600х2000.

Для правильного вибору необхідно правильно заміряти розміри отвору. Які нюанси при цьому необхідно врахувати?

Установка повинна проводитися строго вертикально, за рівнем, а якщо отвір завалений або має форму, відмінну від прямокутника, то за рахунок зменшення поперечного розміру стандартна коробка може не увійти.

Для дерев’яних дверей це не критично, оскільки завжди можна підігнати (урізати) полотно або коробку без негативних наслідків, а для МДФ і Пластмаси неприпустимо т. як при підрізуванні порушується захисний шар покриття, що призводить до передчасного псування. Розміри типових дверей із скла: 2000х600х08, 2000х700х08, 2000х800х08, 2000х900х08.

Самі розумієте, що цей продукт урізати не вийде, тому за відсутності відповідних типорозмірів доведеться замовляти індивідуальний проект або змінювати розмір отвору.

При установці потрібно дотримуватися певні допуски. Зазор між дверною коробкою і отвором повинен бути 0,5 — 2 см, в цю щілину легко задувається монтажна піна, яка крім фіксації захистить внутрішню поверхню коробки від попадання вологи.

Необхідно знати

Двері для ванних кімнат і туалетів: як вибрати і які краще поставити +фото | Ремонт 12Особливістю приміщення санвузла є підвищена вологість, наявність гарячої пари і хімічних сполук у вигляді миючих засобів, порошків і т. д.

Виходячи з цього, необхідно забезпечити хорошу вентиляцію і при використанні виробів з натурального дерева, ДСП, МДФ, максимально їх захистити за допомогою вологостійких покриттів (грунтовки, лаки, фарби).

Пластикові та скляні вироби не вимагають попередньої захисної обробки.

При цьому нагадуємо, що для уникнення непорозумінь, встановлювати скляні двері повинні кваліфіковані фахівці.

Для поліпшення природної припливної вентиляції, двері встановлюється з деякими, 5 — 9 мм завтовшки зазором внизу або як варіант, вона повинна мати технологічні вентиляційні отвори.

Крім цього у ванних приміщеннях встановлюються поріжки з висотою в 4 — 7 см, для запобігання перетікання що пролилася води в житлові кімнати.

Приблизна вартістьВигляд виробу.Приблизна ціна.Ціна установки.Натуральне дерево. 2000 — 20000р. (ціни виробів масового виробництва).Від 2200 р.МДФ.800 — 3800 р. (в категорії економія + качество1600 — 2000р.).Від 1800 р.ДСП.800 — 3000 р.Від 1800 р.Пластмаса.2250 — 4000 р. (середня ціна 2800-3000р).Від 1800 р.Пластикові розсувні двері для ванни і туалету.2600 — 3600 р.Від 1800 р.Скло.6000 — 9000 р. (ціна на масові моделі, одне полотно, розпашні).2500 — 3000Розсувні двері для ванни і туалету.2900 — 6100 р.2500 — 4000 р.

Ціни у таблиці наведені на вироби класу економ і середнього рівня виключно для загального уявлення.

Що стосується ексклюзивних виробів, виготовлених за індивідуальним замовленням і виробів класу люкс, ціна на них, як правило, мало цікавить замовника, а раз так, то і визначається вона в комплексі вартості всіх робіт з оздоблення приміщення.

Яку б ви двері не вибрали, серйозно поставтеся до процесу попередньої обробки і установки і тоді вони будуть служити довго.

Бажаємо вдалого вибору.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.