Грунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната

.

 • Особливості розчинів
 • Інструменти і матеріали
 • Технологія робіт
 • Особливості ґрунтовки підлоги
 • Будь-який процес укладання плитки на гіпсокартон, бетонну поверхню, передбачає ґрунтування. Грунтовка стін перед укладанням плитки – це процес, пропускати який не варто.

  Особливості розчинів

  При цьому суміші поділяються на:

  • Розчини для всмоктуючих;
  • Суміші для важких, невбираючих поверхонь.

  В ролі перших виступають бетон, шпаклівка, гіпсокартон і т. д. А от друге – металева і керамічна поверхня, масляна фарба.

  Для всмоктуючих поверхонь використовується грунтовка глибокого проникнення, вона закріплює верхній шар, так само збільшуючи зчеплення клею з поверхнею. Продаються в основному у вигляді розчинів, які потрібно буде ще доразбалять.

  Для невсмоктуючих поверхонь розчин збільшує адгезію, після нанесення грунтовки гладка і навіть глазурована поверхня стає щербистой, шорсткою. Продаються в основному у вигляді маси, що має пастоподібну структуру.

  Грунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 1

  Нанесення грунтовки

  Відчутним недоліком такого типу ґрунтовки є те, що в деяких випадках при неправильному нанесенні може вийти так, що плитка буде відшаровуватися.

  Інструменти

  З інструментів Вам може знадобитися:

  • Кисть;
  • Валик;
  • Ємність для розведення грунтовки;
  • Кювет для валика.

  Технологія робіт

  Як ви розумієте, ґрунтовка перед укладанням плитки гладкою або всмоктуючої поверхні значно різниться. Проте одне незмінне – поверхню потрібно очистити, прибрати роздулися, відшаровуються ділянки.

  Наносити грунтовка стін перед укладанням плитки можна як пензлем, так і валиком. Чим зручніше валик – при наявності спеціального лотка, витрата грунтовки для обробки стін перед укладанням плитки буде набагато менше, ніж нанесення пензлем на ту ж поверхню такої ж площі.

  Щоб нанести грунтовку глибокого проникнення, спочатку треба буде розвести концентрат, який Ви придбали або ж скористатися готовим розчином. В якості розчинника буде виступати звичайна вода для розведення використовуйте ту пропорцію, яка вказана на упаковці.

  Потім виливаєте трохи розчину в лоток, набираєте його валиком і трохи отжимаете на ребристій поверхні. А тепер вже, «віджатим» валиком, наносьте суміш на стіну. Шар не повинен бути дуже великим, рухайтеся рівномірно, щоб все було ретельно промазано.

  Грунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 2

  Нанесення грунтовки глибокого проникнення

  Потім дайте поверхні просохнути.

  Необхідність повторного нанесення грунтовка стін перед укладанням плитки можна перевірити наступним чином: проведіть долонею по прогрунтованої і просушеної поверхні. Якщо на руці залишиться слід (від штукатурки, шпаклівки і т. д.), то потрібно обов’язково ще раз пройтися шаром стіни.

  Грунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 3

  По завершенню робіт по грунтовці стіни перед наклеюванням плитки слід ретельно промити валик, кювет під проточною водою, так як в іншому випадку, після висихання, валик точно вже не зможе ще раз Вам послужити.

  Для невпитывающей поверхні алгоритм роботи трохи інший.

  Відкривши ємність з сумішшю, ретельно перемішайте розчин. Така необхідність виникає з-за того, що до складу цього виду ґрунтовки входять дрібнодисперсні елементи: полімери, кварцовий пісок і т. д., а їм властиво осідати, що робить ґрунтовку для стін такого типу неоднорідною, що категорично небажано.

  Отже, перемішали? Тепер берете махову кисть і наносити розчин на поверхню.

  Важливо! Дотримуйтесь золотого правила – наносьте суміш рівномірно!

  Деякі майстри готують ґрунтовку для невсмоктуючих поверхонь своїми руками, змішуючи клей для плитки і, власне, грунтовку глибокого проникнення. Консистенція розчину повинна нагадувати рідку сметану.

  Отриману суміш так само наносять перед грунтовкою стін для укладання плитки рівномірно пензлем.

  Отже, як виконати ґрунтовку стін перед укладанням плитки Ви дізналися, тепер давайте звернемо свою увагу на підлогу.

  Особливості ґрунтовки підлоги

  Чому обов’язкова ґрунтовка підлоги перед укладанням плитки? Все просто: в клейовий розчин для поклейки кахлю входить вода, яку суха і необроблена поверхня благополучно буде витягати.

  Відсутність достатньої кількості води в розчині призведе до того, що він почне розшаровуватися, що в свою чергу призведе до того, що плитка «забухтит».

  Для кожного типу роботи, безумовно, потрібно намагатися купувати оптимальні матеріали, хай не найдорожчі, але і не найдешевші. Шукайте так звану золоту середину, адже, якщо Ви обробите поверхню підлоги неякісної грунтовкою, вона просто не буде працювати так, як від неї вимагається.

  Однак, якщо ви вже придбали досить дешевий аналог, все ж через як мінімум 8 годин після нанесення грунтовки перед укладанням плитки на підлогу, проведіть рукою по підлозі. Якщо мають місце пил і пісок – наносити грунт повторно.

  Отже, ґрунтовка підлоги перед укладанням плитки проводиться найчастіше розчином глибокого проникнення. Краще всього скористатися в даному випадку перевіреними марками, наприклад, купити СТ 17 від «Церезит», який не потрібно додатково розбавляти.

  Однак для бажаючих «погратися» можна придбати і склади, які вимагають додавання розчинника, причому, в залежності від умов, буде і певна пропорція, якої слід дотримуватися.

  А принцип нанесення грунтовки перед укладанням плитки на підлогу нічим не відрізняється від того, як відбувався процес для стін: взяли валик або пензель, і – вперед!

  Отже, як виконується ґрунтовка перед укладанням плитки на стіну або підлогу, Ви тепер знаєте, тому можемо побажати тільки удачі!

  Грунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 4Як самому приготувати затірку для плиткиГрунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 5Як самостійно приклеїти плитку на гіпсокартонГрунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 6Різання звичайної плитки плиткорізом (ручним та електричним)Грунтовка стін перед укладанням плитки підлоги | Ванна кімната 7Потемніли або пожовкли шви між плиткою: способи очищення

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.