Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город

.

Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 1
Передмова

Важко знайти людину, яка не знає, як виглядає груша, посадка і догляд за цим деревом відомі вже не такому широкому колу людей. Спробуємо увійти в число грамотних садівників.

Зміст

 • Вибираємо сорт груші
 • Коли відбувається посадка груші?
 • Особливості посадки груш
 • Підготовка саджанців до весняної висадки
 • Підготовка ями і посадка груші
 • Догляд за грушею – секрет гарного врожаю
 • 1 Вибираємо сорт груші

  Перш за все необхідно правильно підібрати сорт плодового дерева, в цьому випадку – груші. Насправді їх дуже багато, близько тисячі, тож поговоримо про них в загальних рисах. Всі літні сорти мають дуже недовгий термін зберігання, і якщо плоди не з’їсти протягом двох тижнів після збору, то вони просто почнуть псуватися. А ось пізні груші, навпаки, розкриваються через деякий час після збору. Так що, купуючи саджанці такого дерева, обов’язково уточніть його сорт.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 2

  Якщо у вас є достатньо місця в саду, то, правильно підібравши різні по сезонності сорти цих плодових дерев, можна дуже довгий період насолоджуватися урожаєм. При виборі сорту обов’язково звертайте увагу на наступні фактори: швидкоплідність, стійкість до хвороб, час дозрівання, товарні якості, сила росту, а також чи зможе даний представник флори рости у вашому кліматичному регіоні?

  2 Коли відбувається посадка груші?

  Визначившись з сортом, можна приступати і до самого відповідального кроку, так що розглянемо в цьому пункті, в який час року здійснюється посадка груші і чому. Отже, найбільш підходящим періодом для проведення подібних робіт є або осінь (жовтень місяць), або ж весна (квітень – травень). Якщо ви вибрали останній варіант, то краще здійснити посадку якомога раніше, щоб не встигли розпуститися листя.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 3

  Взагалі, багато в чому цей період залежить від кліматичних умов регіону, так, наприклад, жителям південних районів буде набагато доцільніше висаджувати таке плодове дерево саме восени. Адже тоді в ґрунті накопичується достатня кількість вологи, що найсприятливішим чином позначається на розвитку кореневої системи і, звичайно ж, сприяє відмінному зростання в подальшому. Особливо це актуально для мешканців посушливих регіонів. При цьому існує велика ймовірність, що дерево буде пошкоджено гризунами, навесні ця небезпека зведеться до мінімуму. До того ж знижується ймовірність підмерзання і висушування коренів. Однак майте на увазі, що доведеться немало попрацювати ще з осені, саме тоді готується яма і саджанці.

  3 Особливості посадки груш

  Тепер слід приділити увагу основним правилам посадки груш. Дуже важливо правильно вибрати місце, адже ці дерева не терплять пересадки, особливо у віці трьох років. При цьому слід керуватися не лише плануванням садової ділянки, але й такими параметрами, як якість ґрунту, освітленість і т. д. Адже якщо хочете знімати відмінний урожай, то груша повинна зростати на сухому, добре освітленому і рівній ділянці. В іншому випадку вона може загинути, або доведеться дуже довго чекати гарних плодів.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 4

  Кожному садівникові слід знати і ще одну хитрість. Найкраще посадити відразу кілька сортів, так як це сприяє більш інтенсивному запиленню. Що ж стосовно якості ґрунту, то вона повинна містити достатню кількість поживних речовин, бути пухкої, щоб до кореневої системи легко надходив як повітря, так і вода. Однак у місцевості з високим стоянням ґрунтових вод таке плодове дерево не приживеться і замерзне з першими холодами.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 5

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 6

  Щоб груші вистачало світла, відступайте від інших дерев і різних типів будівель достатню відстань – мінімум 3 метри.

  4 Підготовка саджанців до весняної висадки

  Навіть якщо посадка саджанців груші здійснюється навесні, їх самих та посадкову яму заготовляють ще з осені. Отже, деревця потрібно помістити на всю зиму в підвал з температурою 1 °С або прикопати в городі. Якщо з першим способом все досить просто і зрозуміло, то другий слід розглянути докладніше. Для початку викопуються канавки, глибина яких складе 40 см, а потім вставляємо туди і сама рослина під кутом 40°.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 7

  Врахуйте, що в цьому питанні немає дрібниць, і дуже важливо дотримуватися абсолютно всі нюанси, навіть напрям крони –вона дивиться на південь. Потім прикапываем коріння десь на третину, гарненько утрамбовуємо землю і поливаємо. Щоб за зиму польові миші та інші гризуни не зіпсували молоді деревця, необхідно вдатися до ще однієї хитрості. Навколо саджанця робимо ще канавку глибиною до 50 см і кладемо в неї отруту від цих шкідливих тварин. Цей етап досить важливий, тому не пошкодуйте часу на перегляд навчального відео.

  5 Підготовка ями і посадка груші

  Тепер же зупинимося на підготовці посадкової ями. Її глибина варіюється від 70 см до 120 см в залежності від типу грунту. Так, наприклад, у глинистих вона повинна складати не менше одного метра, а для торф’яних цілком достатньо буде і 70-80 див. Зазвичай вона робиться квадратної з розміром ребра від 60 до 80 див. Взагалі, існує безліч посібників, як здійснити посадку груші навесні, але відео більш наочно представить рішення цієї задачі.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 8

  Після створення ями проводимо роботи по удобрення грунту, щоб навесні у нового жителя саду було достатньо поживних елементів. Так що викладаємо на дно по парі відер перегною і піску, ще знадобляться склянку суперфосфату і три столові ложки сульфату калію. Причому ні в якому разі не можна недооцінювати роль фосфатно-калійних добрив у розвитку дерев, адже вони не тільки сприятливо позначаються на врожайності, але і підвищують їх стійкість до захворювань. Розводимо у відрі води пару стаканів доломітового борошна і, попередньо перемішавши всі вищезгадані добрива з землею, поливаємо розчином. На завершення зволожуємо грунт ще двома відрами простої води. На зиму слід насипати трохи землі зверху підготовленої ями.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 9

  Навесні залишається тільки розкопати саджанці або витягти їх з підвалу, видалити всі пошкоджені кінці коренів і акуратно посадити їх у заготовлену яму. При цьому робимо поглиблення такими, щоб коренева система вільно в них розміщувалася і не мала жодних загинів і заломів. На завершення викопуємо ямку і поливаємо дерево двома відрами простої води, а також здійснюємо мульчування грунту. Більш наочно оцінити вимоги до посадки можна на відео.

  6 Догляд за грушею – секрет гарного врожаю

  Але на цьому труднощі не закінчуються, адже недостатньо просто правильно закопати дерево, величезну роль відіграє і догляд за грушею після посадки. Одного тільки садивного поливу недостатньо і потрібно ще протягом весни і літа кілька разів зволожити грунт. Найбільш підходящим способом вважається дощування через спеціальні розпилювачі. Якщо ж такої можливості немає, тоді необхідно зробити невелику канавку навколо дерева, глибиною не більше 15 см, і заливати в неї рідина з розрахунку 2 відра на 1 квадрат. Після поливу на землі може утворитися кірка, яка буде перешкоджати проникненню кисню і вологи до кореневої системи. Щоб цього не сталося, після кожного зволоження, цілеспрямованого або ж викликаного опадами, землю навколо дерева необхідно розпушувати.

  Груша: посадка і догляд – посадка саджанців груші навесні + Відео | Сад і город 10

  Не забувайте, що потрібно періодична обрізання груші. А якщо у вашому саду недостатньо місця, то відмінним виходом будуть колоноподібні сорти груші, посадка і догляд за якими здійснюються за аналогічним принципом. Але варто відзначити, що вони особливо чутливі до посухи, тому їх полив відбувається кожні кілька днів. Цілком можливо, що вже на першому році життя з’являться суцвіття, але їх слід видалити, щоб вся енергія йшла в кореневу систему. А ось на наступний рік можна і побалувати себе плодами, які дадуть молоденькі колоновидні груші.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.