Гидропароизоляция покрівлі: плівки і мембрани Ізоспан | Ремонт

.

Дах являє собою важливий конструктивний елемент будь-якого будинку, основним призначенням якого є захист всіх наявних у ньому приміщень від атмосферних впливів.

Для непосвячених поняття даху зводиться лише до її оболонці, видимої зовні.

Люди, які мають більше досвіду в даному питанні, розуміють, що ніяка дах не може існувати без несучої частини.
Гидропароизоляция покрівлі: плівки і мембрани Ізоспан | Ремонт 1
І лише фахівці або ті, хто спеціально вивчав це питання, знають, що для надійного захисту від негоди одного лише покрівельного перекриття, зафіксованого на несучих конструкціях, абсолютно недостатньо.

Підвищення захисних властивостей цього важливого елемента домовик конструкції забезпечується за рахунок спеціально створюваного багатошарового пирога, а кожен з його шарів має своє власне призначення.

Одним з них є гидропароизоляция.

Для чого призначений цей шар? Які матеріали використовуються для його облаштування?

Роль гидропароизоляции у складі покрівельного «пирога»

Щоб зрозуміти, для чого служить гидропароизоляция, необхідно, перш за все, уточнити, що покрівля не тільки захищає будь будинок від атмосферних опадів, але і дозволяє зберігати в ньому температурний режим.

Забезпечується це за рахунок вирівнювання вологості і температури в підпокрівельних приміщеннях, а також за рахунок забезпечення там природного повітрообміну.

Всі ці функції виконуються з допомогою великого класу матеріалів, що забезпечує гидропароизоляцию покрівлі.

Основне призначення всіх цих матеріалів, що утворюють вказаний вище клас, полягає в захисті утеплювального шару від вологи різного походження.

Дуже часто приміщення, що утворюються під скатної дахом, якимось чином використовуються, нерідко в них створюються придатні для житла мансарди.

Все це неможливо здійснити без застосування утеплювачів.

Проте кожен з них в певній мірі схильний вбирати вологу, що проникає через перекриття або міститься в повітрі.

У разі намокання цих матеріалів їх експлуатаційні властивості втрачаються.

Так, зволоження утеплювача всього лише на 5% стає причиною десятикратного збільшення втрат тепла.

Основною причиною утворення вологи у вигляді конденсату, що формується на внутрішніх поверхнях покрівельного покриття і утеплювача, є різниця температур.

Постійне наявність конденсату викликає псування утеплювача і призводить до корозії і руйнування покрівельних матеріалів.

Відвід вологи, що утворюється в результаті життєдіяльності та захист утеплювача забезпечуються гидропароизоляционными матеріалами, кріпляться між утеплювачем і внутрішньою обробкою будівлі.

Застосовувані матеріали

Всі матеріали, метою застосування яких є захист утеплювача від попадання в нього вологи, умовно діляться на:

 • гідроізоляційні;
 • пароізоляційні або противоконденсатные;
 • дифузійні мембрани.

Кожній з груп цих матеріалів відводиться своє власне місце в покрівельному пирозі, кожній групі належить своя роль у справі мінімізації вмісту вологи в утеплюючому шарі.

Гідроізоляційні плівки

З самої назви цього матеріалу (давньогрецькою «гідро» — це вода) зрозуміло, що використовується він для запобігання попадання води.

Плівки даного типу захищає теплоізоляцію від дощової води, яка може просочитися при сильних поривах вітру крізь стики покрівельних листів, крізь примикання вентиляційних отворів і в інших подібних місцях, де можлива відсутність герметичності.

Гидропароизоляция покрівлі: плівки і мембрани Ізоспан | Ремонт 2Кріплення цієї плівки виробляється на кроквах безпосередньо під покрівельним матеріалом.

Причому відстань між кроквами, які є для неї опорою, не повинно перевищувати 1,2 м.

Важливою умовою, яке необхідно дотримуватися при її монтажі, полягає у недопущенні зіткнення з утеплювачем і відсутність провисань більше 2 див.

Завершуючи укладання плівки на крокви, необхідно зафіксувати її за допомогою контррейок, а потім виконати обрешітку.

Пароизолирующие плівки

Знову-таки назва матеріалу абсолютно ясно говорить про його призначення: перешкоджати накопиченню вологи в утеплювачі, джерелом якої є пар, що піднімається з внутрішніх приміщень будинку.

В покрівельному пирозі для матеріалів цієї групи відводиться своє власне місце: вони повинні кріпитися з внутрішньої сторони теплоізоляції, примикаючи до неї.

Фіксація плівки проводиться як на дерев’яних елементах конструкції, так і на самому утеплювачі.

З цією метою використовуються цвяхи з великою плоскою головкою або скоби будівельного степлера.

Для додання плівці більшої герметичності вона укладається з нахлестом в 10 см, а її краї проклеюються клейкою стрічкою.

Гидропароизоляция покрівлі: плівки і мембрани Ізоспан | Ремонт 3

По завершенні фіксації плівки під нею робиться обрешітка, що виключає її зіткнення з паробар’єром.

Дифузійні мембрани

І знову назва матеріалу дозволяє зрозуміти його роль, що грунтується на його дифузійної, тобто проникної здатності: дифузійні та супердифузійні мембрани здатні пропускати накопичується в будинку і піднімається під покрівлю пар.

Даний матеріал є значно більш досконалим аналогом гідроізоляційної плівки, оскільки, захищаючи утеплювач від попадання вологи, він не утримує в ньому пара, що надходить з житлових приміщень.

Виходячи з цієї властивості дифузійних і супердифузійних мембран, укладати їх можна безпосередньо на теплоізолюючий матеріал, залишаючи над ним вентиляційний зазор в 40 мм.

Сучасні мембрани, що поєднують в собі дифузні і антиконденсатні властивості, бувають, як правило, дво – і тришаровими.

Ці поліетиленові плівки армуються перлинковой ниткою.

До їх складу може входити адсорбційний шар, здатний акумулювати надлишкову вологу, а потім забезпечувати її поступове випаровування.

Вони не продуваються вітром, завдяки чому знижуються втрати, викликані видуванням тепла.

При застосуванні цих матеріалів покрівля «дихає», що обумовлено високим рівнем паропроникності зсередини.

Коефіцієнт паропроникності, необхідний для забезпечення ефективності видалення вологи з товщі утеплювача, не повинен бути нижче 400 г/м2 на добу.

У тому разі, коли його рівень не досягає 300 г/м2 на добу, паропроникність вважається недостатньою.

В залежності від розміру цього коефіцієнта, мембрани можуть бути:

 • псевдодиффузионными (до 300 г/м2 на добу);
 • дифузійними (400-1 000 г/м2 на добу);
 • супердиффузионными (вище 1 000 г/м2 на добу).

Завдяки притаманним їм властивостям, ці мембрани незамінні в разі облаштування мансард.

За умови правильного укладання, вони здатні забезпечити природну вентиляцію приміщення, завдяки чому відпадає необхідність облаштування спеціальної вентиляції.

Якщо припустити, що розвиток російського ринку відбувається у відповідності з тенденціями, притаманними ринку гидропароизолирующих матеріалів західних країн, то після закінчення деякого часу мембрани, що володіють «дихаючим» ефектом, повинні витіснити інші різновиди плівок.

Мембрани володіють єдиним недоліком – досить високою вартістю.

Проте велика кількість їх переваг повною мірою виправдовує наявність зазначеного вище недоліку.

Гидропароизоляционный матеріал «Ізоспан»

Універсальність цього матеріалу, здатного справлятися як з гідро-, так і з пароізоляцією, дозволяє присвятити йому окремий розділ нашої статті.

Гидропароизоляция покрівлі: плівки і мембрани Ізоспан | Ремонт 4Цей універсальний матеріал, що володіє волого – і паронепроникність, по суті своїй, є поліпропіленової тканиною, забезпеченою одностороннім ламінованим покриттям, що складається з поліпропіленової плівки.

«Ізоспан» застосовується при веденні будівельних робіт в цілях захисту конструкцій і теплоізолятора від водяної пари, конденсату, атмосферної і капілярної вологи.

Висока міцність матеріалу дозволяє витримувати суттєві зусилля у ході монтажу, а також значне снігове навантаження.

Матеріали, продукція під торговою маркою «Ізоспан», утворюють три групи:

 • Паропроникні вітрозахисні гідроізоляційні мембрани, що забезпечують захист елементів конструкції будівлі і утеплювача від вітру, конденсату і вологи, що відбуваються із зовнішнього середовища («Ізоспан А», «Ізоспан AM» і «Ізоспан FS»).
 • Парогидроизоляционные плівки, що використовуються для захисту конструкцій і утеплювача від конденсату та пари, що надходить зсередини будівлі («Ізоспан B», «Ізоспан C» і «Ізоспан D»).
 • Тепловідбивні парогидроизоляционные матеріали, що володіють енергозберігаючим ефектом («Ізоспан FB», «Ізоспан FD», «Ізоспан FS» і «Ізоспан FX»).
 • Таким чином, матеріали марки «Ізоспан» здатні забезпечити багатопланову захист як утеплювача, так і всієї конструкції будівлі в цілому.

  Ціна матеріалів

  Як вже стало зрозуміло з викладеного вище, всі ці матеріали утворені сукупністю плівок і мембран, кожній з яких відповідає своє власне призначення.

  Це передбачає, що склад і, отже, ціна кожної з них різні.

  Таким чином, кажучи про ціну гидропароизоляционных матеріалів, необхідно розглядати кожну з вхідних в них групу окремо.

  Причому, ціна кожного з матеріалів залежить від його складу, характеристик і, природно, від виробника.

  Тому, не вдаючись у такі подробиці, як найменування конкретного матеріалу, можна говорити лише про діапазоні цін, що належать до певної групи:

  • гідроізоляційні плівки – від 54 до 108 руб. за квадратний метр;
  • пароізоляційні плівки – від 15 до 42 руб. за квадратний метр;
  • дифузійні мембрани – від 62 до 788 руб. за квадратний метр;
  • «Ізоспан» — від 15 до 42 руб. за квадратний метр.

  Таким чином, без використання гидропароизоляционных матеріалів неможливо забезпечити достатній термін служби всієї покрівлі і будинку в цілому.

  Оскільки вартість цих матеріалів, як правило, становить лише 2% від загальної вартості покрівлі, то економити на ній просто безглуздо.

  Відео про гидропароизоляции.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.