Художній паркет в інтер’єрі — приклади та фото | Ремонт

.

У світі оздоблювальних матеріалів художній паркет займає особливе місце. На відміну від традиційних варіантів підлогового покриття, матеріал дозволяє створювати на підлозі елементи орнаментів і навіть цілі картини за бажанням замовника. Незалежно від складності композиції, паркет складається з ряду дерев’яних фрагментів і справедливо вважаються твором сучасного мистецтва.

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 1

Художній паркет — це довго і дорого, але результат того вартий

Зміст

 • 1 Художні підлоги — якими бувають способи складання
 • 2 Про різновиди художнього підлоги
 • 3 Нюанси використання художнього паркету

Художні підлоги — якими бувають способи складання

Виключно всі художні підлоги з паркету — натуральний, екологічно чистий матеріал. А ось варіанти деревини практично не обмежені. Це може бути дуб, ясен, граб, модрина та інші поєднувані між собою породи не тільки за відтінками, але і текстурі, щільності, розпилу.

Виділяють два варіанти техніки створення підлогового покриття на основі художнього паркету. Це маркетрі і інтарсія.

Перший варіант — маркетрі являє собою збірку паркету по типу мозаїки. В якості основи виступає щит, на який наносять ескіз візерунка, після чого збирають його, використовуючи деревину різних порід. По суті процес створення матеріалу складається з двох ступенів. На першій створюють частинки деталей з елементів шпону. На другий збирають їх і кріплять на щит-підстава.

Другий метод — інтарсія ще більш незвичайний і цікавий. Суть його полягає у виготовленні окремих елементів композиції зі шматочків дерева з подальшим врізанням в паркетне основу.

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 2

Варіант з маркетрі, одна з технік укладання художнього паркету

Так, наприклад, якщо запланована укладання підлоги плашками з бука, для декору його підбирають декоративний елемент. В процесі пристрою підлоги плашки підточують таким чином, щоб вони чітко повторювали контури візерунка з максимальним до нього приляганням.

Інкрустація — метод, що заслуговує особливої уваги за можливість отримати по-справжньому незвичайне, вишукане, унікальне покриття в рамках обраного стилю. Візерунки можуть бути у вигляді мініатюрних вставок, розподілених в якомусь порядку на поверхні і у вигляді великих візерунків.

Про різновиди художнього підлоги

Сучасний художній паркет (фото наочно демонструють відмінності) поділяють на кілька основних видів переважно за зовнішніми відмінним ознаками:

 • геометричний;
 • з криволінійними фрагментами;
 • з геральдичним знаком.

Геометричний паркет візуально схожий з класичною мозаїкою. Його основу складають дрібні геометричні частинки, складені в певний візерунок. Виробляють матеріал з декількох варіантів деревини відмінних кольорів і фактур. Особливість фрагментів — прямолінійні форми і симетричні повтори візерунків.

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 3

Паркет з криволінійними фрагментами підходить для створення святкових та урочистих інтер’єрів. Як правило, в якості фону виступає світле дерево, на якому викладають малюнок з використанням коричневих і бордових відтінків. Монтаж покриття зажадає часу і досвіду, але результат перевершить очікування.

Паркет з геральдичним знаком — найбільш дороге покриття для статусних інтер’єрів. Традиційно на покритті можна прочитати ініціали власника, побачити фамільний герб і інші значущі для сім’ї символи. Всі ці елементи виготовляються під замовлення, тому вартість статі перевищує всі попередні види.

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 4

Паркет з геометричними візерунками

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 5

Паркет з криволінійними фрагментами

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 6

Паркет з геральдичним знакомНюанси використання художнього паркету

Особлива модульна технологія дозволяє випускати паркет за візуальними ознаками ідентичний з кращими роботами майстрів столярно-меблевого справи. За рахунок сучасного програмного забезпечення на поверхню матеріалу вдається наносити цілі картини, в свою чергу дозволяють реалізувати дизайнерські ідеї будь-якого рівня складності. На етапі розробки вдається оцінити доречність того чи іншого орнаменту, розрахувати потрібну кількість деталей, позначити їх розміри з ювелірною точністю.

Примітно, що покриття з тими чи іншими мотивами може повністю змінити
інтер’єр з расставлением правильних акцентів або зонуванням. Найпоширенішими вважаються плетінка і кубики. Перший — ілюзія переплетень, створена з плашок порід різних за кольором або фактурі. Другий — геометричні візерунки з ромбів з однаковими параметрами.

Художній паркет в інтер'єрі — приклади та фото | Ремонт 7

Візерунок «плетінка», один з популярних способів укладання художнього паркету

Завершальними штрихами гармонійної підлогової композиції є бордюри, як правило, контрастного кольору, також підходять для зонування. Форма розеток ж може бути:

 • круглої;
 • багатокутної;
 • квадратної;
 • у вигляді дуги;
 • кола;
 • у формі квітів і т. д.

Незважаючи на те, що художній підлогу більш доступний, ніж був колись, перш ніж робити замовлення на його виготовлення за індивідуальними ескізами, варто до деталей продумати інтер’єр, причому бажано, щоб у процесі брав участь досвідчений дизайнер. Тільки так, після остаточного вибору стилю приміщення, розробки дизайну інтер’єру, можна підбирати візерунки для художнього статі, починаючи від найпростіших і закінчуючи дорогими, авторськими композиціями.

Важливий момент — дотримання нюансів щодо вибору статі в залежності від призначення приміщення. Вплине на розробку покриття, план розміщення меблів, оскільки від нього буде залежати, в якій зоні доречним буде розташувати розетки.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.