Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город

.

Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 1
Передмова

Висаджуючи хвойні рослини, а саме декоративні чагарники та дерева, слід знати всі правила і особливості вирощування таких рослин. Як зберегти після посадки настільки красивий елемент ландшафтного дизайну – читайте далі у статті.

Зміст

 • Хвойні чагарники – садимо декоративні рослини правильно
 • Висаджуємо декоративні дерева і чагарники на ділянці
 • Всі особливості догляду за хвойними деревами
 • 1 Хвойні чагарники – садимо декоративні рослини правильно

  Якщо ви вперше висаджуєте у відкритий грунт хвойні дерева і чагарники, то вам потрібно знати, як правильно доглядати і розташовувати ці декоративні елементи у себе на ділянці. Найчастіше використовуються для створення красивих декоративних оазисів сосни, кипариси, ялини і ялиці. За допомогою великої кількості сортів цих рослин ви зможете створити неповторні зелені сади, наприклад, в японському або іншому стилі.

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 2

  До речі, декоративні сосни і ялиці дуже люблять відкритий простір, куди надходить світло. Також для них добре підходять супіщані ґрунти. У тіні краще розташувати ялини або смереки – для них більше підійде помірно вологий грунт. Варто нагадати, що при посадці хвойних порід дерев і чагарників краще робити ставку на ті саджанці, яким від трьох до п’яти років.

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 3

  Крім того, приступати до такого процесу слід в середині весни – це час, починаючи від кінця квітня до початку травня. Саме такий період для висадки дає можливість деревам до осені і прижитися, і зміцніти. Адже якщо ви вирішили посадити декоративні чагарники та дерева у відкритий грунт вже з настанням холодів, то вони можуть загинути. Також важливо закуповувати декоративні саджанці саме навесні, а не, приміром, восени – коренева система цих хвойних рослин до посадки не буде порушена.

  2 Висаджуємо декоративні дерева і чагарники на ділянці

  Для того щоб рослини прижилися, на вибраному вами ділянці потрібно викопати яму для посадки. Але знайте, що місце для цих цілей повинно бути підібрано правильно, з урахуванням освітленості і типу грунту. Розміри посадкової ями будуть залежати від розмірів кореня саджанця. Саму яму краще викопати з розрахунку в два рази більше розмірів посадкового кома – адже саме з ним найчастіше і висаджуються рослини.

  Якщо ваше хвойна рослина досить велике, то вам доведеться викопати яму приблизно метр в діаметрі і глибиною 65-75 сантиметрів.

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 4

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 5

  На дно потрібно укласти дренаж, бажано щоб він був 15-20 сантиметрів. Шар може бути зроблений з битої цегли або іншої основи. Поверх нього засипають додаткову суміш, що складається з однієї частини піску і торфу. У посадковий склад додають також дві частини листової і дернової землі і близько ста грамів комплексних добрив – дерева це оцінять.

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 6

  Процес посадки виглядає так – добрива і частина грунту укладаються в яму, поверх нього ставлять саджанець, а зверху засипають поживною сумішшю. Після трамбування потрібно полити місце посадки. Поливати слід також правильно – щоб вода не розтікалася, потрібно зробити невелику земляну височина навколо посадкової ями висотою приблизно 8-10 сантиметрів. Місце поливу можна посипати мульчею. І не забувайте зволожувати грунт регулярно, в той же час пам’ятаючи, що багато води – теж погано.

  3 Всі особливості догляду за хвойними деревами

  Більшість хвойних дерев і чагарників невибагливі і не вимагають особливого догляду. Зважившись посадити кущі не навесні, а все ж восени, краще це зробити на самому початку сезону – в серпні або на початку вересня. Незважаючи на невибагливість, після висадки хвойні саджанці краще затемнити будь-яким способом, що значно поліпшить шанси на приживлюваність. Не можна висаджувати такі рослини без грудки землі на кореневій системі. Інакше коріння можуть почати псуватися.

  А ось що стосується дренажу для посадки, то якщо у вас немає битої цегли, ви можете скористатися керамзитом або галькою. Не забудьте уточнити, який вид добрива – перегній або суміш торфу і піску, підходить для вашого рослини. Також слід купувати хвойні чагарники і дерева тільки з закритою кореневою системою. Вони повинні бути в контейнерах, що дозволяє неоголенным коріння краще приживатися при пересадці.

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 7

  А враховуючи, що багато подібні рослини навесні страждають від опіків, то від прямих сонячних променів чагарники і дерева краще захищати. Для цього підійдуть спеціальні сітки, щільний матеріал або каркаси. Що ж стосується поливу, то його слід зробити відразу після посадки. Середній розрахунок – приблизно 10 літрів води на одну рослину. Рясний полив раз в тиждень і більше обов’язково потрібен протягом першого року. Далі можна поливати кущі лише раз в 1-2 тижні. Якщо погода дуже жарка, то хвою можна зволожувати водою.

  Надалі старші їли і декоративні хвойні чагарники потрібно обрізати – робити це треба в період спокою, поки ще немає снігу. Огорожі з ялин обрізають по мірі необхідності, але не в момент їх зростання. А ось соснам з великого розміру кроною потрібно буде надавати форму. Робити це слід в кінці травня або початку червня. Соснові хвойні пагони можна обрізати, так і ламати. Для циркуляції кисню в кронах, наприклад, туї, кипариса, ялівцю або гірської сосни, знадобиться обрізати сухі гілки і видаляти стару хвою.

  Хвойні декоративні чагарники і дерева – посадка й догляд + Відео | Сад і город 8

  І не забудьте рясно полити дерево до початку сильних заморозків і промерзання грунту. Тоді будьте впевнені, що ваше дерево добре перезимує і виростить сильну крону на наступний рік. Ще один важливий момент – якщо ви хочете посадити стелющуюся форму хвойного рослини, то потрібно заздалегідь дізнатися про особливості росту і розмірах дерев або чагарників. Якщо це великі декоративні кущі, то для саджанців слід залишити достатньо місця, щоб простору вистачало і через 3 або 4 роки, коли рослина стане дорослим. Якщо ви вирішили гармонійно поєднувати великі і малі хвойні форми, то потрібно дотримуватися форму ярусів, щоб контраст б видно і не було змазаним.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.