Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город

.

Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 1
Передмова

Боротьба з хворобами лука ведеться багато років, але якщо дотримуватися всіх правил і вчасно здійснювати потрібні дії, то можна врятувати урожай без особливих втрат. Якими бувають хвороби цибулі, а також часнику, ми розповімо вам в цій статті.

Зміст

 • Хвороби лука і часнику – як правильно рятувати рослини?
 • Цибуля – грибкові хвороби та шкідники
 • Як боротися з хворобами цибулі – від профілактики до обприскувань
 • 1 Хвороби лука і часнику – як правильно рятувати рослини?

  Хто б міг подумати, що і цибулю, і часник, що володіють антибактеріальними властивостями, можуть і самі хворіти, причому не рідше інших рослин. Хвороби лука і їх лікування часто стають головною проблемою городника, який допустив помилки при посадці чи дотриманні режиму при поливі.

  Першою в списку буде мозаїка. Збудником є вірус, який вражає як листя, так і суцвіття цибулі і часнику. У хворих рослин на листках з’являються дрібні цяточки або смужки. Також листочки можуть ставати “гофрованими”, після чого в’януть, а самі стрілки вигинаються. Уражені хворобою овочі цибулини набувають длинноватую форму, а потім проростають.

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 2

  Причина появи хвороби криється в часниковому кліща – він і є основним переносником захворювання. Щоб захистити рослини від нього, потрібно використовувати тільки якісний посадковий матеріал. Якщо ж ви виявили заражені вірусом цибулини, то їх потрібно викинути, а ще краще – спалити.

  Ще одна хвороба, від якої страждає часник – зелена цвіль. Інфекція потрапляє на посадковий матеріал під час зберігання. Млявість зубчиків, плями, м’якість і порожній простір усередині – це показники хвороби. Позитивним чином на її розвиток впливають холод і вологість. Також з’являється цей вірус і при пошкодженнях часнику. Він може довгий час зберігатися в уражених зубчиках і заразити та іншої часник.

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 3

  Іржа – грибкове захворювання як лука, так і часнику, яке виявляється на стадії росту. Його можна розрізнити за наявності світло-жовтих опуклих плям на стрілках, які потім стають темними. В даному випадку важливо дотримуватися правильного гідротермічного режиму – це якщо мова йде про захищеному грунті. Якщо ж ми говоримо про відкритому грунті, то не можна поливати культури холодною водою.

  2 Цибуля – грибкові хвороби та шкідники

  Запобігти поширенню багатьох хвороб можна заздалегідь – так, в цілях профілактики однорічні сорти цибулинних рослин слід висаджувати далеко від багаторічних культур. Аспергільоз з’являється у цибулі при неправильному зберіганні. Такий грибок починає роз’їдати цибулину. У випадку, якщо ви виявили вогнища ураження, то, крім видалення заражених цибулин, інші слід обробити 15%-ним розчином марганцевокислого калію.

  При такому захворюванні спочатку страждає лушпиння, а далі та сама цибулина, яка стає м’якою і покривається чорною масою з дрібних спор. Більше шанс заразитися саме цим захворюванням у недозревшего або погано просушеного врожаю. При цьому поширення інфікованих суперечка відбувається більшою мірою по повітрю.

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 4

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 5

  А ось збудником хвороби стемфилиоз виступає грибок, що вражає тільки ріпчасту цибулю і цибулю-порей. Цю хворобу можна розпізнати по буро-фіолетовим плям, покритим рожевим нальотом грибка. При цьому стрілки в уражених місцях ламаються, а насіння деформуються. Хвороби пера цибулі зустрічаються досить часто. Розвитку стемфилиоза сприяє засуха і високі температури.

  Як показує практика, основною причиною для поширення цього виду захворювання є наявність недалеко від грядки уражених рослинних залишків.

  Такий гриб може тривалий час заражати цибулини, і врятуватися від нього можна лише за допомогою регулярного поливу рослин теплою водою. До того ж, і парники, і ваш садовий інвентар краще перед роботою обробити 0,45%-ним розчином поликарбацина. У цибулі може виникнути серйозне захворювання – головня. При його виникненні з’являються на стрілках темні і трохи роздуті смуги, пошкодження шкірки.

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 6

  Велика частина пророслих рослин гинуть на початковому етапі і навіть не утворюють цибулин. Найчастіше ця хвороба проявляється у віці від декількох днів до двох тижнів після проростання. При цьому, як показали дослідження, спори грибка здатні зберігатися в грунті до 6 років. Для швидкого розповсюдження захворювання достатньо, щоб настали теплі дні, і температура підвищилася до 15-20 градусів тепла, а вологість була 70-80 %. До речі, при показниках вище 25 градусів тепла зараження спорами не загрожує.

  3 Як боротися з хворобами цибулі – від профілактики до обприскувань

  Для того щоб ваш цибуля і часник не хворіли, необхідно дотримуватися сівозміни. Така профілактична міра, як висаджування цибулевих культур на попереднє місце не раніше ніж через 4 роки, допомагає уникнути багатьох захворювань. Крім того, ефективно висаджування цибулі, а також часнику в ранні терміни. Як ми вже відзначали, вже після збору врожаю важливо звертати увагу на те, як і де зберігаються цибулю і часник.

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 7

  Захворювання почнуть поширюватися швидше, якщо часник при зборі був недозрілим або не був дотриманий гідротермічний режим. Так що основним методом профілактики від багатьох грибків є дотримання оптимального режиму зберігання, а також часта перевірка головок часнику і цибулі на предмет наявності захворювання. Природно, що всі пошкоджені одиниці повинні бути витягнуті і викинуті на сміття.

  Хвороби лука і часнику – лікування та профілактика захворювань + Відео | Сад і город 8

  Основна профілактичний захід при посіві – прогрівання садивного матеріалу. Слід проводити посадку в ранні терміни, азотні добрива вносити ще на початковому етапі, а калійні і фосфорні – ближче до кінця вегетації. Уважно переглядайте в період вегетації рослини на наявність хворих і заражених одиниць.

  Можна обприскувати грядку бордоською сумішшю, втім, якщо ви любите їсти сирою зелений лук, цього краще не робити. Збирати врожай слід тільки при повному дозріванні. До того ж, і цибулю, і часник потрібно добре просушити й правильно зберігати.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.