Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город

.

Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 1
Передмова

Якщо мрієте виростити на ділянці неповторну квіткову композицію, радимо включити в список посаджених рослин іриси – посадка і правильний догляд за ними зовсім не складні, а декоративний ефект приголомшливий. З великого числа різновидів ви зможете вибрати той сорт, який найбільше вам імпонує.

Зміст

 • Ірис голландська – посадка і правильний догляд
 • Цибулинні іриси – садимо восени чи навесні?
 • Бородаті іриси на ділянці
 • Японські іриси – посадка і догляд
 • 1 Ірис голландська – посадка і правильний догляд

  Іриси підкорили серця багатьох квітникарів по всьому світу. Сьогодні відомо більше 200 різних сортів, і селекціонери продовжують експериментувати і виводити все нові й нові екземпляри з новими кольорами та розмірами. Але, вибираючи новий сорт ірисів, не зайвим буде поцікавитися у продавця, до якого виду він відноситься, якими будуть параметри суцвіть, і коли починається період цвітіння. Враховуючи дані нюанси, ви зможете скласти правильний план по догляду за новим мешканцем вашого квітника.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 2

  Посадка і догляд навесні – найвідповідальніший етап, реалізація якого може як занапастити іриси, так і привести до очікуваних результатів, як на фото. Складнощів додає той момент, що іриси можуть ставитися як до корневищным, так і до цибулинних рослин. Бульбових різновидів також предостатньо. Коренева система різна, а значить, і догляд за квітами різний.

  Голландські сорти висаджують в кінці літа на добре освітлені ділянки. Починаючи з серпня і закінчуючи вереснем, ви зможете зайнятися цією процедурою. Врахуйте, що вони не люблять високу вологість. Підготовлені клумби з некислої, пухкої грунтом – найоптимальніший варіант для цього виду. Поруч можна спокійно висаджувати такі ж світлолюбні рослини, але вони не повинні виростати вище ірисів, щоб не затінювати їх.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 3

  В якості дренажу використовуйте пісок, лунки робіть глибиною 9-10 сантиметрів. Не забудьте про необхідність мульчування – у суху теплу погоду шар мульчі захистить від пересихання, а на зиму зіграє роль теплою шубки. Для цього чудово підійде суха трава, сіно, деревна кора, торф.

  2 Цибулинні іриси – садимо восени чи навесні?

  Цибулинні сорти ірисів досить легко вирощувати. Саме тому їх часто можна побачити не тільки поруч з заміськими будинками, але і поблизу з дитячими майданчиками, у парках і скверах. Розмноження цибулинних сортів відбувається за допомогою цибулинок, покритих лусочками (дивіться фото). Такі сорти починають витягуватися вже при перших сонячних променях – частенько їх називають ирисовыми пролісками.

  Рослина може досягти 60 сантиметрів у висоту. Любить досить вологий ґрунт та місця, де не надто сильно гріє сонце. На зиму потребує укриття. Виняток – тільки південні регіони, де температури в зимові місяці не занадто низькі. Для цибулинок допустима температура – мінус 6 градусів. Якщо показники будуть нижчими, рослина перемерзнет.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 4

  Що стосується весняних температур, то 19-20 градусів тепла будуть оптимальними для розвитку. Висаджують цибулини в теплих регіонах на глибину приблизно 10 сантиметрів, в холодних – мінімум 15. На один квадратний метр клумби слід висаджувати не більше 15 цибулин широколистих ірисів. Вузьколисті сорти можна посадити більш густо, як на фото.

  Якщо цибулини зовсім дрібні, а іриси не відрізняються високим стеблом, то їх можна висадити невеликими групками. Найбільш оптимальний час для посадки – приблизно кінець жовтня. Якщо зробити це заздалегідь, то ви можете отримати сходи вже восени. Це загрожує для квітів тим, що вони можуть загинути при низьких зимових температурах. Своєчасна посадка і ретельний догляд – за таким рецептом вирощуються цибулинні іриси.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 5

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 6

  Припустимо раннє висаджування лише в південних регіонах. Якщо не встигли висадити цибулини восени, надішліть їх на зберігання в льох або навіть холодильник. Посадка цибулинних ірисів ранньою весною може бути проведена в горщики, де вони спокійно будуть рости до наступної осені. Важливо не забувати про розпушування землі, традиційну підгодівлю, своєчасний щадний полив (не заливати водою) і профілактику проти шкідників.

  3 Бородаті іриси на ділянці

  Карликові іриси, чия висота не більше 4 десятків сантиметрів, порадують вас своїм цвітінням пізньої весни. Високорослі рослини, що ростуть до 70 сантиметрів, цвітуть трохи пізніше. Відштовхуючись від цього, робимо правильний висновок – посадка в серпні і вересні бородатих ірисів буде найоптимальнішою.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 7

  Більш пізня висадка – ризикована, ви можете втратити рослина, яке просто не встигне вкоренитися до настання морозів. Особливість бородатих ірисів в тому, що їх садять шматками кореневища. Пучок з корінням повинен бути не гнилий, зріз світлий, а сам посадковий матеріал щільним. Листя повинні бути щільними, насиченого зеленого кольору.

  Цей посадковий матеріал садівники називають деленками. Їх не варто зберігати в целофані, так і вологе середовище їм також не сподобається.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 8

  Висаджують деленко на місця, захищені від поривів вітру. Бажано внести в грунт пісок і торф, а в разі, якщо грунт кисла, не завадить провести вапнування. Обов’язково потрібно рихлити ґрунт і боротися з бур’янами та шкідниками. Добре позначиться на зростанні бородатих ірисів удобрення гноєм, попелом, з додаванням піску і дрібного щебеню. Кореневище при посадці повинна бути приблизно на рівні поверхні землі.

  4 Японські іриси – посадка і догляд

  Японські іриси ще називають мечоподібними, і при погляді на фотознімки цих прекрасних квітів, стає зрозуміло, чому. Вони люблять воду, особливо в умовах посушливого клімату, прекрасно ростуть в місцях, де немає прямих сонячних променів, але при цьому мають потребу в гарному освітленні. Слабокислі суглинки – це те, що потрібно цьому східному квітці.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 9

  Влітку і восени висаджувати іриси цього виду найкраще. Посадкові лунки викопують на відстані півметра один від одного. Після посадки рослини рясно поливають. Активно підгодовувати квіти потрібно навесні, в період вегетації. Краще всього використовувати комплексні добрива. У японських ірисів досить погана зимостійкість.

  Іриси – посадка й догляд в подробицях для різних сортів і видів + Відео і фото | Сад і город 10

  Перед настанням холодів листя японських ірисів доведеться трохи обрізати, щоб вони стали приблизно 10 сантиметрів від землі, і вкрити лапником або листям. Кореневу систему також слід захистити, трохи присипавши землею біля основи. Всю зиму рослина має бути під таким захистом. Тільки так ви зможете врятувати ірис японський від холодів, вимерзання й загибель. Так що удачі вам!

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.