Іспити в 9 класі у 2018 році: скільки і які предмети здавати | Новий Рік

.

Згідно з результатами нещодавно проведеного засідання членів освітнього комітету при парламенті, були висунуті пропозиції знову підкоригувати іспити в 9 класі у 2018 році. З часу останніх змін у шкільній програмі, нововведення вже не раз торкалися порядку здачі ЄДІ і ОГЕ. Однак у 2017 році були помічені обурення і обговорення, основною темою яких були сумніви у прозорості нової системи і якості перевірки знань учнів. Причому, визнання в неясності процедур були озвучені не тільки з боку дітей та їх батьків, але і з боку самого комітету.

Міністерство освіти Україні турбувалася кращою якістю перевірки знань, але поки не дає чіткої відповіді, скільки додаткових іспитів варто запровадити і як збирається змінити сам процес здачі. Технологічні моменти поки знаходяться в процесі обговорення. Також ще не зовсім ясно, який, власне, сенс введення додаткових предметів для здачі, навіщо потрібні ці оцінки, до чого вони зобов’яжуть школярів і що корисного в підсумку можуть дати дев’ятикласникам. На всі ці питання поки немає чітких відповідей.

Чому парламентарій стурбований цим питанням

Україна здавна славилася високим рівнем освіти, але люди помітили цікавий факт – в кожній школі, в цілому, вивчається близько 16 дисциплін, а, по суті, ретельно контролюються лише дві з них – російська мова та математика. Це нелогічно і неправильно для об’єктивної оцінки рівня знань, так вважали не тільки працівники сфери освіти, але й всі чиновники регіонів.

Дев’ятикласники – майже дорослі люди, одна половина з яких продовжить подальше навчання в російських і зарубіжних Внз, а друга буде вести самостійне життя і піде по шляху – професійне училище + робота, а це велика відповідальність. Перед отриманням хорошою спеціальності у підлітків повинні бути хороші базові знання та навички. Ось чому було вирішено додати нові іспити в 9 класі. У 2018 році рівень підготовки та контролю значно підвищаться.

Що було раніше

Протягом довгих дванадцять років до переломного 2014 року учні дев’ятих класів незмінно здавали всього чотири обов’язкових предмета. Потім процедуру вирішили спростити, залишили російський і математику, а два інших дозволили самостійно вибирати із загального списку або не вибирати взагалі, тому що додаткові дисципліни взагалі не впливали на атестат. Іншими словами, щоб отримати заповітну «корочку» про середню освіту, будь-недбайливий учень міг легко здати на саму хитку трієчку російська з математикою і вважатися випускником школи.

Сподіватися на самосвідомість школярів виявилося великою дурістю, бо майже всі з них скористалися ситуацією і вчилися «абияк». Бажаючих пройти додаткову перевірку знань виявилося не більше 10 %, та й згодом, коли в 2016 році Міністерство освіти схаменувся і призначила додаткові іспити в обов’язковому порядку, мало хто вибирав такі предмети, як географія, історія, фізика або хімія. Всі прагнули по-швидкому здати суспільствознавство або біологію. В результаті, з 2014 по 2016 рік рівень знань значно впав.

У 2017 році нові стандарти дозволили трохи підняти якість освіти, але і цих заходів, на думку керівництва, виявилося недостатньо.

Що буде тепер

Заступник міністра науки і освіти заявила, що відомство вже розробило ряд нововведень і кардинальних змін, але вони будуть проводитися поетапно, щоб не викликати занепокоєння і психологічного напруження у самих учнів. На питання, скільки тепер іспитів у 9 класі 2018 року, вона відповіла, що дві обов’язкових дисципліни поки залишаться такими без змін, у 2017 році залишаться ще два додаткових найменування за вільним вибором дев’ятикласника. Обговорюється питання про те, що в 2018 році додаткових дисциплін для здачі на вибір буде три. Але офіційного підтвердження поки немає.

На даному етапі оцінки за екзамени по добровільно обраним предметів поки що не впливають на підсумкові бали в атестаті, але надалі їх будуть проставляти офіційно в документ після закінчення школи. Причому, швидше за все, це зміна введуть навіть не через два роки, а в поточному 2017 році.

Однак не виключено, що крім російської мови та математики, школярам доведеться складати третій обов’язковий іспит. Є версія, що їм можуть призначити історія. Мотивація керівництва така, що не кожна дитина може стати талановитим математиком, але вже історію власної країни знати зобов’язаний.

Існує ймовірність, що можуть ввести фізику, однак, це питання остаточно не вирішене і про те, які предмети здавати в 9 класі 2018, точно буде відомо лише в наступному році. Також залишається невирішеним питання, як вчинити з тими учнями, хто не зможе скласти підсумкові іспити.

Кількість часу і терміни

Згідно свіжим новинам, що етапи проведення поки залишаються колишніми.

Числа і строки:

 • Здати достроково можна з 20.04 – 06.05;
 • Базовий період – з 26.05 – 24.06;
 • Додаткова здача буде дозволена з 5-22.09.
 • Як і попередні роки, дев’ятикласникам залишать резервні дні, як з окремих дисциплін, так і один додатковий день для проведення перевірки знань з усіх предметів. Це необхідно тим учням, хто в силу поважної причини, наприклад, через хворобу, не зможу вкластися у відведені офіційні терміни.

  Проводитися іспити будуть як і раніше у вигляді тестування з відповідним часом, збільшувати або скорочувати хвилин поки не будуть. Попередньо в школи будуть введені програми підготовки до тестування, які допоможуть дев’ятикласникам краще зорієнтуватися в порядку здачі ОГЕ і ЄДІ. Також до процесу підготовки учнів будуть залучати і батьків. Якщо вчитель побачить, що школяр сильно відстає по якомусь предмету, він буде зобов’язаний своєчасно повідомити про це матір і батька.

  Цікаві факти

  Згідно з проведеним аналізом в період з 2014 року за поточний період, статистика показала, що добровільні іспити учні часто вважають необов’язковими. Цифри свідчать, що майже два мільйони учнів здали в обов’язковому порядку ту ж математику, а ось добровільно вибирали, в основному, суспільствознавство, біологію та історію, проігнорувавши фізику і хімію. Якщо історію або фізику додадуть до обов’язкових предметів, якість знань підвищиться, але автоматично виявиться, що вибір тільки вважається добровільним.

  До 2020 року планів і зовсім громаддя, не виключено, що дев’ятикласникам доведеться здавати вже шість іспитів, два з яких будуть обов’язковими, і чотири уроки на вибір, або три обов’язкових і три на вибір.

  У підсумку, на сьогодні повно планів та обговорень, але офіційно нічого не підтверджена, а тому всі розмови навколо майбутніх ЄДІ і ОГЕ обертаються в ранзі припущень. Але з кожним днем стає очевидним, що, в будь-якому випадку, дев’ятий клас майбутнього року не буде колишнім.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.