Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город

.

Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 1
Передмова

З капустяними мухами не тільки можна, але і потрібно боротися. Для того, щоб ви як можна краще і швидше впоралися з цим небезпечним шкідником, радимо озброїтися не стільки першими-ліпшими препаратами, скільки потрібними знаннями про методи боротьби.

Зміст

 • Весняна капустяна муха – оперативні заходи боротьби
 • Боремося з капустяної мухою – боротьба на рівних
 • Як позбутися шкідника – профілактика капустяної мухи
 • 1 Весняна капустяна муха – оперативні заходи боротьби

  Якщо ви цінуєте свій час, витрачений на посадку розсади, полив і прополку, то відразу ж після посадки капустяної грядки приступите до профілактичних дій. Не можна дозволяти якийсь там капустяної мухи зробити “погром” на вашій ділянці. Адже як тільки ці шкідники починають бешкетувати, капуста в’яне, псується і приходить в непридатність.

  Помилково симптоми можна прийняти за відсутність вологи, однак, якщо після поливу зовнішній вигляд рослин не став краще, пора бити тривогу – на ділянці оселилася невелика з вигляду муха, чиє потомство за короткий термін здатне знищити весь урожай капусти, перетворивши квітучу грядку в похмурі картинки. А якщо ще підключиться капустяна білянка, то з городу ви не отримаєте жодної головки цього корисного овоча.

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 2

  Але і проти таких нежданих гостей є дієві засоби. Перед тим, як боротися зі шкідником, визначитеся, яка капустяна муха шкодить вашим насаджень. Існують весняні та літні комахи, причому літні – нащадки весняних. Перше покоління більш небезпечно, мухи досить живучі і здатні навіть на наступний рік дати нове потомство. Якщо вони розплодяться, незважаючи на холодну зиму, то вам буде досить важко зберегти майбутній урожай в цілості й схоронності.

  Зовні капустяний шкідник схожий на звичайну муху, яких багато в літній час року. Втім, відмінність все ж є – її розміри набагато менше, а забарвлення світліше. Фото допоможе вам дізнатися шкідника. Очікувати появу таких мух на капусті слід тоді, коли земля прогрілася до 9-10 градусів тепла. Весняна капустяна муха може відкласти навесні близько півтора сотень яєць, причому безпосередньо на самій рослині.

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 3

  Також яйця цього шкідника ви можете виявити у верхньому шарі ґрунту – подивіться на фото, як виглядає яйцекладка. Якщо ви вчасно не вжили заходів, то вже через тиждень зіткнетеся з личинками, які швидкими темпами поглинають корені рослини. Від такої навали голодних личинок капустяна розсада через якийсь час може загинути. Щоб цього не сталося, ми розглянемо декілька варіантів боротьби з капустяної мухою.

  2 Боремося з капустяної мухою – боротьба на рівних

  Спочатку 3 тижні йде на заляльковування личинок. Якщо ви не встигнете за цей період з ними впоратися, то до другого покоління шкідника – рукою подати. Якщо погода сприятлива, з’явиться навіть третє і четверте покоління. За цей час від коренів капусти можуть залишитися тільки недоїдки. Враховуючи той факт, що на місці посадки капусти личинки з останнього потомства можуть вилупитися і на наступний рік, то сівозміна є обов’язковим методом профілактики поширення шкідника.

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 4

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 5

  Крім сівозміни, важливий і процес підготовки грунту до зими. Потрібно глибоко перекопати грунт, тоді окуклившиеся личинки загинуть і не будуть турбувати ваші рослини навесні. Добре допомагає метод відбору землі – знімаємо верхній шар землі біля рослини, а це приблизно 10 сантиметрів (як на фото), і насипаємо на це місце землю, яку ви взяли з іншого місця на вашій ділянці, де раніше не росла капуста.

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 6

  Досвідчені городники придумали і інші заходи – обкладати рослини папером, в якій потрібно зробити виріз для стебла капусти. Після того як ви одягнете таке пристосування на ваше рослина, ви можете бути спокійні, що поруч з кореневою шийкою капустяні мухи відкладуть яйця. Багато господарі ділянок використовують як відлякуючого кошти тютюнову пил, а також нафталін.

  3 Як позбутися шкідника – профілактика капустяної мухи

  Якщо ж ви маєте намір скористатися хімічними засобами, то їх можна знайти в спеціалізованих магазинах. Подібні вчасно вжиті заходи допоможуть впоратися як з літньої, так і весняної мухою. Вже в першій половині травня ви повинні гарненько перевіряти свої рослини, щоб виявити небезпечних шкідників.

  Особливу увагу грядці приділіть в період цвітіння вишні – саме в цей час весняна капустяна муха займається яйцекладкой.

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 7

  Вже в кінці червня з’являються перші літні мухи, вони небезпечні, насамперед, для пізньої капусти, яка ще не досить зміцнілою до цього часу. Тепер ви знаєте, що це за шкідник, як з ним боротися і чим вам загрожує зволікання. Збитки від навали таких шкідників ви можете побачити на фото. Впоратися з личинками допомагає хороша обробка ділянки, тоді менше шансів, що ваша капуста буде вражена. Допомагає і профілактичне підгортання кущів капусти, що призводить до утворення сильних коренів.

  Також ви повинні вчасно поливати в жарку погоду рослини – тоді і личинки не з’являться, і коріння будуть могутніше. Не завадить і підживлення добривами. Як варіант – використання хімікатів. Раз в тиждень опыляйте спеціальним розчином – сумішшю дустом ДДТ і гексахлорану. Також допомагає від цього шкідника і такі профілактичні заходи, як занурення коренів розсади в глиняний розчин, замішаний з коров’яком, водою і тим же гексахлораном.

  Капустяна муха – всі методи боротьби з шкідником + Фото та відео | Сад і город 8

  Також хороші результати дає і використання емульсії тиофоса, а також розчину хлорофосу. Розрахунок – приблизно літр на 5-6 рослин. Ну, а якщо ви все-таки вирішили взяти на озброєння природні методи боротьби, то ви можете скористатися і звичайною деревною золою, якої слід посипати землю і сама рослина. Таку процедуру потрібно робити перший час з проміжком в 5 днів. Як варіант – використання меленого гострого перцю або сухої гірчиці. Ці кошти допоможуть позбутися і від іншого шкідника – капустяної молі.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.