Кат від клопів: як розводити і застосовувати | Господарство

.

При появі клопів більшість з нас відразу ж прямує в найближчий магазин побутової хімії. І що ж ми там побачимо? Перед очима з’явиться неймовірна різноманітність препаратів від домашніх шкідників: аерозолі, дусты, концентрати. І при цьому кожен засіб буде мати свої плюси і мінуси, що, в свою чергу, лише ускладнить проблему вибору. Сьогодні ми зупинимося на одному з найбільш популярних інсектицидів – «Кат».
Чим же це засіб завоювала таку популярність серед споживачів? А причин тому кілька:

 • по-перше, «Кат» — це одна з самих свіжих розробок, яка за нетривалий час свого перебування на ринку побутових інсектицидів, встигла зарекомендувати себе, як дуже ефективну зброю проти клопів;
 • по-друге, поряд з тим, що цей препарат містить потужний інсектицид, який швидко знищує шкідників, він є відносно безпечним для здоров’я людини і домашніх тварин;
 • по-третє, він зручний і простий у застосуванні.

Серед величезної кількості достатньо ефективних інсектицидних препаратів, цей вирізняється своєю доступністю. Щоб позбутися за допомогою засобу Кат від клопів в дивані, буде потрібно всього один флакон вартістю 70 гривень. Так як кровососи селяться в місцях відпочинку людей, нерідко бракує однієї обробки спального місця, особливо якщо клопи тільки з’явилися в квартирі.

Опис препарату

До складу препарату Кат входить фентіон, який є смертельною отрутою для комах. Загибель клопів настає через кілька хвилин після його застосування. Для теплокровних істот і людини в тому числі, засіб порівняно нешкідливо, отримавши характеристику среднетоксичного речовини.

Кат від клопів: як розводити і застосовувати | Господарство 1Кат продається в прозорих флаконах по 5 мл

Склад Ката розробили німецькі хіміки, максимально підвищивши токсичність діючої речовини для комах і знизивши ступінь його небезпеки для людей.

Зовні воно виглядає як прозора рідина злегка жовтуватого кольору. Продається в прозорих флаконах, у яких знаходиться 5 мл препарату. Відмітна ознака справжності кошти – захисна голографічна наклейка.

Для тотальної обробки засобом Кат від клопів в однокімнатній квартирі буде потрібно 10-15 флаконів кошти. Для двокімнатної — 20-25 бульбашок.

Велика перевага цього препарату полягає у відсутності звикання до неї комах. Таким чином, можна повторно обробляти приміщення цим же засобом, не боячись, що у клопів виробився імунітет до нього.

Рада! Якщо комахами заражено кілька близькорозташованих квартир, то є сенс скооперуватися з сусідами для тотальної дезінсекції, тим більше що на офіційному сайті виробника діють знижки на придбання великої кількості препарату.

Інструкція по застосуванню

Вміст одного флакона розводять у 500 мл теплої води. Бажано відразу розмішувати препарат у тій ємності, з якої буде проводитися обробка. Можна купити комплект спецобладнання, який пропонує виробник препарату. Однак для одноразового використання така покупка навряд чи доцільна.

Засіб від клопів Кат економічно. Інструкція говорить, що один тюбик розрахований на 5 м2 площі приміщення. Таким чином, для обробки однієї кімнати площею 10 м2 потрібно 2 флакона.

Обробку приміщення проводять по всій площі квартири, не оминаючи своєю увагою кути і важкодоступні місця. Обприскують такі поверхні:

 • бічні і внутрішні поверхні диванів;
 • плінтуса;
 • місця кріплення полиць;
 • ліжка, звільнені від постільної білизни;
 • щілини між дошками ламінату або паркету;
 • поверхня стіни за картинами;
 • внутрішній простір шаф;
 • тумбочки.

Кат від клопів: як розводити і застосовувати | Господарство 2Одним флаконом Ката можна обробити поверхню дивана
Якщо подібну процедуру ви проводите вперше, то для більшої впевненості в позитивному результаті слід обробити «Катом» балкон, причому незалежно від того, засклений він чи ні, підвіконня, вентиляційні люки, тамбур, якщо такий є, і навіть розетки, зрозуміло, попередньо їх знеструмивши. В процесі обробки клопи, «відчувши недобре», як правило, вибігають зі своїх затишних місць і починають шукати «чисту» територію. У цей момент зовсім необов’язково намагатися знищити їх механічним способом – паразити загинуть у будь-якому випадку, навіть якщо їм і вдасться сховатися в який-небудь щілини.

Після обробки приміщення закривають на 7-8 годин. Після повернення квартиру ретельно провітрюють протягом не менше півгодини і приступають до вологого прибирання. Якщо буде потрібно повторна дезінсекція, то її проводять не раніше 1-2 тижнів після попередньої.

Кат від клопів: як розводити і застосовувати | Господарство 3

Рада! Після того як клоп нап’ється крові, він іде у важкодоступні місця для її перетравлення. Якщо дезінсекція проводиться не ретельно, то він уникне впливу отрути. Тому необхідно обприскувати кожну щілину і отвір при обробці квартири препаратами короткого терміну дії.

Як показує практика, «Кат» від клопів більше двох разів використовувати не доводиться. Крім того, цей засіб має одна істотна перевага: на відміну від багатьох інших подібних інсектицидів до цього препарату звикання у клопів не розвивається. Тому в разі повторного або третього зараження вам не доведеться купувати новий засіб, а використовувати те, що вже є в наявності.

Запобіжні заходи при використанні препарату

Як було сказано вище, «Кат» відносно безпечний для теплокровних, а це означає, що ймовірність отруєння все ж існує. Тому дуже важливо дотримувати певні заходи безпеки. До таких належать:

 • всі мешканці, крім самого обробника, і домашні тварини повинні покинути оброблюваний приміщення;
 • оброблювач в обов’язковому порядку повинен використовувати засоби індивідуального захисту, до яких відноситься ватно-марлева пов’язка й рукавички, при цьому ноги і руки повинні бути повністю закриті одягом;
 • процедура цькування клопів не повинна зайняти більше трьох годин – через цей проміжок часу обробник повинен обов’язково покинути територію, оброблену інсектицидом;
 • після проведення робіт в квартирі необхідно щільно закрити всі двері й вікна та обмежити доступ до неї не менше ніж на 7-8 годин;
 • одяг, в якому проводилася обробка, слід випрати в автоматичному режимі при максимально допустимій температурі;
 • якщо обробка проводиться в літній час, то бажано, щоб після неї вікна у квартирі були відкриті ще добу – це стане гарантією того, що всі токсичні речовини повністю вивітряться.

Де купити Кат?

Придбати засіб від клопів Кат можна в спеціалізованих торгових точках, які здійснюють продаж інсектицидів, господарських і садових магазинах.

Можна купити препарат безпосередньо у виробника, залишивши заявку на його офіційному сайті. Часто можна зустріти оголошення про продаж кошти в інтернеті.

Кат від клопів: як розводити і застосовувати | Господарство 4Дуже часто оголошення про продаж препарату можна зустріти в інтернеті, однак у цьому випадку слід побоюватися підробки

Рада! Перед покупкою Ката необхідно пересвідчитися в його справжності. Оригінальна упаковка захищена від підробки голографічного наклейкою. На фальшивку її навряд чи наклеять.

Прибирання

Після того, як засіб від клопів Кат подіяло, приміщення слід вимити водою з милом або іншим миючим засобом. Загиблих комах збирають за допомогою пилососа і спалюють, всі поверхні, з якими можливий контакт людей протирають вологою тканиною.

Незважаючи на свою малу токсичність, препарат все ж здатний накопичуватись в організмі людини, тому прибирання проводять ретельно, особливо якщо в будинку проживає маленька дитина.

Повертатися в квартиру можна відразу ж після того, як приміщення проветрилось. Мало хто залишилися в живих клопи гинуть протягом декількох днів після обробки.

Про що говорять відгуки?

В інтернеті можна знайти величезну кількість відгуків щодо використання препарату «Кат» і в більшості своїй вони позитивні. Люди далеко не відразу виявляють клопів, що в подальшому робить боротьбу з ними дуже складною. За невеликий проміжок часу їх чисельність стрімко збільшується, і коли мешканці розуміють, що в їх будинку оселилися ці маленькі кровопивці, то найчастіше простими аерозолями проблему вже не вирішити.

Препарат «Кат» судячи з відгуків, справлявся з поставленим завданням на відмінно. Єдиний недолік, який відзначали користувачі, — це неприємний запах після обробки. Але, разом з тим, він дуже швидко зникав, варто лише відкрити на кілька годин вікна. Споживачі відзначають його високу ефективність і те, що часто не потрібно навіть повторної обробки. Деяких порадувала універсальність «Ката» — повернувшись в квартиру, господарі вимели не тільки пару кіло мертвих клопів, але і тарганів.
Крім того, ті ж відгуки свідчать про те, що працівники служб дезінсекції також підтверджують надійність «Ката» і все частіше замінюють їм раніше використовувані препарати.

Пам’ятаємо про профілактику!

Від появи клопів в будинку ніхто не застрахований, але убезпечити себе все ж можна. Отже, профілактичні заходи виглядають наступним чином:

 • після відвідування підозрілих приміщень завжди намагайтеся обробляти свій одяг в сушарці для речей при +60°C, в крайньому випадку, выстирывайте при максимально допустимій температурі;
 • якщо ви переночували в зараженому приміщенні, наприклад, влітку на дачі, то після такої подорожі одяг і рюкзак слід здати в хімчистку;
 • влітку обов’язково встановлюйте на вікна москітні сітки;
 • вентиляційні отвори бажано періодично змащувати розчином оцту або розкладати в них пижмо і полин.

Цікаві факти з життя клопів можна дізнатися з цього відео: