Кінь кабардинской породи: кабардинський кінь один з найстаріших у світі | Догляд за тваринами

.

Кабардинську породу не можна назвати елітної як, приміром, верхових (англійських) чистокровних коней. Незважаючи на це, вона відома на весь світ своєю самобутністю. Кабардинці не сильні в выездках і конкурсах, але мають зовсім мало суперників у пробігу та триборство.

Історія походження кабардинской коні

З назви цієї породи можна зрозуміти, що її рідною землею є регіон на півночі Кавказу. Кабардинская порода була сформована в місцевості серед гір, де круті і обривисті схили піків, глибокі ущелини і вузькі гірські дороги, а також маленькі гірські пасовища.

Походження і ранній етап розвитку кабардинских скакунів встановити на сьогоднішній момент досить складно. Винні в цьому численні кавказькі війни, одна з яких обірвала існування Кабарди як культурно-політичного об’єкта. В результаті масових випадків або смерті корінного населення цього регіону було втрачено безліч культурних цінностей та історичних відомостей, у тому числі і про походження характерною для цієї місцевості породи коней.

На даний момент можна почути 2 точки зору про те, як з’явилася кабардинская порода.

 • Перша теорія стверджує, що «кабардинці» — це результат змішування перських і туркменських порід з арабськими кіньми, що мешкають у місцевих степах.
 • А по теорії інших експертів — дика кабардинская порода самобутня й унікальна, є результатом суворої селекції, якою займалися місцеві конярі при розведенні коней.

Кабардинская кіньРозвиток породи

Незалежно від того, як все-таки ця порода з’явилася в результаті вийшов непоганий результат.

Кінь на дибах — чому кінь веде себе агресивно?

Кабардинцями була необхідна кінь, яка не тільки могла виконати функції в’ючної тварини, але й була б вірним бойовим скакуном. Таким чином, селекція йшла в бік отримання багатогранної породи, здатної бути відчайдушно сміливою під час бойових дій і надзвичайно обережною при проходженні вузьких гірських стежок. При цьому кінь також стала надзвичайно витривалою і жвавою. Ці якості роблять кабардинську кінь незамінним супутником під час тривалих переходів і в бою.

Після того, як Кавказ увійшов до складу Російської імперії, кабардинську породу продовжили вирощувати завдяки властивим їй відмінним якостям.

Навіть у ХХ столітті ця порода продовжувала вважатися кращою серед всіх інших гірських коней.

Для інформації: винятковість породи стала дуже корисною під час Другої світової війни. Кабардинские коні використовувалися солдатами Червоної армії для пересування по гірських дорогах на Східному фронті.

У першій половині ХХ століття селекціонери СРСР активно зайнялися поліпшенням якостей коней цієї породи. У середині 60-х рр. була представлена нова різновид — кабардино-англійська, яка трохи перевершує класичних кабардинців в стрибучості і жвавості. В іншому вони дуже близькі з вихідною породою за якістю і параметрами. Поліпшення навичок англо-кабардинской різновиди робить її більш придатною для участі в кінних видів спорту.

При розпаді СРСР в 90-х рр. минулого століття стався крах тваринництва, що майже призвело до вимирання кабардинской породи. У якийсь момент в країні залишалося не більше 300 конематок цієї породи. Однак кабардинці, завдяки своїй величезній любові до коней, змогли врятувати їх від вимирання.

Кабардинская кінь має довгу історію

До 2010 р кабардинка знову стала численною і далекою від загрози зникнення.

Характеристика і зовнішній вигляд

За красою і граціозністю кабардинская кінь трохи поступається іншим, виключно верховим коням, хоча для їх власників цей момент є спірним.

Кінь шайр

Кабардинская порода також не відрізняється своїми розмірами: в холці їх зростання складає приблизно 155 см, що робить її «середнячком» за цим показником. Незважаючи на це, тіло коней добре складено і досить пропорційно. Голова з горбиком — це характерна риса, яка відрізняє профіль кабардинців. Також для них характерний широкий звислий круп.

Такі зовнішні характеристики допоможуть легко впізнати цю породу:

 • Тулуб мускулисте, розвинуте, конструкція (152-157 см в холці) крупноватая і міцна.
 • Не велика голова.
 • Довга обмускуленная шия.
 • Характерна горбик в профілі.
 • Спина пряма і міцна.
 • Костистая грудина з широким обхватом (178-183 см).
 • Тонкі і сильні кінцівки, міцні копита, шаблеподібний задні ноги.
 • Широкий круп приспущений.
 • Гнідий, караковый або забарвлення вороною, шерсть коротка.
 • Густа грива і хвіст.
 • Приблизний вага особини, досягла статевої зрілості, становить 400 кг.

Це цікаво: коні інших порід, поміщені в звичайні для кабардинских коней гірські умови, ясно давали знати про свій страх і повністю відмовлялися просуватися далі.

Ознакою чистокровности у кабардинців прийнято вважати темні масті, що включають в себе карий, гнідий (чорна грива і хвіст, «панчохи» на ногах), темно-гнідий і караковый кольору. Для цієї породи не характерні білі відмітини в області голови і ніг, а також інші забарвлення. Наявність останніх 2-х ознак властиве полукровным кабардинцями.

Фахівці виділяють 3 типу, присутні всередині кабардинской породи:

 • Масивний.
 • Східний.
 • Характерний.
 • Масивний більше підійде для використання, як тяговий або упряжні худобу. Східний, у свою чергу, більше цінується саме, як кабардинський верховий кінь. Характерний — це типові гірські конячки, що відрізняються сухим будовою, їх люблять використовувати для патрулювання і в туристичних цілях.

  МасивнийХарактер коней кабардинской породи

  Изабелловая кінь

  Кабардинские коні проявляють свою одержимість і незбагненний потяг до свободи. Їх норовливий характер і завидно безстрашний, до того ж ще й дуже впертий, а в поєднанні з витривалістю робить їх справжніми дітьми природи.

  Саме ці якості так цінувалися войовничими черкесами, що бажали, щоб кабардинський жеребець міг, так само як і вони, сміливо битися в битвах і легко проходити небезпечні вузькі маршрути в горах.

  Це дуже розумне і благородна тварина, яка може стати відмінним другом. Але воно буде коритися далеко не кожному наїзникові. Тільки досвідчені і суворі вершники здатні впоратися з цією гордою конем, але в разі хоч маленького послаблення кінь може ослухатися, виявити грубість і можливо навіть вкусити. З цієї причини новачки в професії конярів зазвичай не можуть приборкати такий темперамент і не справляються з навчанням даної породи.

  Утримання та догляд

  Кабардинская порода невибаглива і не вимагає створення в стайні якихось визначених умов, а також дотримання особливого раціону. Звичніше для неї будуть умови життя в табуні і суворий клімат, до яких була привчена кінь.

  Це робить її досить привабливою для придбання власниками кінних клубів та сільськогосподарських угідь.

  Стайня

  Стайня

  Фахівці рекомендують не піддавати кабардинців випробувань екстремальними умовами та забезпечити їх облаштованій стайнею для того, щоб поліпшити фізичну форму.

  Прибирання і гігієна

  Навіть в комфортних умовах стаєнь, господар обов’язково повинен забезпечити регулярний догляд за кіньми. Заміна підстилки, прибирання у приміщенні та дотримання гігієни тварини для будь-якого заводчика повинні бути найважливішою і невід’ємною частиною щоденного розкладу.

  Годівля і напування

  Незважаючи на те, що кабардинские коні невибагливі в харчуванні і не потребують спеціалізованому раціоні, повсякденне меню зобов’язана бути збалансованим. Це допоможе домогтися кращих результатів в працездатності і продуктивності особин.

  Деякі рекомендації від досвідчених власників кінних заводів допоможуть підібрати правильне харчування для цієї породи:

  • Корм однозначно повинен бути свіжим і високої якості. Згодовувати корми краще маленькими порціями, враховуючи фізіологічні особливості кожного коня.
  • У повсякденному меню обов’язково повинні міститися: солома вівсяна, овес, ячмінь, морква і буряк. Коренеплоди заздалегідь очищаються і рубаються. Злаки в плющенном вигляді набагато краще здатні засвоюватися кінським організмом, ніж у незбираному.
  • Кукурудзяне зерно, перед тим, як потрапити в їжу скакуну, повинно бути роздроблене на великі фракції за допомогою спеціалізованого обладнання.
  • Висівки необхідно завжди пропонувати тільки в замоченому вигляді, а солому потрібно попередньо запарювати, щоб дати коневі.
  • У видачі продуктів обов’язково повинна простежуватися послідовність — спочатку пропонуються більш грубі корми, а вже потім тільки концентровані та соковиті.
  • Не можна, щоб після прийому концентрованих кормів кінь починав орати чи харчувався ними відразу після закінчення роботи.
  • Обов’язковий триразовий водопій. Тільки не можна, щоб кінь починала пити відразу після того, як вона закінчила працювати. У цьому випадку, пиття не може нашкодити, тільки якщо воно запропоновано після години після прийому в їжу сіна. Якщо в цьому є гостра необхідність, то напоїти коня можна за 30 хвилин до того, як робота в полі буде закінчена.

  Важливо! Необхідно регулярно, кожні добу, згодовувати коні по 25-40 г кухонної солі.

  В робочі дні, для напружено працюють тварин потрібно влаштовувати 2-х годинні перерви 3 рази в день. Це робиться для того, щоб вони повноцінно поїли і випили потрібну кількість води, а також змогли відновити сили.

  Кабардинская порода коней міцно утвердила свої незамінні якості в галузі конярства. Навіть на сьогоднішній день, коли селекціонери невпинно трудяться над тим, щоб створити нові породи та різновиди, досить важко знайти гідну конкуренцію витривалості для цієї кавказької породи. Для того, щоб розведення кабардинских коней було успішним важливо забезпечити їм правильний догляд і дотримуватися норм утримання тварин.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.