Кладемо нову плитку на стару | Ванна кімната

.

Бувають такі ситуації, що підлогу або стіни колись була покладена плитка, але з часом вона прийшла в непридатний вигляд і потрібно її заміна на іншу керамічну складову. В такому випадку будь-який господар задається питанням: як класти плитку на плитку правильно?

Ремонт в будинку – одне з найбільш приємних і хвилюючих занять для кожного господаря. В результаті чого оновлюється вигляд кімнат і атмосфера в будинку, з’являється оригінальність дизайнерських рішень у відповідності з сучасними модними тенденціями. Цікавим і досить поширеним у наш час варіантом обробки підлоги або стін у ванній кімнаті є укладання плитки. Вона може проводитися на різні поверхні: цегляні, бетонні і навіть на плиткові.

Підготовчі роботи для формування плиткового покриття

Укладання плитки у ванній це найкраще рішення. Такий матеріал для обробки приміщення має масу істотних переваг, він довговічний, міцний, вологостійкий, не схильний до різних хімічних впливів. Його можна встановити, не вдаючись до допомоги фахівців, що професійно займаються обробкою приміщень.

Якщо у вас вже є плиткове покриття, то зовсім не обов’язково демонтувати його перед тим, як покласти нове. На цю процедуру можна витратити не тільки багато часу, але і грошових коштів, що є не дуже приємною новиною для домовласника, адже бюджетний ремонт у ванній це основне завдання будь-якого економічного господаря. Залишити стару кахельну поверхню на підлозі або стіні можна в наступних випадках:

 • Вона міцно прикріплена до основи;
 • Не має сколів, тріщин, деформацій, всі фрагменти є цілісними;
 • Рівень підлоги не перевищує рівень порогу у ванній кімнаті;
 • В цілях перевірки можна класти плитку на плитку необхідно вивчити стару поверхню. Її оглядають на міцність, простукують молотком для того, щоб зрозуміти не відколеться частину плитки при монтажі нового шару. Якщо рівень підлоги перевищує рівень порогу, то таке поєднання вважається естетично непривабливим, тому слід видалити стару поверхню.

  У разі неміцного прилягання до основи також доведеться прибрати стару керамічну плитку, вирівняти підлогу або стіни у відповідності з рівнем.

  Процес укладання кахельної плитки на стару плиткову поверхню

  Покласти кахельну плитку на підлогу у ванній – захід досить трудомістке, повинно виконуватися з високою часткою акуратності, що дуже важливо здійснити всі маніпуляції правильно, щоб підлогове покриття залишалося довговічним. Поглянувши на стару кахельну плитку, можна відзначити, що поверхня її гладка, значить, укладання нового шару буде здійснюватися за допомогою ґрунтовки. Зазвичай вона складається з суміші цементу, піску і спеціалізованих наповнювачів, які мають сцепляющим ефектом.

  Для того щоб укладання проводилася якісно, необхідно правильно вибрати матеріал. У магазинах, що спеціалізуються на продажу підлогових покриттів, існує 2 виду плиток, одні призначені для укладання на підлогу, інші на стіну, тому важливо вибрати для ваших цілей. Як правило для підлоги використовують більш щільну плитку — керамограніт, але і його, при необхідності, можна покласти на стіни.

  Перед тим як придбати кахельну плитку, необхідно виміряти приміщення і правильно обчислити її площу, потім у відповідності з розрахунками купити матеріал з запасом, так як при веденні робіт може статися розкол або ненавмисне пошкодження поверхні.

  Для створення естетичної привабливості ванною або будь-якої іншої кімнати, можна купити бордюри і декоративну обробку. Вибір клею теж має велике значення, найпростіше придбати той, який призначений для керамічних поверхонь, наприклад, для ванної кімнати більше підійде клей, що використовується для вологих приміщень.

  Стару кахельну плитку необхідно підготувати, очистити її від бруду, пилу, вологи та інших забруднень, після чого можна клеїти плитку на плитку на підлогу у ванній. Укладання плиткового шару виконується у відповідності з наступними етапами:

  • Підготовлений підлогу грунтується за допомогою валика, кисті. Процес цей відповідальний, так як висохлу ґрунтовку вже ніяк не видалити, тому здійснювати роботу необхідно акуратно. Потрібно дотримувати всі запобіжні заходи при роботі з грунтовкою – використовувати рукавички, уникати попадання розчину в очі і на шкіру, так як у деяких людей він може викликати алергічну реакцію;
  • Підлога у ванній повинен просохнути протягом 3 годин після нанесення грунтовки, після чого поверхню вважається готової до нанесення клею і укладання нового шару, штукатурити її не потрібно, при утворенні нерівності — вирівняти;
  • Готується клейовий склад (у воду насипається клей, при цьому необхідно перемішувати яка утворюється масу, він повинен бути не дуже рідким);
  • Відповідаючи на питання як правильно класти плитку на плитку, слід розуміти, що запорукою успіху буде рівна поверхня, тому спочатку потрібно на підлогу встановити рейку (у відповідності з рівнем). Орієнтуючись на неї, відбувається укладання 1 ряду поверхні плиткової на стару плитку. З допомогою шпателя наноситься клей на внутрішню сторону окремих елементів, у свою чергу, вони прикладаються до основи. Необхідно простежити, щоб клейовий склад розподілився по всій поверхні елемента. Потім, таким же чином прикладається наступний елемент, між складовими потрібно ставити хрестики, для того щоб правильно забезпечити відстань між ними;
  • Під час всього процесу укладання необхідно проводити перевірку за рівнем;
  • Ряди слід викладати за напрямком від дальнього кута приміщення до дверей, попередньо намалювавши розмітку, за рахунок чого ряди будуть горизонтальними, без зміщення в яку-небудь сторону;
  • Спочатку викладаються цілісні елементи, потім ті, які розрізані з-за того, що не вміщаються в повному розмірі;
  • На останньому етапі проводиться затирка швів з допомогою шпателя.

  Таким чином, знаючи процедуру укладання плиткового покриття, покласти його самостійно на старе керамічне – не складе особливої праці. Крім того, цей процес буде більш економічним в плані грошових коштів, трудових і тимчасових витрат.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.