Класний годину 1 вересня 2017 – 2018 | Новий Рік

.

Багатьом запам’ятався свій перший день у школі на все життя. «Море» квітів, білі сорочки та фартухи, дзвін у руках першокласниці – все це надовго залишається в пам’яті людини. Цій святковій обстановці повинен відповідати і перший урок у новому навчальному році.

ЗМІСТ

  • Традиції школи
  • Форми проведення першого уроку
  • Що необхідно врахувати
  • Готовий до праці і оборони

Дійсно, важко собі уявити перший день у школі з повноцінними уроками. Діти, які три місяці були на канікулах не готові сприймати складні формули з математики чи фізики, а першачки вивчатимуть букви.

Традиції школи

У радянський час перший урок був присвячений світу. У той час СРСР протистояв імперіалістичних країн і вів миролюбну політику. На фоні війн у В’єтнамі чи Афганістані «Урок миру» було дуже актуальним.

В даний час у багатьох російських школах продовжується традиція починати заняття в школі з розмови про світ. Дітям дають зрозуміти, що без цього не можливо набуття знань і нормальне життя.

У той же час необхідно відзначити, що обов’язкових вимог до проведення саме такого уроку з боку Міністерства освіти немає. Відомство дає загальні рекомендації, а школи та класні керівники самі вибирають теми класної години.

Класний годину 1 вересня 2017 – 2018 | Новий Рік 1

Форми проведення першого уроку

Щоб перший урок дійсно запам’ятався на все життя, став пізнавальним і корисним він необов’язково повинен проходити у звичній формі, тобто у класі.

Класний годину 1 вересня 2017 – 2018 | Новий Рік 2

Дуже часто після шкільних канікул класи пахнуть свіжою фарбою, тому перший урок доцільно провести у неформальній обстановці, наприклад, у шкільному дворі, парку або найближчому сквері. Дітям ще важко відвикнути від вільного графіку, тому перший урок поза школи буде сприйнятий ними на ура. Краще, якщо перші моменти зустрічі зі школою будуть наповнені радістю і веселощами. Такий незвичний урок може надовго запам’ятатися учням і буде мати вражаючий результат. У цьому випадку дуже важливо наповнити його важливим змістом. Заняття може бути направлено на зміцнення колективу і мати форму обговорення. Перший урок (4 клас) стане результативним, якщо учні в ході змагань та естафет покажуть один одному наскільки вони стали самостійнішими, зібраними протягом канікул. Тема заняття може називатися – « Я талановитий».

Дуже повчальним стане урок (7 клас), проведений у благодійному фонді або волонтерському центрі. Тут учні зможуть дізнатися про користь допомоги літнім і незахищеним людям. В результаті можуть бути закладені основи гуманного ставлення до слабким і знедоленим людям.

Непоганий результат може мати перший урок для старшокласників (9 клас), якщо його провести в центрі перепідготовки або професійної орієнтації. Це може стати хорошим стимулом для освоєння нових знань і навичок.

Загалом, класний керівник може творчо підійти не тільки до теми першого уроку, але й до форми його проведення.

Що необхідно врахувати

При виборі теми першого уроку дуже важливо врахувати вікові інтереси школярів:

  • Для першокласників перше заняття може бути присвячене ознайомленню з правилами шкільного життя, розповідями історії школи або розповіді про знаменитих випускників даної школи. На такий урок можуть бути запрошені відомі спортсмени, вчені, діячі культури, які поділяться своїми враженнями про навчання, про талант вчителів цього навчального закладу. Такий урок може з перших днів прищепити в учнів гордість за свою школу та вчителів і підвищить бажання ходити в школу.
  • Для старших класів, коли колективи вже сформовані дуже важливо й надалі підтримувати згуртованість хлопців. Перший урок для таких дітей можна провести у формі обміну інформацією про проведені канікули. Причому, перше заняття може проходити не обов’язково за партами. Можна вийти на шкільний двір і в неформальній обстановці поділитися своїми враженнями від літнього відпочинку. Після цього можна всім класом сходити в цирк або на прогулянку в парк.
  • У 9-13 років дуже важливо підкреслити в учневі його позитивні якості, тому перший урок може бути проведений на свіжому повітрі у формі конкурсів і змагань. У цьому віці формуються нахили людини і тому непогано підкреслити в кожному з учнів його конкретні здібності. Це буде хорошою мотивацією на цілий рік проявляти ще більші зусилля для отримання знань.Класний годину 1 вересня 2017 – 2018 | Новий Рік 3
  • 7 клас є одним з найскладніших періодів. У цей час у підлітків спостерігається перехідний період. Дуже важливо навчити семикласника правильному спілкуванню з однолітками, закласти основи законодавства у сфері правопорушень та хуліганства в підлітковому віці. У цьому віці відбувається формування особистості і спроба самоствердження і самореалізації. Є небезпека потрапити під поганий вплив вулиці. Класному керівникові необхідно врахувати всі ці нюанси під час проведення першого уроку. Краще, якщо перший урок пройде у формі дискусії на якусь злободенну для підлітків тему. Це може бути обговорення правил поведінки з дівчиною або ставлення до старшого покоління.
  • В старших класах (9 клас і вище) триває становлення майбутнього громадянина РФ. У цьому віці дуже важливо патріотичне виховання та прищеплення молодому поколінню любові до Батьківщини. Перший урок для цієї категорії учнів може проходити у формі зустрічі з ветеранами ВВВ. «афганцями» чи іншими представниками, захищають інтереси Україні. На першому занятті слід показати учням, що захист Вітчизни є почесним обов’язком всіх громадян РФ.
  • Для майбутніх випускників (11 клас) перший урок може бути присвячений постановці завдань на цілий рік. На першому занятті важливо націлити учнів на результат, показати, що від здачі випускних іспитів залежить майбутня життя молодої людини. Необхідно більш ретельно підійти до освоєння навчального матеріалу, щоб досягти бажаного результату. Перший урок може бути присвячений важливості усіх професій із запрошенням на захід представників різних спеціальностей, бажано випускників даної школи. Це може ще раз переконати старшокласників у важливості навчання і стати стимулом для великих зусиль в освоєнні навчального матеріалу.

Готовий до праці і оборони

Саме таку тему рекомендувало Міністерство освіти для першого уроку в 2017-18 роках. Напевно, тим, хто вже вчився в радянській школі, знайома абревіатура ГТО. Ці три літери були добре відомі в Радянському Союзі. Вони уособлювали собою сміливість, силу і рішучість молодого покоління. Дійсно, у той час патріотичне виховання, фізична підготовка учнів мали величезне значення. У цьому напрямку в СРСР були досягнуті чудові результати. Думається, не випадково вирішили повернутися до цього позитивного досвіду і наш Президент Ст. Путін підписав Указ про проведення першого уроку на тему ГТО. Питання виховання здорового і патріотично налаштованого покоління, як ніколи гостро стоїть перед російським суспільством.

Кількість першокласників у Україні в 2017 році:1750 тис. чол.Випускники 11 класу:717 тис. чол.Кількість випускників 9 класу:2млн. чол.Кількість шкіл в РФ:43 тис. державних і понад 750 приватнихЗагальна кількість учнів:Понад 14 млн. чол.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.