Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город

.

Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 1
Передмова

Кабачки мариновані, фаршировані, солоні – яких тільки рецептів не придумали хазяєчки! І чим правильніше буде обраний момент для збору врожаю, тим смачніше вийде заготовки і страви. Коли збирати з грядок кабачки – читайте далі.

Зміст

 • Збір стиглих кабачків – вибираємо сорт
 • Як не прогадати – збір дозрілих кабачків
 • Способи збирання врожаю
 • 1 Збір стиглих кабачків – вибираємо сорт

  Прибирання кабачків – захід сам по собі не дуже складне. Але навіть при самій простій процедурі необхідно знати, як і що правильно робити. Таку скороспілу культуру можна збирати вже через півтора-два місяці після посівної. За цей час рослини і виростуть, і прикрасять світ квітами, і дадуть перший урожай. Вчасно проведений збір забезпечить хазяєчку відмінними кабачками для заготовок на зиму і зберігання свіжих овочів.

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 2

  Виростити на своїй присадибній ділянці кабачки різних сортів сьогодні може кожен. У спеціалізованих магазинах ви можете вибрати сорти дрібних, великих, плентаються і кущових кабачків. Примітно, що коли-то цей вид овочів в основному вирощували, як корм для худоби. Тому переважними були великі плоди. Однак кормові кабачки мають погіршені смакові якості. Тому для вживання в їжу садять сорти дрібних або середніх розмірів.

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 3

  Більш великі сорти часто використовуються для того, щоб отримувати консервовану кабачкову ікру. В цьому випадку можна використовувати як трохи перезрілі плоди, так і ті, які мають загрубевшую скоринку і тверді насіння. Втім, відкладати збір не слід – чим частіше ви будете зривати овочі, тим краще буде плодоносити рослина. А ось якщо вчасно прибирання не зробити, то можна зіткнутися з осипаннями необхідних зав’язей. Така тенденція є і в огірків.

  2 Як не прогадати – збір дозрілих кабачків

  Плоди сортів середніх розмірів збираються вже при досягненні в довжину 20 див. Їх використовують для приготування салатів, або для гасіння, а також маринування. Такі кабачки славляться, насамперед, м’якою шкіркою, маленькими молодими насінням і ніжним смаком. Тільки майте на увазі, що такі плоди не підходять для тривалого зберігання у свіжому вигляді.

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 4

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 5

  Щоб визначити стиглість кабачків і почати збір, можна скористатися двома способами. Один – візуальний, коли ви за кольором, малюнку і розмірам можете зрозуміти, наскільки готовий до збору урожай, а інший – тактильний, коли можна визначити стиглість плоду навпомацки. Шкірка готового кабачка стає твердою і толстоватой, а при простукуванні можна почути глухий звучання. Перший спосіб підійде, якщо ви раніше стикалися з сортом і знаєте, як виглядає стиглий овоч в цьому випадку. А другою стане в нагоді, якщо ви посадили обраний сорт вперше.

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 6

  Якщо ви по необережності зірвали трохи недозрілий кабачок, сильно не переймайтеся. Такі плоди можуть спокійно дозріти вже в зібраному вигляді, лежачи в теплій кімнаті або сараї. Якщо ви сумніваєтеся в тому, дозрілі у вас кабачки або ні, то зверніть увагу на плодоніжки. У недозрілих овочів вони будуть досить м’якими.

  3 Способи збирання врожаю

  Збирати плоди можна руками, легенько відламуючи кабачки від батогів, але правильніше буде зрізати їх за допомогою секатора або гострого ножа. Якщо ви вирішили зірвати зовсім молоді кабачки, то краще робити надріз у підстави рослини, захоплюючи як можна більше плодоніжки. Чим рівніше буде зріз, тим довше ви зможете зберегти кабачок. Зібрані неакуратно плоди швидше гниють і псуються. Терміни зберігання кабачків також залежать і від їх стиглості.

  Якщо це зовсім молоді плоди, то протримати їх можна при низьких позитивних температурах до 0-2 градуси не більше 10-14 днів. Якщо після цього кабачки не почнуть гнити, то, як мінімум, вони повянут і втратять свої смакові якості. Для зберігання більш зрілих плодів вибирайте сухі і прохолодні приміщення, обов’язково добре провітрювані. Зрілі кабачки середніх розмірів можуть простояти до п’яти місяців. Навіть не намагайтеся зберігати свіжі кабачки у вологих підвалах або сараях – там вони неминуче згниють.

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 7

  У кілька разів збільшується ризик загнивання плоду, якщо на його шкірці є які-небудь ушкодження верхнього шару.

  Щоб бути спокійним за зібраний урожай, краще зберігати кабачки в ящиках з соломою або хвойними тирсою. Солома важлива, як обмежувальний матеріал, який не дозволяє їм стикатися. А хвойні тирсу виділяють ароматичні речовини, які знезаражують поверхню овочів. Навіть якщо один плід почне гнити, від цього не постраждають “сусіди”.

  Коли збирати кабачки – вибираємо плоди для зберігання під час прибирання + Відео | Сад і город 8

  Як варіант, ви можете підвісити кабачки, зібрані в сітчастий мішок, на стінку, як часник або гриби. Головне, щоб місце було сухе і темне. І наостанок, ще одна порада – плоди можна скласти в холодильник на нижню полицю, де не занадто низькі температури. Упакувати їх потрібно в спеціальні пакети з дірочками, щоб овочі могли дихати. В такому вигляді вони також можуть пролежати кілька місяців.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.