Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город

.

Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 1
Передмова

Квітка гарденія жасминова вимагає до себе особливої уваги – догляд за ним справді непростий. Це домашнє рослина відноситься до сімейства Маренових і прийшло до нас з Китаю. Як би там не було, але тепер і у нас є можливість насолоджуватися цим дуже красивим квітучим рослиною.

Зміст

 • Квіти з Китаю – примхи східної красуні
 • Температурний режим та підживлення
 • Як розмножувати гарденію – живці та насіння
 • 1 Квіти з Китаю – примхи східної красуні

  Листя у цієї квітки темнувато-зеленого кольору, досягають в довжину до 10 сантиметрів. Молоді пагони світлого кольору, а ось суцвіття білого або молочного. Цвітуть гарденії одиночними або бутонами, або мають сформовані кілька штук відразу, утворюючи суцвіття приблизно 5 сантиметрів в діаметрі.

  Якщо ви вирішите купити гарденію додому, то вона зможе порадувати вас своїм цвітінням двічі за сезон – і навесні, і восени. З-за тонкого аромату і красивих суцвіть багато вибирають цю рослину для кімнат і балконів. Але, віддаючи перевагу саме цій квітці, майте на увазі, що він досить примхливий і не любить змін.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 2

  Якщо гарденії не сподобається клімат, вологість, полив або освітленість місця, де вона знаходиться, то ваша улюблениця може тут же скинути листя і перестати цвісти. Щоб зберегти і листя і бутони, дотримуйтеся особливі правила догляду. Ця квітка дуже потребує у вологому повітрі, тому краще, якщо ви будете його обприскувати водою по кілька разів на день. При цьому вода на бутони і суцвіття потрапляти не повинна, інакше вони можуть впасти.

  Правильний догляд полягає і в своєчасному поливі. Як тільки ви бачите, що підсохнув земляний ком, можна полити квітку. Особливу увагу поливу потрібно приділяти влітку і навесні. Навесні гарденія цвіте, а влітку грунт пересихає від спеки набагато швидше. Але не перестарайтеся – в надмірно вологому грунті можуть згнити коріння. Коренева система у гарденії в принципі досить слабка. Так що гарденія жасминовидна може і не прижитися у тих, хто не приділяє увагу догляду і дрібниць.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 3

  Наприклад, не можна поливати ці кімнатні квіти холодною водою з-під крана. Вода повинна бути трохи вище кімнатної температури і відстояною. Не любить гарденія жасминовидна і хлоровану воду, так що краще використовувати заздалегідь профільтровану і м’яку воду для поливу саме цієї рослини.

  2 Температурний режим і підживлення

  Гарденія жасминовидна не сприймає різких коливань температурного режиму. Якщо на підвіконні, де вона перебувала, було спочатку 25 градусів, а потім температура знизилася до 15, то про нормальному цвітінні ви можете забути. Гарденія від таких перепадів може навіть загинути. Для того, щоб гарденія добре цвіла і нормально росла, їй потрібно забезпечити нормальне освітлення.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 4

  При цьому важливо не допустити, щоб кімнатні квіти потрапляли прямі сонячні промені – догляд без дотримання цього правила призведе до того, що гарденія отримає опіки, її листя пожовтіє і з часом опаде.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 5

  Що стосується підживлення, то в даному випадку проводять вже з березня по серпень включно. Бажано удобрювати грунт регулярно – раз на два тижні. Краще вибрати добрива в рідкій формі, які спочатку виробляються саме для квітучих рослин. Дуже важлива для росту і цвітіння калійна підживлення. А в червні не забудьте про залізовмісні препарати – ці кімнатні квіти особливо мають потребу в них.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 6

  Якщо ви вирішили пересадити свою улюблену жасминовидну гарденію, то це можна робити не частіше ніж раз на два роки. Правильно це робити навесні, до цвітіння. Зверніть увагу на вибір грунту, так як гарденія жасминовидна – той квітка, який не любить домішок вапна і без дотримання цього правила догляд не призведе до належного результату. Зазвичай для пересадки набувають грунт для азалій. Вибираючи горщик, врахуйте, що вам знадобиться на дно укласти ще і дренаж для того, щоб зайва вода не накопичувалася в нижній частині горщика. Зазвичай при пересадці дорослої рослини обрізають спеціальним садовим секатором зайві і хворі гілочки. Крім того, це вдалий час для формування куща.

  3 Як розмножувати гарденію – живці та насіння

  Часто домашні квіти розмножують за допомогою живців, і гарденія не виняток – належний догляд забезпечує велику кількість посадкового матеріалу. Ще в березні, а можна і на два тижні раніше, коли проводиться формування куща, ви можете зрізати потрібну кількість живців. Після чого вони вкорінюються в достатньо теплу грунт і періодично обприскуються. Майте на увазі, що цей процес укорінення може затягнутися на довгий термін.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 7

  Щоб все пройшло як треба, перед тим як ви перенесете рослину в грунт, краще вмочити кінчики живців в спеціальний порошок-стимулятор, який продається в профільних магазинах. Якщо ви вибрали насіннєвий спосіб розмноження, то насіння слід замочити на 24 години, а потім посіяти, а грунт закрити целофановою плівкою, яка утримує вологу в ґрунті. Через час сіянці з’являться і тоді ви зможете цю зняти захист.

  Квітка гарденія – догляд за східною красунею за правилами + Відео | Сад і город 8

  Але не тільки сонце, надмірна волога або нестача води можуть негативно вплинути на ваші гарні кімнатні квіти – гарденія жасминовидна часто піддається нападу комах-шкідників. До шкідників належать щитівка, павутинний кліщ і всюдисуща попелиця. Якщо ви виявили їх на листках свого рослини, відразу ж обробіть його спеціальними інсектицидами. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах. Так що дерзайте, і у вас все вийде!

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.