Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город

.

Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 1
Передмова

Історичні корені цієї рослини беруть початок в Мексиці і Центральній Америці. Квітка пуансетія або, як його ще називають, молочай красивий – дійсно прекрасний представник флори. Але і догляд за рослиною не з легких.

Зміст

 • Кімнатні квіти – прекрасна пуансетія
 • Постійний догляд – ось що любить квітка пуансетія
 • Чим хворіє пуансетія, і як впоратися із захворюваннями?
 • 1 Кімнатні квіти – прекрасна пуансетія

  Це красиве рослина в дорослому вигляді в кімнатних умовах досягає приблизно півметрової висоти. Зате в рідних краях цей зелений чагарник може вирости до 4 метрів. Втім, цінують його не за розміри, а за оригінальну эллипсовидную форму зеленого листя з зубчиками по краях і яскраво-червоні приквітки. Червоний колір зустрічається у всіляких сортах найчастіше, але завдяки селекції вченим вдалося отримати і більш незвичайні відтінки – рожеві, білі, жовтуваті і навіть двоколірні приквітки зустрічаються в спеціалізованих магазинах все частіше.

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 2

  До речі, квітка носить далеко не випадкове назву. Рослина отримала ім’я на честь Джоела Пойнсетта, який був ботаніком в душі, а в реальності першим американським міністром Мексики. Втім, більш поширена назва пуансетії пов’язано з періодом цвітіння – через характерної форми бутонів її ще називають Віфлеємської або Різдвяною зіркою.

  Такі асоціації викликані ще й тим, що розпускаються бутони зазвичай на Різдво. Не плутайте квітка пуансетию з Різдвяником (зігокактус або Шлюмбергера) – це зовсім різні кімнатні рослини. Ці кімнатні квіти бувають як однорічними, так і багаторічними – якщо дотримати належний догляд, то непередбачувана пуансетія з однорічного квітки може стати многолетником. Для того щоб домашні квіти щорічно радували вас яскравими фарбами і цвітінням, треба припинити звичайний догляд і перейти на “зимовий” режим – пуансетія сигналізує про його початку опалим листям.

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 3

  Також слід припинити у цей період і підживлювати рослину. До травня місяця ці кімнатні рослини “сплять”, що часто по недосвідченості помилково приймають за симптоми хвороби. Краще, щоб вони знаходилися в цей момент в прохолодному і темному місці.

  2 Постійний догляд – ось що любить квітка пуансетія

  Восени потрібно підібрати невелику коробку, яка не пропускає світло. В ній ваші квіти повинні бути близько 14 годин на добу. До весни, вже після тимчасової сплячки, як тільки квітка пуансетія піде в зростання, його потрібно буде пересадити в новий грунт. І майте на увазі, що сік, який виділяє цю рослину на зрізах, отруйний! При роботі з цією рослиною потрібно бути обережними з очима, також будьте готові до того, що із-за необережного контакту може виникнути алергічна реакція. Щоб догляд за цією квіткою не перетворився на тортури, обов’язково надягайте рукавички.

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 4

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 5

  Ці зачаровують на відстані кімнатні квіти дуже люблять комфорт, а також особливий догляд. Спочатку додайте горщики на підвіконнях, але таким чином, щоб прямі промені сонця і протяги обходили пуансетию стороною. Для оптимального росту цієї квітки бажано забезпечити постійний температурний режим у районі 19-24 ºC. Якщо квітка в сплячці, то температуру бажано знизити до 14 ºC. Догляд в цей час полягає в дуже помірному поливі. Перші підживлення вносять навесні і продовжують забезпечувати рослину поживними елементами влітку і восени по два рази в місяць.

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 6

  Пуансетія потребує обрізанні стебла – її виробляють приблизно на висоті 15-17 сантиметрів на початку квітня. Щоб квітка наростив зелену масу, в кінці весни його починають підгодовувати добривами, посилено поливати і виставляти на освітлене місце. Не турбуйтеся, такий догляд абсолютно виправданий – вже незабаром у квітки з’являться нові пагони. Калійні та комплексні добрива підуть вашому квітці в цей період тільки на користь. До речі, пересаджувати рослину можна навесні, після того, як воно добре відпочило. При пересадці не забудьте про дренажі.

  3 Чим хворіє пуансетія, і як впоратися із захворюваннями?

  Догляд за цим кімнатною квіткою вимагає своєчасної реакції на можливі хвороби і поява шкідників. Пуансетії можуть нашкодити щитівки, а також білокрилки і павутинний кліщ. Боротися доводиться шляхом протирання листя мильним розчином. Якщо ви запустили ситуацію, то в магазині можете придбати препарати, які допомагають впоратися з шкідниками. Квіти також нестійкі до появи сірої гнилі та борошнистої роси.

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 7

  При підвищеній вологості сіра гниль швидко поширюється, і пуансетія покривається характерними бурими плямами. Догляд за рослиною у разі появи грибкових захворювань включає використання фунгіцидів. Якщо ж у вашого квітки пожовкло листя, то, можливо, у пуансетії почали гнити коріння. Припиніть полив, поставте квітка в тепле місце і надалі дуже акуратно зрошує грунт у горщику. Можливо, загнивання коренів викликано недостатньо добре організованим дренажем. В цьому випадку зробіть у денці кілька отворів для стоку зайвої рідини. Не забудьте підставити під горщик блюдечко, щоб вода не стікала на підвіконня.

  Квітка пуансетія – особливості догляду, способи розмноження + Відео | Сад і город 8

  Неправильний догляд згубний для листя рослини – вони перші реагують на мале або надто велику кількість води, затемнений світ, а також різкий перепад температур. Тому, якщо ви хочете мати здоровий багаторічник, то дотримуйтесь як світловий, так і температурний режим. Залишається додати побажання – нехай пуансетія принесе радість вам і вашим близьким!

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.