Ландшафтний дизайн клумби – експериментуємо з квітами + Відео | Сад і город

.


Передмова

Рідко можна зустріти заміський будинок без насаджень квітів на ділянці. Кожен прагне створити затишний куточок, що радує око. Якщо ви всерйоз стурбовані, який ландшафтний дизайн клумби перед будинком вибрати, то ця стаття неодмінно виявиться корисною.

Зміст

 • Види і форми клумб – вибираємо з різноманіття
 • З підручних засобів – недороге задоволення
 • Ландшафтний дизайн клумби – вибираємо квіти
 • 1 Види і форми клумб – вибираємо з різноманіття

  Клумба – найбільш використовуваний вид квітника. Як правило, їх відмінність полягає в чітко окреслених геометричних формах (прямокутна, овальна, кругла). Отже, вирішивши розробити дизайн, для початку необхідно вивчити її різноманітні форми і види. Самий простий варіант – моноклумба.

  Її оформлення не займе у вас багато часу, оскільки на ній висаджуються квіти однаковою забарвлення. Крім цього, сорт рослин теж повинен бути одним – суворо низькорослі або строго високорослі. Хамелеон – ідея полягає у створенні каскадної конструкції. Для цього на клумбі садять такі види і забарвлення рослин, щоб вони складали плавний перехід, перелив загального фону.

  Багато воліють прикрашати свій садову ділянку арабесками. Це клумби досить складною, химерної форми. Вони можуть бути оформлені у вигляді квітки, комахи або якої-небудь тварини. А вертикальна клумба нагадує ширму – висаджуються квіти у вази і прикріплюються на каркас. З декількох рівнів складається піднесена клумба, її висота сягає 1 метра і більше.

  Створюючи ландшафтний дизайн з квітами, багато зупиняють свій вибір на міксбордер. Іншими словами, це квітник, який має вільну конфігурацію. Тут можна проявляти фантазію, поєднуючи кольори і сорти рослин. Головним правилом є той момент, що клумба повинна складатися з квітів, створюють безперервне цвітіння: одні рослини відцвітають, інші тим часом розпускаються.

  2 З підручних засобів – недороге задоволення

  Досить часто, створюючи ландшафтний дизайн, вибір зупиняється на так званих квіткових бордюрах. Ними називаються висаджені в ряд рослини або невеликий квітник, які обрамляють стежку, що веде до будинку. Використовуються, як правило, низькорослі квіти різного забарвлення.

  Насадження прямокутної форми називають рабаткой. На ній дуже красиво виглядатимуть висаджені рослини, що мають однакову висоту. Або навпаки, можна посадити квіти в кілька ярусів. Ландшафтний дизайн клумби-рабатки, створеної своїми руками, можна доповнити невеликим ставком всередині неї – оригінально і ефектно!

  Варто відзначити, що оформити дизайнерську посадку можна легко з підручних матеріалів, не витративши при цьому ні рубля. В хід можна пустити цеглини, великі камені різної форми, покришки від машини, всілякі випиляні з дерева дошки, стару непотрібну меблі та інше. Найбільш поширена ідея з покришками, які фарбують у яскраві кольори і використовують в якості клумб. Просто і красиво!

  3 Ландшафтний дизайн клумби – вибираємо квіти

  Працюючи над створенням клумб на ділянці, необхідно керуватися правилами, розробленими досвідченими садівниками. По-перше, потрібно ретельно продумати цілісний образ майбутнього квітника. Не варто безглуздо висаджувати квіти на клумби.

  Висаджувати всі рослини краще по зростанню. Мається на увазі, що низькорослі квіти садять на передньому плані, а більш високі позаду них.

  Всі вони, звичайно ж, повинні гармоніювати один з одним. Придумуючи форми клумб, не варто забувати про загальну архітектуру майбутнього квітника. Для того, щоб не помилитися у виборі, рекомендують спочатку зробити замальовки, а вже потім втілювати задумане в реальність. І варто відзначити, що найбільш ефектно клумби будуть виглядати на доглянутому рівному газоні.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.