Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город

.

Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 1
Передмова

Багатий урожай малини можна переробляти в варення цілими днями. Але набагато практичніше, швидше і, звичайно ж, корисніше, малина з цукром на зиму, перетерта без варіння і зберегла всі свої цілющі властивості.

Зміст

 • Підготовка до обробки ягід
 • Цілісна малина з цукром
 • Суміш малини з цукром
 • Сироп з малини на зиму
 • П’ятихвилинне варення з малини
 • Конфітюр з цукром з малини, без варіння
 • 1 Підготовка до обробки ягід

  Малину, яку планується заготовляти на зиму, краще збирати в ясну, сонячну погоду. Коли ягоди прогріті сонцем, вони буквально налиті соком і виділяють особливо сильний аромат. Після дощу ж зібраний урожай виглядає непривабливо, малина здається водянистою і запах у неї дуже слабкий. З цих міркувань багато господинь не миють малину перед закруткою, тільки перебираючи її і видаляючи випадково потрапили нестиглі ягоди, листочки, смітинки, всіляких черв’ячків. Проте так можна не помітити личинок малинового жука. Тому краще ягоди на 20 хвилин опустити в солону воду, розчинивши 20 грамів солі на літр, а потім швидко вимити під сильним струменем. Всі комахи спливуть.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 2

  Винятком може бути тільки абсолютно здорова малина, в якій після короткочасного, але ретельного огляду не виявлені всілякі повзучі окупанти. Такі ягоди можна не мити. В цілому ж у сухому вигляді урожай підготовляється тільки до заморожування, всі інші види заготовок передбачають ретельну очистку від пилу, щоб мікроорганізмів залишилося якомога менше. Після треба потримати малину в ситі або друшляку, щоб вода скла повністю, і можна приступати до заготівлі.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 3

  Зібрані ягоди псуються вже на третій день, тому приготування варення або інших закруток не слід відкладати надовго після збору врожаю.

  2 Цілісна малина з цукром

  Цей тип заготовки майже так само простий, як заморозка, однак, на відміну від останньої, питання промивання ягід потрібно вирішувати, дивлячись на їх стан. Навіть якщо малина міцна і без личинок всередині, але сильно забруднена, без води не обійтися. Висушивши, солодкий матеріал тримаємо в друшляку, поки не стечуть останні краплі вологи. За цей час стерилізуємо банки: попередньо вимивши з содою (у боротьбі з мікроорганізмами всі засоби хороші), обдаємо окропом і пару хвилин тримаємо над паром або буквально півхвилини в мікрохвильовій печі.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 4

  Тепер укладаємо вже підсушені ягоди рівними шарами, насипаючи поверх кожного тонко і рівномірно цукровий пісок. Обов’язково потрібно злегка перетрушувати малину, щоб вона лягала рівніше і щільніше, а також щоб між ягодами потрапляв цукор. Після того, як заготівельний матеріал буде покладений, потрібно банки пастеризувати разом з малиною, з часу виходячи з того, що на пів-літрові потрібно 20 хвилин обробки, а на тару від 1 літра потрібно на 5 хвилин більше. Для цього занурюємо банки в каструлю з теплою водою, на дні якої вміщено рушник (знизу краще покласти дерев’яну решеточку, наприклад – підставку чайника), а потім кип’ятимо. Рекомендується не допускати зіткнення тари зі стінками каструлі і між собою.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 5

  3 Суміш малини з цукром

  Є й інший спосіб, що вимагає трохи більше часу і сил. Підготовка ягід така ж, як у першому варіанті заготовки, тобто, краще їх вимити і дати стекти воді. Далі потрібно перекласти малину в миску або в невисоку каструлю, засипати цукром у пропорції не менше 1:1 і прибрати в холодильник на пару годин, щоб з’явився сік. Потім подрібнюємо заготівельний матеріал, це можна зробити двома шляхами. Якщо ви ще не обзавелися дрібної кухонною технікою, то прямо в тій ємності, куди поклали раніше ягоди, мнемо їх дерев’яним товкачем. Так у вас залишиться більше цілих, але комусь це подобається.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 6

  Другий варіант – використовувати блендер, з його допомогою ягоди будуть подрібнені повністю, але метал найчастіше викликає процес окислення, і з’являється ризик того, що закрутка при зберіганні підкисне.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 7

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 8

  Коли вся малина ретельно перемішана з цукром, готуємо банки, стерилізуючи над парою або в мікрохвильовій печі (кришки простіше опустити в киплячу воду). Закладаємо в тару отриману масу так, щоб не доходила до краю, і зверху насипаємо цукровий пісок на сантиметр. Закриваємо, ставимо в холодне місце.

  4 Сироп з малини на зиму

  Цілющим буває не тільки варення, виготовлене з малини, і не тільки заготівля її ягід у власному соку. Дуже корисний і сироп, який також готується з цукром. Сам по собі даний метод дуже схожий з вищеописаною обробкою малини, тобто, вона перетирається з цукром. Проте подальший процес виглядає зовсім інакше. Почати з того, що інші пропорції – на 1 кілограм ягід вам знадобиться всього 200 грамів цукру. Після того, як вони будуть перетерті, і цукровий пісок повністю розчиниться, суміш забирається в холодильник до появи великої кількості соку.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 9

  Далі, приблизно через 2 години, дістаємо малину і перекладаємо на покладений в миску великий відріз марлі (краще прямокутний, складений навпіл). Потім кути піднімаються вгору і зав’язуються так, щоб вийшов мішок, який підвішується над тією ж мискою. Несильними натисканнями маса вичавлюється сік з розчиненим у ньому цукром стікає в підставлену ємність. Отриманий густий сироп кип’ятимо, розливаємо по стерилізованим банкам і закриваємо прокип’яченими кришками.

  Вичавки краще не викидати, з них можна зварити компот. Також на їх основі вийде відмінна наливка, як побічний продукт зацукровування малини. Для цього достатньо покласти віджаті ягоди в балон і залити горілкою, щоб вона злегка покрила масу. Для солодощі можна долити трохи сиропом або кинути кілька ложок цукру. Коли малина стане зовсім світлою, це буде означати, що залишки соку її покинули, проціджуємо вичавки і заливаємо наливку в пляшки, додавши в кожну столову ложку коньяку. Щільно закриваємо і ставимо в холодне місце.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 10

  Є й інший спосіб отримання сиропу. Для його приготування необхідно спочатку взяти цукор, помістити в каструлю і залити водою в пропорції кілограм піску на 1 склянку рідини. Потім солодкий розчин доводять до кипіння, щоб цукор повністю розтанув. В отриманий сироп міститься малина, після чого маса знову доводять до кипіння. Потім потрібно зняти каструлю з вогню і почекати, поки вміст охолоне, після чого починається проціджування маси крізь сито. Вже малиновий сироп знову кип’ятити протягом 5 хвилин і залити в стерилізовані банки, а потім закривається прокип’яченими кришками і забирається в тепле місце, а після охолодження – в холод.

  5 П’ятихвилинне варення з малини

  Варіант цікавий тим, що, з одного боку, є термічна обробка ягід, а з іншого – вона настільки короткочасний, що більше схожа на стерилізацію заготовки від різних мікроорганізмів. Тому цей спосіб підходить тим, кого цікавить, як можна засахарить малину на зиму без довгого варіння. Щоб отримати потрібний результат, ягоди потрібно ретельно очистити від сміття і добре промити, можливо попередньо зануривши в солону воду, іншими словами, вони повинні бути абсолютно чистими.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 11

  Поклавши малину в таз, засипаємо її цукровим піском, причому, щоб закрутка під час зберігання не забродила, потрібно покласти на 1 кілограм ягід 1,5 кіло цукру. Далі трохи чекаємо, щоб з’явився сік, і ставимо на газ, де нагріваємо вміст тазу і варимо всього кілька хвилин. Як тільки цукор розчиниться, відразу знімаємо малину з вогню і перекладаємо в стерилізовані банки, після чого закриваємо кришками, які попередньо ненадовго занурили в окріп. Дуже важливо, щоб закрутка була максимально герметичною.

  6 Конфітюр з цукром з малини, без варіння

  Варіант досить трудомісткий, але зате в результаті виходить ніжна солодка маса з ягід з цукром. Підготовка здійснюється тим же способом, що був описаний вище, тобто, очистка, при необхідності – занурення малини в солону воду, потім промивання. Далі чекаємо, коли вода стече (це обов’язково, щоб уникнути зайвої водянистості конфітюру). Потроху перекладаємо ягоди в сито і перетираємо дерев’яним товкачем або ложкою до тих пір, поки вся м’якоть не пройде крізь сітку і не залишаться одні кісточки. Їх скидаємо в сторону (можна покласти в компот). Цей етап найбільш трудомісткий, оскільки пропускання ягід крізь сито вимагає чимало сил і часу.

  Малина з цукром на зиму – робимо правильно цілющу заготівлю + Відео | Сад і город 12

  Так поступово, невеликими порціями, перетворюємо малину в однорідну масу, відокремлюючи від насіння. Робити це краще всього відразу над великій емальованій ємністю, в якій потім будемо перемішувати з цукровим піском. Розправившись з усіма заготовленими ягодами, кладемо цукор-пісок з розрахунку 1,5 кг на 1 кілограм малини. Тепер ретельно і довго перемішуємо до тих пір, поки цукор не розчиниться в загальній масі. Накриваємо суміш і стерилізуємо банки, бажано в мікрохвильовій печі, оскільки вони повинні бути сухими, у крайньому випадку – протираємо чистими серветками після парової ванни так, щоб усередині не залишилося ніяких волокон. Розкладаємо конфітюр в суху тару і закриваємо чистими кришками.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.