Металочерепиця або м’яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт

.

Забудовники починають вибирати покрівельне покриття для даху ще на етапі створення проекту будинку. У пошуках оптимального варіанту більшість керується 3 вимогами до покрівлі: довговічність, розумна вартість і привабливий зовнішній вигляд. Під цей опис підходить багато сучасні матеріали, в тому числі металочерепиця та бітумна черепиця. Ці покриття відрізняються за формою випуску, складу і способу монтажу, ріднить їх практичність і довгий термін служби. У Цій статті ми розповімо, що краще – металочерепиця або м’яка покрівля?

Зміст статті

 • 1 Характеристики матеріалів
 • 2 Склад
 • 3 Покрівельний пиріг
 • 4 Особливості монтажу
 • 5 Порівняння
 • 6 Відео-інструкція

Характеристики матеріалів

Дах – складний конструктивний вузол, від якості спорудження якого залежить термін служби всього будинку. На надійність покрівлі впливає кроквяний каркас, склад покрівельного пирога і фінішне покриття. Кожен з матеріалів має плюси і мінуси, які необхідно враховувати при монтажі і експлуатації:

 • Гнучка покрівля. Ця група покрівельних матеріалів має багато назв, вона відома під терміном гонт, бітумна черепиця або шинглас. Гнучка покрівля являє собою сучасне полімерне покриття у вигляді смуг шириною 35 см і довжиною 100 см з фігурним краєм, які приклеюються до основи даху з допомогою самоклеючого шару. Бітумна черепиця володіє високим декоративним потенціалом, візуально вона імітує класичну черепицю.

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 1

  М’яка покрівля

 • Металочерепиця. Металочерепицею називають профільовані листи з оцинкованої сталі з хвилястим рельєфом, що нагадує форму традиційної керамічної черепиці. Цей покрівельний матеріал має лакофарбове або полімерне покриття, що додає необхідний колір і що захищає від корозії і механічних пошкоджень. Композитна металочерепиця посипається кольоровою кам’яною крихтою, яка володіє цікавою фактурою. Листи мають ширину 110-120 см і завдовжки 0,4-6 м.

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 2

  Розміри аркуша

Важливо! Визначаючи, яка дах краще, з м’якої черепиці або з металочерепиці, враховуйте, мінуси і плюси покриттів. Вибір роблять, грунтуючись на кліматичних умовах в регіоні будівництва, тип і характер використання споруди, фінансові можливості і смакових перевагах забудовника.

Склад

Склад багато в чому визначає термін служби, надійність і ставлення до факторів навколишнього середовища покрівельного матеріалу. Від нього залежить, скільки прослужить дах, наскільки надійною вона буде, і як її обслуговувати. Порівнювані покриття мають наступний склад:

 • Металочерепиця виготовляється з листів оцинкованої сталі товщиною 0,45-0,9 мм Металоємність цинкового шару у більшості марок складає 275 г/м2, така вміст цинку надійно захищає матеріал від корозії. Нижня поверхня листка покривається захисним лаком, а верхня – полімерним покриттям, що запобігає виникнення іржі і подряпин на гальванічному шарі. У виробництві металочерепиці використовуються сучасні полімери (пурал, пластизол, поліестер), що володіють стійкістю до перепадів температур і атмосферних впливів.

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 3

  Склад м’якої покрівлі

 • Гнучка покрівля відноситься до бітумним покрівельних матеріалів. Вона виготовляється з міцної склотканини, просоченої модифікованим бітумом, що володіє стійкістю до перепадів температур і розтріскування. Зверху гонт посипають бронюючої композитної крихтою, яка додає колір і фактуру покрівельного покриття, а також захищає від механічних впливів.

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 4

  Структура листа металочерепиці

 • Зверніть увагу! Вирішуючи, яка покрівля краще підійде для вашого будинку, враховуйте кліматичні фактори. Гнучка покрівля має нерівною, шорсткою поверхнею, що затримує сніг на схилі. Металочерепиця, навпаки, гладка, тому сніг з неї зісковзує. Якщо похил даху з таки покриттям 15 градусів, то вона обов’язково обладнується снігозатримувачами.

  Покрівельний пиріг

  Фінішне покриття – всього лише видима частина покрівельного пирога, який складається з безлічі шарів, що поліпшують експлуатаційні якості матеріалу. Всі складові конструкції працюють комплексно, щоб продовжити термін служби матеріалу. В залежності від типу покрівлі, покрівельний пиріг володіє наступними особливостями:

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 5

  • Гнучка черепиця укладається на підставу, до складу якого входить пароізоляція, утеплювач, гідроізоляція, контробрешетка, додаткова решетування, суцільна обрешітка з ОСБ або вологостійкої фанери і підкладковий килим. Покрівельний пиріг для цього матеріалу повинен володіти міцністю, паропроникністю і добре вентилюватися. М’яка покрівля важить до 15 кг/кв. м, але укладають її на суцільну обрешітку не тому, а із-за того, що вона не тримає форму самостійно. Підкладковий килим необхідний, щоб захистити нижню поверхню матеріалу від пошкоджень.

   Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 6

   Покрівельний пиріг під металочерепицю

  • Металочерепиця – досить легкий, але дуже міцний покрівельний матеріал. Квадратний метр цього покриття важить до 6,5 кг, тому його монтують на гратчасту обрешітку з кроком 50-100 см. За рахунок економії на пиломатеріали для виготовлення основи монтаж металочерепиці обходиться дешевше, в середньому заощадити можна 200-500 гривень з 1 квадратного метра. В склад покрівельного пирога під неї також входить пароізоляція, утеплювач, гідроізоляція, контробрешетування і лати.

   Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 7

   Склад покрівельного пирога

  Багато забудовників мучаться питанням, металочерепиця або гнучка покрівля краще для пристрою даху приватного будинку, керуючись ціною фінішного покриття. Гнучка черепиця коштує всього на 15-20% дорожче, але додаткові витрати на посилену обрешітку і підкладковий килим збільшать вартість покрівельних робіт ще більше.

  Особливості монтажу

  Вирішуючи, яка покрівля краще, потрібно враховувати особливості монтажу матеріалів, особливо якщо покрівельні роботи належить виконувати самостійно. Складність укладання впливає на вартість і тривалість процесу. Монтаж порівнюваних покрівельних покриттів володіє наступними особливостями:

 • Гнучка черепиця приклеюється з допомогою самоклеючого шару, захищеного силіконовою плівкою, до підкладкового килима. Процес укладання гонта займає багато часу. Крім того, працювати з цим матеріалом рекомендується при температурі +5-+15 градусів, так як холод робить його крихким, а при високій температурі бітум розм’якшується. Тому монтаж гнучкої черепиці виконують тільки в теплу пору року.
 • Металочерепицю укладають при будь-яких погодних умовах, так як вона не реагує на зміни температури. Листи настилає з нахлестом, щоб запобігти протікання вологи. Для фіксації металочерепиці використовують покрівельні саморізи з гумової прес-шайбою, що закривають собою отвори. Монтаж виконують тільки холодним методом, не використовуючи зварювання або болгарку, щоб не пошкодити полімерне покриття.
 • Досвідчені майстри стверджують, що гнучка черепиця складніше в монтажі, так як укладання плиток займає багато часу. Однак, якщо дах складної форми, то працювати з м’яким матеріалом простіше і дешевше, так що кожен з покриттів має свої плюси.

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 8

  Вимоги до решетування

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 9

  Схема укладання профлиста Порівняння

  Кожен домовласник прагне вибрати якісне, красиве, але недороге покриття для даху будинку. Не важливо, м’яка черепиця або металочерепиця, обидва ці матеріалу володіють прекрасними експлуатаційними характеристиками не поступаються більш дорогим аналогам. Щоб зробити вибір, можна спиратися на такі критерії:

  • Строк служби. Гарантований термін експлуатації металочерепиці становить 20-25 років, в реальних умовах при правильному обслуговуванні вона прослужить 50 років. Гнучка покрівля служить до 70 років, так як не подергается корозії.
  • Горючість. Металочерепиця є негорючим матеріалом, тому вона використовується в будівлях з підвищеним ризиком загорянь. Бітумна покрівля легко запалюється, тому не застосовується для будівництва лазень і будинків, обладнаних камінами і твердопаливними печами.
  • Гучність. Металеві покриття володіють високою резонуючій здатністю, тому під час дощу чи граду вони підсилюють галас. М’яка покрівля, навпаки, прекрасно гасить звуки, вона використовується без додаткової шумоізоляції, навіть якщо житлова мансарда будинку.

  Важливо! Купуючи покрівельний матеріал, звертайте увагу на сертифікати відповідності якості, ДСТУ, згідно з яким виготовляється продукція. Якщо виробник не надає таку документацію, це привід задуматися про якість покриття.

  Металочерепиця або м'яка покрівля – що краще для приватного будинку? | Ремонт 10

  Порівняння характеристик декоративних покриттівВідео-інструкція