Металопластикові труби та фітинги: характеристики, виробники і вартість | Опалення

.

Металопластикові труби та фітинги: характеристики, виробники і вартість | Опалення 1З’явившись досить недавно на ринку, металопластикові труби стрімко займають собою різні сфери економіки і господарства: понад 40% припадає на системи водопостачання та опалення, близько 32% — на системи газопостачання, майже 24% цих виробів застосовується в системах каналізації. Російська Федерація – одна з 3-х країн світу, яка дозволила використання металопластикових труб в мережах газопостачання. В даний час застосування цих виробів поширюється тільки на малоповерхове будівництво.

Досить екзотичне застосування металопластикових труб – це підігрів і охолодження доріг. У зимовий час у країнах з помірним кліматом завдяки теплоносію з металопластику вдається запобігати обмерзання доріг. У літній час досягається ефективне охолодження дорожнього полотна. Таким чином, відбувається відмова від застосування хімічних реагентів і подовжується термін експлуатації доріг (знижуються температурні перепади).

Успіх металопластикових труб пояснюється унікальністю структури. Виріб складається з 5 шарів: внутрішній шар являє собою своєрідний «пиріг» з шару поліетилену, клею, тонкого шару металу (в основному, алюміній товщиною від 0,5 до 2 мм), зовнішній шар – це знову клей і поліетилен або пропілен. Алюміній забезпечує підвищену механічну міцність виробу. Метою поліетилену є захист труби від корозійних явищ і внутрішніх відкладень. Високий коефіцієнт міцності труби полягає в спеціальному клейовому розчині, склад якого кожен виробник тримає в секреті.

Зміст

 • 1 Фітинги для металопластикових труб
 • 2 Характеристики металопластикових труб
 • 3 Виробники металопластикових труб

Фітинги для металопластикових труб

Міцне з’єднання окремих відрізків трубопроводу забезпечують універсальні фіксатори – фітинги. Крім того, призначенням фітингів є з’єднання металопластикових труб з запірно-регулюючою арматурою і сантехнічним обладнанням. При монтажі труб використовують фітинги для металопластикових труб трьох основних типів:

 • прес – фітинги. Ці елементи є нероз’ємними, тому їх застосовують одноразово (застосовуються при монтажі для труб з гарячою і холодною водою, систем опалення, теплої підлоги;
 • різьбові або цангові, є роз’ємними. Що дозволяє використовувати їх багаторазово при расстыковке труби з іншими фітингами або приладами (застосовуються в трубах з холодною і гарячою водою, систем опалення);
 • компресійні, які є умовно-роз’ємними. Процес розстикування таких деталей відрізняється високим ступенем складності, вимагаючи відповідної кваліфікації персоналу.

Найбільш оптимальними інструментами фіксації є компресійні (обтискні) фітинги та прес-фітинги. При монтажі за допомогою обтискних з’єднувачів стикування проводиться за допомогою обтискного кільця. Воно притискається гайкою до місця стику, а для підвищення герметичності застосовується особливий ущільнювач, розміщений на ніпелі. Компресійні фітинги характеризуються простотою та зручністю при монтажі, особливо при роботах у важкодоступних місцях.

Металопластикові труби та фітинги: характеристики, виробники і вартість | Опалення 2

Прес-фітинг складається з корпусу і втулки. Під час монтажу він обжимається навколо труби з допомогою прес-кліщів. Прес-фітинги відрізняються підвищеною надійністю і герметичністю, тому є ідеальним рішенням для облаштування ефективної сантехнічної системи.

Металопластикові труби та фітинги: характеристики, виробники і вартість | Опалення 3

Металопластикова труба, розділена по верствам.Характеристики металопластикових труб

До переваг металопластикових труб належать їх експлуатаційні характеристики: висока опірність до корозії, надійність і тривалий термін застосування, герметичність і стійкість до дії різних хімічних сполук. В системі металопластикових труб виключено розвиток бактерій. Тому такі вироби є самим оптимальним рішенням для подачі чистої питної води. Особливий комфорт при монтажі таких виробів забезпечується малою питомою вагою і гнучкістю. Труби з металопластику можна укладати в стіни та підлогу без додаткових стиків, застосовуючи прес – фітинги.

Незалежно від типів комунікацій та сфери застосування металопластикові труби володіють однаковими технічними характеристиками:

 • діаметри металопластикових труб – 16-63 мм;
 • вага 1 метра труби з діаметром 16 мм становить 100 г;
 • тривалий температурний режим — +95⁰С, короткочасний критичний — +110⁰С;
 • робочий тиск – 10 атмосфер;
 • термін експлуатації – 35 років.

Виробники металопластикових труб

На російському ринку відмінно зарекомендували себе наступні виробники: Kisan, Unipipe, Unicor, Metzerplast. Активно просувається російська компанія «Веста трейд» з маркою Valtec. До світових лідерів – виробників металопластикових труб і монтажних виробів по праву відноситься бельгійська компанія Henco. Продукція цієї фірми проводиться із застосуванням особливої технології і відрізняється чудовою якістю. Металопластикові вироби Henco прекрасно зберігають надану їм форму завдяки своїй підвищеній гнучкості і застосовуються для транспортування холодної і гарячої води, для системи опалення та каналізації.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.