Місячний календар на січень 2016 року – підказки садівникам-городникам, сприятливі дні для посіву та посадки | Сад і город

.

Місячний календар на січень 2016 року – підказки садівникам-городникам, сприятливі дні для посіву та посадки | Сад і город 1
Передмова

Щоб вирощувати багаті врожаї, немає потреби складати зодіакальний гороскоп для кожної рослини, але не варто забувати і про мудрість предків, для яких вихідною точкою кожного року ставав місячний календар на січень.

Зміст

 • Що собою представляє місячний календар на січень
 • Посівний календар – січень теж годиться для посадок
 • Календар садівника на січень – вплив Місяця на рослини
 • 1 Що собою представляє місячний календар на січень

  Для дачників всі садово-городні роботи закінчуються вже пізньої осені, коли більшість кущів і дерев обрізані, а якісь і вкриті на зиму. Коли випадає товстий шар снігу, ґрунт глибоко промерзає і розпушування її стає практично неможливим. Здавалося б, навіщо потрібен місячний посівний та посадковий календар городника, садівника або квітникаря на січень. Але давайте згадаємо про домашніх рослинах, які ростуть у горщиках на підвіконнях. Крім того, ніщо не заважає організувати город на вікні, посадивши у великих ящиках кріп, петрушку, селеру, а також зелений цибулька, щоб не залишитися без вітамінів навіть в холодний сезон.

  Місячний календар на січень 2016 року – підказки садівникам-городникам, сприятливі дні для посіву та посадки | Сад і город 2

  Ще в глибоку давнину було помічено, що Місяць надає неабиякий вплив на інтенсивність росту рослин. Обертання супутника Землі навколо нашої планети поділяється на 4 фази, в залежності від затінення. Розрізняють зростаючий і убуваючий місяць, а також молодик і повний місяць. Одна з фаз благотворно впливає на гичку коренеплодів і наземну частину рослин в цілому, інша посилює процеси у коренях, цибулинах і бульбах, тобто – в підземній частині городньої або тепличної культури. Молодик і повний місяць вважаються найбільш активними періодами, коли всі процеси в рослинах багаторазово посилюються або навпаки – послаблюються. Таким чином, за спеціальним календарем можна продумати всі свої дії.

  2 Посівний календар – січень теж годиться для посадок

  Обробку грунту в горщиках на підвіконні, а також висадку домашніх культур краще планувати в залежності від фази супутника Землі. Те ж відноситься і до тепличним посадкам, але дачники рідко облаштовують парники, які більше цікавлять тих, хто постійно живе на заміській ділянці. Саме тому навіть серед зими у дбайливих господарів робота з землею не закінчується, завжди знайдеться, що розпушити будинку, на підвіконні, або в теплиці, де стоять великі лотки з грунтом. Ось невеликий перелік робіт на січень 2016 року, які рекомендується виконувати згідно зростанню і спаданню Місяця.

  Але не треба фанатизму, і особливо стежити за перебуванням Місяця в тих чи інших сузір’ях Зодіаку, або, як люблять говорити астрологи, в Будинках зодіакального кола. Якщо складати гороскоп для кожного кущика, то днювати і ночувати вам доведеться на городі або в теплиці, в залежності від пори року. Тим більше що місячний календар може радити негайно приступати до розпушування грунту в саду, а за вікном у цей час злива, що не поступається тропічному, перетворює грунт у в’язку кашу. Тому місячно-посівний календар на січень повинен бути, в першу чергу, помічником, а не графіком примусових робіт.

  Дата
  Фаза Місяця
  Рекомендовані роботи в саду і городі

  1 січня
  УбывающаяПоследняя чверть (08:30)
  Посів насіння на розсаду для вирощування в теплиці, посадка цибулин, полив, культивація, підживлення

  2 січня
  Щербатий
  Посів насіння на розсаду для вирощування в теплиці, посадка цибулин, полив, культивація, підживлення

  3-5 січня
  Щербатий
  Сіємо і пересаджуємо декоративні красивоцветущие кімнатні культури. Продовжуємо культивувати і поливати грунт

  6, 7 січня
  Щербатий
  Підгодовуємо тепличні та кімнатні рослини, рыхлим і поливаємо грунт. Проводимо обприскування від шкідників

  8, 9 січня
  Щербатий
  Можна зайнятися знищенням ґрунтових шкідників. Цей день сприятливий для посіву насіння і культивації грунту

  10 січня
  Молодий місяць(04:30)
  Не рекомендуються посіви і пересадки

  11,12 січня
  Місяць
  Не рекомендуються посіви і пересадки. Можна зайнятися розпушуванням грунту і підгодівлею рослин

  Місячний календар на січень 2016 року – підказки садівникам-городникам, сприятливі дні для посіву та посадки | Сад і город 3

  13, 14 січня
  Місяць
  Сіємо і садимо городні та декоративні культури у теплиці і на підвіконні. Поливаємо, рыхлим і удобрюємо ґрунт

  15, 16 січня
  Місяць
  Рекомендується посадка кімнатних рослин і городньої зелені на підвіконні і в теплиці. Займіться знищенням шкідників

  17января
  РастущаяПервая чверть

  (02:26)
  Культивуємо і удобрюємо ґрунт, сіємо городню зелень і пересаджуємо розсаду у теплицю

  18 січня
  Місяць
  Культивуємо і удобрюємо ґрунт, сіємо городню зелень і пересаджуємо розсаду у теплицю

  19, 20 січня
  Місяць
  Культивуємо грунт. Необхідно провести обприскування від наземних шкідників

  21, 22 січня
  Місяць
  Посів насіння на розсаду овочів для подальшої пересадки у теплицю

  23 січня
  Місяць
  Не рекомендуються посіви і пересадки. Можна зайнятися поливом і підгодівлею рослин

  24 січня
  Повний місяць(04:46)
  Не рекомендуються посіви і пересадки

  25 січня
  Щербатий
  Посів зелені і квітів в будинку або в парниках. Культивуємо, удобрюємо і поливаємо грунт

  26, 27 січня
  Щербатий
  Вносимо підживлення рослин, культивуємо грунт. Рекомендується в цей день зайнятися знищенням шкідників

  28-30 січня
  Щербатий
  Сіємо насіння городньої зелені для вирощування на підвіконні і в теплиці. Садимо цибулинні культури. Рыхлим і удобрюємо ґрунт

  31 січня
  Щербатий
  Садимо насіння, а також пересаджуємо розсаду. Культивуємо, удобрюємо і поливаємо грунт

  3 Календар садівника на січень – вплив Місяця на рослини

  Тут саме час згадати про морські припливи і відливи, їх виникнення пов’язане з Місяцем, яка, рухаючись по еліптичній орбіті, то притягує воду, то віддаляючись, знижує вплив на неї. Приблизно те ж саме відбувається і з рослинами, в перші дві фази «зростаючого» супутника Землі соки рослин починають активно підніматися від коренів до верхівок, прискорюючи розвиток стебел і листя. На убуваючу Місяць навпаки, краще розвиваються коріння та коренеплоди, тому в цей час краще садити картоплю і моркву, а також цибулинні квіти.

  Поливати рослини можна і навіть потрібно в будь-яку фазу місячного календаря, навіть якщо він і забороняє роботи на ділянці.

  У період повного місяця вкрай небажано працювати в саду і на городі, обрізка дерев і кущів може завдати їм непоправної шкоди, аж до загибелі. Максимум, що в цей час допускається – це прополка від бур’янів і удобрення ґрунту, в цей період рослини активно витягують корисні речовини з землі. З цієї причини травники вважають за краще збирати в повню лікарські рослини. Молодик зовсім не підходить для посадки, в цей час розвиток кореневої системи загальмоване і рослина виявиться хворобливим.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.