Міжвінцевий утеплювач: види та особливості | Ремонт

.

Будинки з колод і бруса користуються широкою популярністю в нашій країні, завдяки своїм чудовим якостям. При укладанні даного матеріалу потрібно використовувати міжвінцевий утеплювач. Існує кілька різновидів, які мають значний список відмінностей. Далі будуть розглянуті ключові особливості та нюанси вибору.

Зміст

 • 1 Вивчаємо всі відомі різновиди
  • 1.1 Природний і екологічно чистий джут
 • 2 Його побратим — натуральний льон
 • 3 Найбільш інноваційний аналог — Політерм
 • 4 Поради щодо вибору відповідної моделі

Вивчаємо всі відомі різновиди

Відомо близько 20 матеріалів, які так чи інакше використовують для укладання в простір між брусом. Однак нижче будуть розглянуті тільки три найбільш популярних з них, бо інші аналоги не представляються актуальними сьогодні.

Природний і екологічно чистий джут

Джутовий міжвінцевий утеплювач на сьогоднішній день є самим популярним варіантом. В якості вихідної сировини виступає рослина з сімейства луб’яних. Природне походження до вподоби багатьом людям, саме тому дана технологія не втрачає своєї популярності, незважаючи на те, що вона з’явилася більше століття тому.В цілому можна виділити ряд переваг даних моделей:

 • Такий матеріал «сушить деревину». Справа в тому, що волокна джуту відмінно проводять вологу, завдяки чому вона досить швидко повністю виходить з бруса. Це збільшує швидкість повної усадки в 2-3 рази.
 • Низька вартість. Як вже говорилося раніше, джутовий міжвінцевий утеплювач проводиться з вельми поширених рослин, а технологія виробництва не передбачає дорогого обладнання. Це забезпечує досить низьку собівартість готової продукції, завдяки чому вона і користується популярністю.

Порада: в магазинах можна зустріти джутовий утеплювач імпортного виробництва, що дорожче в кілька разів вітчизняних аналогів. Можна з упевненістю сказати, що це зайва трата грошей, так як подібні моделі абсолютно нічим не відрізняються (трохи змінюється зовнішній вигляд).

 • Зручна форма випуску. Рулони, як правило, мають ширину 5,10 або 15 см, що ідеально підходить під розміри бруса або колоди. Монтаж проводиться максимально просто: кладеться рулон і розкочується, одночасно з цим волокна фіксується за допомогою будівельного степлера.
 • Стійкість до атмосферних факторів. Подібний ізолятор виконує роль захисника деревини від різних біогенних впливів. В результаті в міжвінцевому просторі не утворюється грибка, цвілі і інших неприємностей.

У цього матеріалу є один, але досить значний недолік — він горить. Втім, справедливості заради варто помітити, що деревина теж не відрізняється вогнетривкістю. Тому в будь-якому випадку при зведенні такого будинку потрібно подбати про додаткову пожежної безпеки.

Порада: якщо в рулоні джуту є сірі вкраплення — це означає, що в нього додали відходи від переробки льону. Такий матеріал відрізняється зниженими технічними характеристиками, тому купувати його не варто.

Його побратим — натуральний льон

Це ще один екологічно чистий міжвінцевий утеплювач. Використовують його перевага в Україні та країнах Середньої Азії. Є дві форми випуску: вагова і рулони. У першому випадку волокна продаються в невеликих мішках в розсипчастою вигляді, у другому мова йде про так званої будівельної стрічці.

Подібний ізолятор володіє наступними перевагами:

 • Оперативно вбирає вологу, завдяки чому стіни починають «дихати».
 • Абсолютна гіпоалергенність та екологічна безпека (втім, як і у попередньої різновиди).
 • Низький коефіцієнт теплопровідності.

Тим не менш, ізолятори з льону мають і чимало недоліків:

 • Висока горючість — при прямому попаданні вогню, волокна спалахують як сірник (набагато сильніше, ніж джут).

Важливо! Деякі виробники стверджують, що їх дітище не горять, але це не дуже добре. По-перше, подібні моделі повністю просякнуті антипіренами та іншими синтетичними речовинами, а значить, вони повністю втратили свої головні переваги. По-друге, як свідчать експерти, навіть такі моделі горять, але трохи гірше.

 • Відносно висока ціна (зокрема, у порівнянні з джутом).
 • Не дуже зручна форма випуску — рулони зовсім нещільні, тому при укладанні волокна часто раскрепляются, що створює масу незручностей.

Констатуючи вищеназвані недоліки, лляний міжвінцевий утеплювач можна порадити. Мабуть, єдина причина, по якій дана технологія отримала широке поширення — теорії про те, що льон володіє цілющими властивостями.

Найбільш інноваційний аналог — Політерм

Незважаючи на те, що будівництво будинків з бруса вважається застарілою технологією, інновації дійшли і до неї. Зокрема, було створено синтетичний міжвінцевий утеплювач, що володіє підвищеними експлуатаційними характеристиками. Першовідкривачем у цій стезі є Політерм. Варто виділити його головні переваги, яких дуже багато:

 • Зручна форма випуску. Проводиться подібний ізолятор у вигляді липкої стрічки шириною від 3 до 25 см і товщиною 8-20 мм. Це дозволяє підібрати модель ідеально підходить під конкретні завдання.
 • Дуже висока відновлюваність.
 • Абсолютна стійкість до будь-яких атмосферних впливів (опади, ультрафіолет і т. д.). В результаті подібний матеріал прослужить кілька десятків років, навіть якщо будівля не має фінішної облицювання.
 • Не вимагає конопатки.
 • Вогнестійкість — тільки синтетичні моделі можуть похвалитися подібним властивістю, що відповідає всім канонам безпеки.
 • Як наслідок представлених вище переваг — дуже високий експлуатаційний період.

Однак навіть у такий, здавалося б, ідеальної технології є свої недоліки. Синтетичний міжвінцевий утеплювач Політерм володіє наступними мінусами:

 • Висока вартість. Якщо порівняти з ціною на той самий джут, то різниця буде колосальною. Втім, все одно цей аспект складе лише частки відсотка від загальної вартості спорудження будинку. Так має сенс на ньому економити?
 • Невисока паропроникність. Жоден синтетичний матеріал не може зрівнятися в цьому аспекті зі своїми природними побратимами. Використання таких моделей обіцяє тим, що усадка буде проходити трохи повільніше.

Поради щодо вибору відповідної моделі

Отже, як же вибрати міжвінцевий утеплювач? Зрозуміло, в кожному окремо взятому випадку необхідно відштовхуватися від наявних потреб. Однак деякі ключові моменти все ж можна виділити:

 • Якщо будівництво будинку планується восени, то краще використовувати джут і ніяк не можна застосовувати синтетичні різновиди. Справа в тому, що усадка будівель, побудованих в даний період, значно сповільнюється з настанням зими. До того ж у цей час року низькі температури і багато опадів, що сприяє утворенню конденсату. У таких ситуаціях необхідний «дихаючий» ізолятор.
 • Якщо в родині є люди з якою-небудь алергією або астмою, то має сенс скористатися лляними моделями.
 • У теж час такі марки не можна використовувати в холодних регіонах. Дана технологія з’явилася і активно застосовується в основному в теплому кліматі. Так, сувору сибірську зиму льон просто не перенесе.
 • Якщо передбачається, що будинок буде протягом тривалого часу стояти без фінальної облицювання, рекомендується скористатися синтетичними моделями. Це з тим, що вони відрізняються підвищеною стійкістю до більшості подразників.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.