Микатермический обігрівач: поняття, переваги, огляд кращих моделей | Ванна кімната

.

Микатермический обігрівач: поняття, переваги, огляд кращих моделей | Ванна кімната 1Тепло в будинку – одна з важливих складових комфортного перебування в ньому. Але найчастіше централізованого опалення буває недостатньо, особливо якщо мова про сім’ї з маленькими дітьми або людьми похилого віку. І тоді багато хто замислюється про придбання опалювального приладу. Найчастіше перевага віддається традиційним пристроїв, на кшталт масляного або конвекторного обігрівача. Але кілька років тому на ринку з’явилася новинка – микатермический обігрівач. Багато споживачі, не знаючи, що це таке, скептично налаштовані по відношенню до пристрою, тому сьогодні ми розберемося в його особливостях, ознайомимося з відгуками покупців, кращими моделями, підкажемо як вибрати підходящий обігрівач.

Зміст

 • Микатермический обігрівач: принцип дії, переваги та недоліки
 • Особливості експлуатації
 • Огляд кращих моделей
 • Огляд микатермического обігрівача: відео

Микатермический обігрівач: принцип дії, переваги та недоліки

Микатермический обігрівач відноситься до групи інфрачервоних обігрівачів, принцип дії яких абсолютно не схожий на дію інших обігрівачів (масляних, конвекторних тощо). Суть роботи пристрою полягає в передачі тепла не повітрю, а предметам і людям, що знаходяться в кімнаті.

Конструкція приладу представлена металевої (не завжди) коробкою, в якій розташовані особливі пластини, покриті з двох сторін тонким шаром слюди. Вони здійснюють функцію нагрівання, посилаючи в приміщення теплові хвилі.

Виробники відзначають, що практично весь ККД приладу «витрачається на обігрів за допомогою передачі тепла навколишнім предметам і людям, і лише невелика його частина (близько 20%) прогріває повітря навколо приладу.

Увага! Нагрівальна пластина обігрівача в процесі роботи не гріється, а це значить, що прилад абсолютно безпечний і ризик опіку повністю відсутня.

До речі, в микатермическом нагрівачі як такий відсутній теплоносій, тому власникам пристрою не загрожує проблема зносу цього елемента і, відповідно, зайвих витрат.

Микатермический нагрівач, безумовно, відрізняється рядом переваг, серед яких варто відзначити:

 • Економічність. Пристрій суттєво економить електроенергію, що цілком можливо, адже нагрівання кімнати відбувається дуже швидко (зазвичай для цього достатньо 15-20 хвилин). Крім того, пристрій вмонтована спеціальна система захисту від промерзання. Вона активується в той момент, коли температура повітря в приміщенні досягає критичної позначки в 0 градусів.

Микатермический обігрівач: поняття, переваги, огляд кращих моделей | Ванна кімната 2Микатермический обігрівач

 • Безпека. Навіть при тривалій експлуатації протягом дня зовнішня поверхня приладу не перегрівається (максимально можлива температура – 60 градусів), що робить його абсолютно безпечним не тільки для дорослих, але й (що найважливіше) для дітей.
 • Здатність зберігати кисень. Обігрівальні пристрої, подібні тій, не використовують при роботі кисень. Таким чином, повітря в приміщенні, що обігрівається не пересушується. Це важливо для людей, які страждають захворюваннями дихальної системи.
 • Безшумність. Користувачі відзначають абсолютну безшумність приладу, відповідно, микатермический обігрівач можна використовувати в нічний час і навіть у дитячій кімнаті.
 • Компактність. Завдяки невеликому розміру і вазі пристрій користується великою популярністю серед домогосподарок і людей з обмеженими можливостями.
 • Універсальність. Примітно, що прилад став користуватися великою популярністю не тільки в побуті, але і в громадських установах: лікарнях, дитячих садках та ін. Його можна використовувати навіть для обігріву тварин: він ефективно впорається зі своїм завданням, не завдаючи при цьому абсолютно ніякої шкоди.

Варто відзначити одну особливість конструкції: вона має незначну ширину і, до того ж, може кріпитися на стіну, що особливо актуально для власників невеликих квартир, в яких кожен метр «на рахунку».

Микатермический обігрівач: поняття, переваги, огляд кращих моделей | Ванна кімната 3

Микатермический обігрівач: поняття, переваги, огляд кращих моделей | Ванна кімната 4Прилад безпечний і не сушить повітря

Але, як і в будь-якому іншому пристрої, тут теж не обійшлося без «ложки дьогтю». По-перше, простір, який здатний охопити обігрівальний прилад, обмежена відстанню в кілька метрів. Відповідно, чим далі ви від пристрою, тим менше тепла відчуваєте.

По-друге, сітчаста поверхню пристрою сильно «залучає» частинки пилу, які, накопичуючись, стають джерелом неприємного запаху горілого при нагріванні обігрівача.

Особливості експлуатації

При використанні будь-якого обігрівача не слід забувати про власну безпеку. Щоб експлуатація не загрожувала негативними наслідками, дотримуйтеся простих правил:

 • Не слід ховати шнур приладу під підлоговим покриттям – залишайте його на увазі, нехай і на шкоду естетиці кімнати.
 • Не варто сушити на приладі речі – це може привести до поломки.
 • Обігрівач розташовуйте так, щоб поблизу не знаходилися предмети, піддані впливу високої температури. Це відноситься також і до електричних пристроїв (і мобільним телефонам в тому числі).
 • Не допускайте ніякого контакту приладу з водою.
 • Рада. Микатермический обігрівач цілком можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, у ванній кімнаті, пральні). Але подбайте про те, щоб прилад не знаходився безпосередньо біля джерела води.

  Огляд кращих моделей

  Пару слів варто сказати про критерії вибору підходящого обігрівального пристрою. Звичайно ж, звертайте увагу на потужність приладу. Зрозуміло, що чим більше цей показник, тим більшу площу прилад зможе якісно обігріти. Важливий також дизайн і особливості конструкції: можливо, комусь буде зручніше монтувати обігрівач на стіну, а комусь- встановити на підлозі. В останньому випадку важливо наявність коліщаток, які полегшать переміщення конструкції по підлозі.

  Микатермический обігрівач: поняття, переваги, огляд кращих моделей | Ванна кімната 5Микатермический обігрівач підлоговий

  А зараз пропонуємо вашій увазі огляд кращих моделей 2016 року.

  • Polaris PMH 1571D. Неймовірно багатофункціональний пристрій, оснащений дисплеєм для комфортного керування. Прилад досить потужний – близько 1,5 кВт. Обігрівач оснащений спеціальним регулятором потужності, завдяки якому можна при необхідності контролювати кількість споживаної приладом електроенергії. Прилад можна встановлювати на підлозі (конструкція оснащена спеціальними коліщатками), або зміцнити на стіну.
  • Bimatek PH310. Пристрій дуже компактно і відрізняється модним естетичним дизайном. Потужність приладу дозволяє ефективно обігрівати приміщення площею до 15 кв. м. Особливість моделі – наявність таймера, що дозволяє вручну задавати час відключення приладу. А от справжньою «фішкою» Bimatek PH310 можна вважати вбудовану опцію захисту від перекидання. Вона передбачає, що при випадковому поштовху чи падіння приладу він відключиться.
  • Scoole SC HT HM1 1500. На жаль, на пристрої не передбачений дисплей, таймер відключення приладу. Зате він дуже потужний, компактний, стильний. Це – одна з небагатьох моделей, оснащених вологостійким корпусом. Прилад представлений в декількох кольорах (що велика рідкість): білому, блакитному, зеленому.
  • Slogger SL-1010. Прилад має велику кількість додаткових опцій, наприклад, електронне управління приладом (в наборі є пульт). При цьому габарити приладу зовсім невеликі і монтаж можна здійснювати як підлоговий, так і настінний. Особливістю даної моделі є опція іонізації і зволоження повітря. Все вищеперелічене, природно, позначається на ціні пристрою.
  • Saturn ST-OH7258. Компактна модель, пропонована за досить демократичною ціною. Потужність у неї невелика, але її цілком вистачає для обігріву невеликих приміщень. Температура нагріву регулюється вручну. В якості додаткових опцій можна відзначити захист від перегріву. Можливий монтаж на стіну, так і на підлогу.

  На цьому ми закінчуємо ознайомлення з особливостями микатермических обігрівальних приладів, а також огляд найбільш популярних моделей приладу. Вдалої покупки!

  Огляд микатермического обігрівача: відео

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.