Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт

.

Основний принцип пристрою самопливної каналізації – точка зливу завжди повинна бути вище точки прийому стічних вод. Така умова передбачає наявність поблизу каналізаційних магістралей, які скидають відпрацьовані води з раковини кухні, ванни або туалету.

Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 1Близьку відстань між зливом і точкою його прийому обумовлено необхідністю прокладання каналізаційної труби з ухилом (не менше 3 градусів) в сторону магістралі для вільного перетікання рідини і забезпечення якісного стоку.

Бувають ситуації, коли такі умови виконати фізично неможливо, наприклад, при бажанні влаштувати санвузол або кухню в підвальному приміщенні (нижче рівня каналізаційної магістралі) або при великому її віддалі від приладу, зливає відходи.

Вихід з такої ситуації один – установка пристрою напірної каналізації, тобто каналізаційної станції. Така система дозволяє прокачувати нечистоти на 8 – 10 метрів вертикально і до 100 метрів по горизонтальній похилій.

Зміст:

 • Види пристроїв
 • Санітарні (кухонні) насосні станції
 • Фекальні станції (для туалетів)
 • Універсальні насосні станції
 • Обслуговування
 • Короткий огляд
 • Grundfos — Німеччина
 • SFA — Франція
 • Sprut
 • Джилекс

Види пристроїв

Побутова напірна система для унітазу складається з закритій ємності (баки) для зливу відходів і встановленого в ньому насоса. Відпрацьована вода набирається в бак і при досягненні критичного рівня викачується насосом в каналізаційну магістраль. Включення і вимикання автоматично здійснює датчик рівня насоса – таким чином, вода не переповнює бак.

Переваги та недоліки таких систем очевидні — вільне розміщення унітази, мийки або ванни практично в будь-якому бажаному місці, при цьому повна залежність такої системи від наявності електроенергії.

При її відключенні користуватися пристроями можна лише до тих пір, поки не заповниться бак, потім всі нечистоти потечуть на підлогу.

Описані вище пристрої називаються каналізаційними станціями. Вони розрізняються по функціональності і щодо області застосування. Коротко їх можна поділити на три типи виконання – санітарні, фекальні (для унітазу) і універсальні.

Санітарні (кухонні) насосні станції

Ці пристрої являють собою пластмасовий бачок з насосом, який часто встановлюють на кухні під раковиною і підключають до сифону мийки. Для запобігання появи неприємних запахів, вентиляційний клапан бака обладнаний вугільним фільтром.

Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 2Такі станції мають два типи виконання:

 • «Холодні». Працюють зі стоками, температура яких не перевищує 50 градусів.
 • «Гарячі». Можуть пропускати через себе рідини, температурою 75, градусів.
 • Існують моделі з одним вхідним патрубком і з додатковими — від двох до п’яти. До таких систем можна підключити, наприклад душ, ванну, пральну і посудомийну машини, як окремо, так і всі разом.

  Важливо:

  • Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 3при виборі такої насосної станції, обов’язково врахуйте, що пральна і посудомийна машини дають сливи температурою понад 50 градусів, тому їх можна підключати тільки в «гарячі» станції;
  • при плануванні підключення великої кількості точок зливу варто вибирати вироби з баком великих розмірів і насосом більшої продуктивності;
  • санітарні каналізаційні станції з плином часу вимагають розбирання і чищення (раз на рік), оскільки всередині з’являються жирові відкладення, які ускладнюють роботу насоса. У разі тривалого ігнорування цього факту, є високий ризик перевантаження електродвигуна і виходу його з ладу.

  Фекальні станції (для туалетів)

  Принципово, вони нічим не відрізняються від описаних вище, але все ж мають деякі особливості:

  Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 4

  • патрубок бака має діаметр 100 мм, що відповідає зливної горловини унітазу;
  • насос системи забезпечений подрібнювачем і має велику потужність.

  Навіть при самому акуратному використанні унітазу, у нього обов’язково потрапляють різні сторонні предмети – папір, ганчірки, жіночі прокладки та інше подібне. Звичайний каналізаційний насос не в змозі впоратися з цими предметами, тому системи для унітазів забезпечують подрібнювачами.

  Подрібнювач – це пристрій, який ріже і перемелює в рівномірну рідку кашку потрапили в насос сторонні предмети перед продавлюванням їх колектор.

  Рада! Якою б потужний і надійний був подрібнювач вашого насоса, великої ганчіркою він, швидше за все, подавиться, тому будьте обережні.

  Універсальні насосні станції

  Це ті ж фекальні пристрою, на баку яких змонтовані додаткові вхідні патрубки для підключення мийки, раковини, душу і ванни.

  Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 5

  Важливо! Як правило, температура стоків, з якою вони можуть працювати, не перевищує 50 градусів, тому до них не можна підключати пральну машину і посудомийку.

  Обслуговування

  Надійність і довговічність насосів для унітазу безпосередньо пов’язана з регулярністю їх профілактичного обслуговування.

  Фекальні насоси, забезпечені самоочищенням достатньо раз на тиждень промивати чистою водою, наприклад, кілька разів поспіль зливаючи воду туалетного бачка.

  Системи, використовувані на кухні, сильно схильні до утворення жирових відкладень, тому раз на рік потребують розбирання і ретельної промивки.

  Важливо! При установці в заміському будинку, велика ймовірність стрибків напруги, тому варто підключати насос через стабілізатор.

  Короткий огляд

  Найбільшою популярністю в Україні користуються каналізаційні насоси вітчизняного виробництва, а так само Німеччини, Франції та Китаю.

  Grundfos — Німеччина

  Знайшли широке застосування в побуті, наприклад для пристрою напірної каналізації унітазу. Всі насоси виконані з можливістю підключення до трубопроводів як великих, так і малих діаметрів – від 100 до 40 мм. Корпуси насосів покриті стійким до корозії та агресивних середовищ матеріалом.

  Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 6Вироби від Grundfos мають ряд особливостей:

  • цельнолитый міцний корпус;
  • изменьчитель встановлений у вхідному патрубку перед крильчаткою;
  • два взаимодублирующих теплових реле забезпечують захист насоса від перегріву;
  • продуманість і зручність конструкції.

  Характеристики насосів серії Grundfos SOLOLIFT2

  ХарактеристикаПоказникиПотужність280, 620, 640 Вт.Напір8.5 метрівПродуктивність105, 149 і 185 л/ хв.Розмір зважених частинок, пропускаються насосомДо 60 ммКількість додаткових висновків підключення1, 2 і 3.Ціна15100 – 22800 р. SFA — Франція

  В основному їх використовують всередині будівель, тому розміри патрубків підключень відповідають діаметрам типових каналізаційних труб.

  Насос для унітазу і раковини: як вибрати, обслуговування та різновиди | Ремонт 7Корпус і крильчатка виконані способом формування з високоміцного пластика.

  Особливість цього бренду:

  • дуже низька гучність;
  • висока якість фільтрації каналізаційних газів – повна відсутність неприємних запахів;
  • ефективна конструкція подрібнювача.

  ХарактеристикаПоказникиПотужність150, 250, 400 Вт.Напір4, 5, 11 м.Продуктивність17, 36, 90 л/ хв.Розмір зважених частинок, пропускаються насосом25 – 50 мм.Кількість додаткових висновків підключення2 або 5Ціна17000 -50000 р.Sprut

  В даний час китайські вироби побороли негативне ставлення до їх якості – характерний тому приклад торгова марка «Спрут»

  Особливість конструкції перетворює цей каналізаційний насос на багатофункціональний пристрій. Він забезпечений подрібнювачем і з легкістю обслуговує каналізаційну, зливову або дренажну системи.

  По співвідношенню ціна – якість, йому важко знайти рівних.

  ХарактеристикаПоказникиПотужність1200 – 1550 ВтНапір13 м.Продуктивність45 л/ хв.Розмір зважених частинок, пропускаються насосомДо 15 ммЦіна6000 -10000 р.Джилекс

  Насоси Російського виробництва, тому максимально адаптовані до наших реалій – перемелюють камені і волокнисті утворення діаметром до 35 мм, здатні відкачати вигрібну яму.

  ХарактеристикаПоказникиПотужність200, 880, 1100 ВтНапір10 – 14 м.Продуктивність12 -36 л/ хв.Розмір зважених частинок, пропускаються насосом35 – 40 мм.Ціна 5000 – 12000 р.

  Середня ціна установки насосної станції професіоналом коливається в межах 2600 – 300 р.

  Напірна система зливу для унітазу і раковини – часто єдине вирішення питання відведення стічних вод. Але застосовувати його слід лише у разі відсутності можливості підключення до самопливної системи.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.