Натуральні добрива для городу – підживлення садових культур + відео | Сад і город

.


Передмова

Кращими добривами для городу та саду, звичайно ж, є органічні добрива. А все за рахунок їх природності і позитивного впливу на рослини. Крім того, «органіка» абсолютно безпечна і для саду, і для людей, тварин! І сьогодні ми розповімо про те, які речовини – найкращі добрива для городу, які допоможуть зробити ваш сад здоровим!

Зміст

 • У чому переваги та особливості використання гною?
 • Курячий послід або як створити безвідходне господарство?
 • Компост: як підготувати компостну яму?
 • Торф і коровняк: підгодівля і боротьба зі шкідниками
 • 1 У чому переваги та особливості використання гною?

  Гній є найбільш відомим з органічного списку» за рахунок маси поживних речовин у її складі: це різноманітні мікроелементи, азот, калій, фосфор. Проте з часом всі поживні елементи з гною випаровуються, але при правильних діях, ви зможете продовжити їх «життя». Наприклад, при внесенні гною намагайтеся укладати його як можна щільніше – так буде надходити менше повітря, а значить, і процес «розкладання» гною пройде значно повільніше.

  Є й деякі нюанси використання гною на грядках. Наприклад, такі органічні добрива, як гній, вносять тільки під гарбузи і огірки, а ось підгодовувати троянди навесні, інші квіти і плодові дерева не слід – суміш може пошкодити кореневу систему рослин.

  Краще всього застосовувати перегній, який представляє собою чорну, практично землисту масу. Ці універсальні добрива для городу вважаються придатними для різних цілей, оскільки перегній застосовується і коли здійснюється посадка туй і дерев, і при висадці овочевих культур, та для підживлення рослин поживними елементами в процесі їх зростання.

  Порада фахівця: тільки в добре разложившейся суміші міститься максимальна кількість поживних речовин, потрібних рослині, а тому намагайтеся застосовувати перегній, а не свіжу суміш. Зазвичай на один квадратний метр вноситься близько 8 кг перегною, заздалегідь перекопавши та полив ґрунту.

  2 Курячий послід або як створити безвідходне господарство?

  Другим за популярністю є простий курячий послід. Так, в 10 грамах суміші міститься в середньому близько 150 грам калію, азоту і фосфору. Підживлення органічними добривами проводитися влітку і ранньої навесні для підживлення овочевих і плодових культур. Однак курячий послід потрібно «подавати» тільки в розведеному з водою вигляді – близько 10 літрів розчину на 2 квадратних метра.

  До речі, серед недосвідчених і садівників-початківців часто побутує думка, що такі органічні добрива, як послід, просто спалять квіти для саду – думку це є невірним.

  Вся справа в дозах суміші, адже в курячому посліді міститься маса поживних елементів, а тому і внесення рідких органічних добрив повинно проходити обережно, оскільки занадто велика концентрація навіть найбільш важливих поживних речовин може згубно позначитися на рослині.

   

  3 Компост: як підготувати компостну яму?

  Непоганим органічним добривом є і компост, який найчастіше складається з декількох компонентів: це і бур’яни, і солома, кухонний «сміття». При цьому компост потрібно заготовити заздалегідь. Для цього просто відводимо в саду невелику територію під яму, куди засипаємо всі складові суміші і на деякий час залишаємо її там «дозрівати».

  Якщо ви приступите до роботи влітку, то восени вже зможете використовувати суміш для підживлення рослин, дерев та інших культур вашого городу. До речі, можна значно поліпшити властивості компосту, якщо додати в нього золу і фосфорні добрива.

  Правда, щоб компостна купа не висихала, що особливо часто трапляється в спекотне літо, доведеться її перекопувати і трохи поливати, закривши на деякий час з допомогою простої

  4 Торф і коровняк: підгодівля і боротьба зі шкідниками

  Варто згадати і про торф, який підходить і для мульчування, і для використання в якості добрив. Особливо часто його застосовують при висадці молодих саджанців плодових дерев і чагарників. До речі, не забудьте про високий рівень кислотності торфу, який може нашкодити рослинам. І тому обов’язково використовуйте золу або вапно для її «гасіння».

  Часто застосовується і коров’як, адже він підходить не тільки в якості добрива, але і в боротьбі з багатьма хворобами. Наприклад, такі шкідники винограду, як борошниста роса, дуже «боїться» впливу коров’яку. Але і його потрібно використовувати правильно – спочатку розводимо «органіку» у відрі води, після наполягаємо протягом декількох днів, а тільки потім починається внесення органічних добрива в грунт.

  Як бачите, набагато краще застосовувати натуральні добрива для городу та саду, адже з їх допомогою значно простіше виростити здоровий сад, не отруєний різними пестицидами і хімічними елементами.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.