Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город

.

Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Потрібна обрізка для полуниць на зиму – питання спірне. Але ми все ж спробуємо відповісти на нього і дамо чіткі поради щодо того, як правильно це робити.

Зміст

 • Прелюдія до обрізання – готуємо кущі до зими
 • Як правильно проводиться розпушування грунту на зиму і обрізка полуниці?
 • Удобрюючи, допомагаємо рослині – маленький секрет великого врожаю
 • 1 Прелюдія до обрізання – готуємо кущі до зими

  Кожен, навіть самий початківець садівник, має свою власну думку щодо обрізки полуниці – одні не вважають за потрібне обрізати кущі в принципі, інші приступають до такої процедури восени, з настанням перших холодів, а треті турбують кущі подібними операціями тільки навесні. І у кожного своя мотивація.

  Якщо звернутися до експертів, то вони як один сходяться на думці, що цикл розвитку кущів полуниці бере початок саме восени. Від того, як почнуть розвиватися вегетативні та генеративні бруньки, як сама рослина перейде до стадії зимового сну, які корисні речовини отримають кущі, і буде залежати наступний урожай. Слід враховувати і такі чинники, як наявність захворювань, можлива поява комах-шкідників, сорт полуниці. Так, зимові сорти набагато легше переносять морози, так що грядки з такими кущиками спокійно почекають до весни.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 2

  У випадку з іншими сортами, видаляючи зайві пагони і листя, ми збільшуємо резерви кожного куща. Якщо обрізати верхню частину, коренева система отримає набагато більше поживних речовин, потрібних для успішної зимівлі. Пам’ятайте, що корені здатні переносити морози максимум -8 °С.

  До такого примусового оновлення куща не всі садівники ставляться позитивно, мотивуючи це втратою генеративних бруньок. Обрізати старі і гниле листя на кущах можна і навесні, вважають вони. До того ж, обрізаний кущ навесні буде набагато довше розвиватися – адже рости йому доведеться наново. Справедливості заради, варто відзначити, що і ці аргументи вірні, проте тільки в тих регіонах, де літо коротке, і часу на відновлення зеленої маси буде не так багато.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 3

  Якщо ж на період росту і цвітіння випадає достатньо сонячних днів, то кущі встигнуть повністю відновитися, а значить, можна зі спокійною душею обрізати їх на зиму.

  Перед обрізанням слід провести масштабні підготовчі роботи. Як мінімум слід зайнятися розпушуванням грунту. До нього приступають ще до приходу перших морозів – а це однозначно осінній сезон, тільки у вашому регіоні похолодання може настати у вересні, а в іншому, наприклад, в листопаді.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 4

  2 Як правильно проводиться розпушування грунту на зиму і обрізка полуниці?

  Вашій полуниці буде набагато комфортніше, якщо ви забезпечите за допомогою розпушування доступ кисню. 15 сантиметрів – саме на таку глибину необхідно розпушити ґрунт між рядами полуниці за допомогою садових інструментів. А ось поруч з самим кущем буде достатньо і 3 сантиметрів пухкої грунту. Врахуйте, що коренева система у полуниці знаходиться неглибоко, а це означає, що ви можете з необережності пошкодити кущики.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 5

  Тому дійте акуратно – досить встромити вила на потрібну глибину і злегка натиснути на ручку, щоб зрушити злежані шари землі і відкрити доступ повітря. Проробляти таку операцію потрібно через кожні 5 див. Приступати до обрізання слід в осінні місяці, перед першими морозами.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 6

  У тому, як обрізати полуницю, немає нічого складного – першим ділом на зиму позбавтеся від пагонів, які накопичилися всередині куща, і від хворих листя. Обрізати потрібно і пошкоджені шкідниками стебла. Обрізка повинна торкнутися і тих листя, що вже лежать на землі. Не шкодуйте зусиль рук і секатора, адже тільки здорові кущі зможуть дати хороший врожай. Також необхідно обрізати нові розетки, хіба що ви плануєте зайнятися розмноженням кущів.

  3 Удобрюючи, допомагаємо рослині – маленький секрет великого врожаю

  Для того щоб не довелося червоніти за врожай, подбайте ще з осені про те, чим удобрити полуницю. Більшість садівників зупиняють вибір на азотних добривах, які дозволяють швидко рости стеблах куща, розвиватися нормально коріння і регулювати процеси обміну речовин. При цьому рекомендується внести підгодівлю вже до вересня.

  Не варто забувати і про бур’яни – якщо розпушування можна робити сапкою або вилами, то бур’яни краще обрізати секатором біля кореня або акуратно виривати і прибирати з грядок за допомогою грабель, щоб не пошкодити кореневу систему культурних рослин. Після виконаних процедур через 2-3 доби потрібно полити полуницю за допомогою спеціального розпилювача. Тепер ваша полунична грядка майже готова до зимової сплячки. Залишається ще один важливий момент – мульчування. Мульчування хвоєю або тирсою – найкращий варіант для порятунку полуниці від перемерзання взимку.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 7

  Багато вибирають для укриття спеціальні матеріали, начебто агроволокна, або ж використовують картон від коробок, старий руберойд, солому. В останньому випадку важливо, щоб разом з соломою на ділянку не потрапили зерна, інакше ви зустрінете велику кількість гризунів на грядки.

  Навіщо потрібна обрізка полуниць на зиму? + Відео | Сад і город 8

  Майте на увазі, що всі необхідні для кущів полуниці підготовчі роботи повинні бути закінчені приблизно до жовтня – тоді ваша полуниця встигне відпочити до весни і дасть в подальшому багатий урожай. А вже навесні вам доведеться знову приступити до роботи – зняття мульчі, розпушування грунту, використання спеціальних універсальних добрив для формування плодів.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.