Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт

.

Металочерепиця активно використовується в малоповерховому домобудівництві, завдяки високим експлуатаційним характеристикам, довговічності, надійності і привабливому зовнішньому вигляду, який імітує ефектну, але дорогу керамічну черепицю. Однак, тонколистовое металеве покриття володіє високою резонуючій здатність, з-за чого у власників будинку виникає дискомфорт під час дощу, граду або навіть вітру. Щоб знизити цей неприємний акустичний ефект, необхідна якісна шумоізоляція даху з металочерепиці. У цій статті ми розповімо, які ізоляційні матеріали для цього застосовуються і як вони монтуються.

Зміст статті

 • 1 Особливості покрівлі з металопрофілю
 • 2 Причини виникнення шуму
 • 3 Вибір матеріалу
 • 4 Технологія шумоізоляція
 • 5 Відео-інструкція

Особливості покрівлі з металопрофілю

По суті, металочерепиці є тонкими листами оцинкованої сталі з полімерним покриттям, яким за допомогою преса надається хвилястий рельєф. Цей матеріал рекомендується використовувати для дахів з ухилом 15-45 градусів, він укладається внахлест, завдяки чому забезпечує надійну гідроізоляцію. Перевагами металочерепиці вважають такі якості:

 • Довговічність. Термін служби покрівлі з профнастилу за умови дотримання рекомендацій по монтажу експлуатації та обслуговування служать більше 30 років. Крім того, вони відрізняються високою ремонтопридатністю.
 • Погодостійкість. Металочерепиця володіє стійкістю до перепадів температури, захист від корозії, що досягається за рахунок використання цинкового і полімерного шару, а також толерантністю до ультрафіолету.
 • Механічна міцність. Дах з металочерепиці дуже міцна, вона витримує значні вагові навантаження і не піддається механічним пошкодженням.
 • Легка вага. В середньому 1 квадратний метр покрівельного покриття з оцинкованої сталі важить 6,5 кг, тому для його монтажу не потрібно посилений кроквяний каркас і решетування.

Важливо! Доступність і низька ціна металочерепиці на практиці обертаються тим, що монтаж покрівельного матеріалу вимагає обов’язкового виконання ізоляційних робіт, пов’язаних з додатковими витратами. Однак, якісно виконана звукоізоляція та утеплення конструкції легко вирішить проблему високої теплопровідності і резонуючій здатності покриття.

Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт 1

Структура листа металочерепиціПричини виникнення шуму

Навіть грамотно змонтована дах з металочерепиці без додаткової звукоізоляції володіє високою резонуючій здатністю, що підсилює шум під час дощу, з-за маленької товщини листів і властивостей металу. Гучний звук викликає дискомфорт, особливо якщо підпокрівельний приміщення використовується в якості житлової мансарди. Цей огріх посилюють такі огріхи в конструкції:

 • Крива обрешітка. Якщо решетування виготовляється з різного по товщині матеріалу або крок між брусками «плаваючий», листи металочерепиці, розташовані над широкими ділянками, провисають, що дає резонуючий ефект, створюючи сильний шум при кожному пориві вітру.
 • Недолік кріпильних елементів. Для фіксації листів металочерепиці до решетування застосовують спеціальні покрівельні саморізи з неопреновим ущільнювачем, при чому на кожен квадратний метр покриття використовується не менше 7-10 кріпильних елементів. Якщо точок кріплення менше, резонуючий ефект, що виникає при падінні крапель на скат, посилюється.
 • Монтаж без урахування теплового розширення матеріалу. Якщо при монтажі закручувати саморізи до упору, втоплюючи капелюшок, листи з-за теплового розширення можуть деформуватися, створюючи гучний гуркіт і тріск.
 • Важливо! Досвідчені майстри відзначають, чим більше ухил даху з металочерепиці, тим більше виражений у неї резонуючий ефект, що пояснюється особливостями фізики руху крапель по схилу. Тому, чим крутіше покрівля, тим сильніше звукоізоляція їй потрібно.

  Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт 2

  Покрівельний пиріг дахи з металочерепиці

  Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт 3

  Вибір матеріалу

  Будівельний ринок пропонує великий асортимент матеріалів для звукоізоляції дахів з металочерепиці, різних за складом, ефективності та вартості. Найбільшою популярністю користуються полімерні продукти, що володіють тривалим терміном служби. Щоб правильно вибрати звукоізоляційний матеріал, необхідно враховувати наступні фактори:

  • Індекс звукопоглинання. Цей індекс – головний показник ефективності матеріалу, відображає величину звукової енергії, яка може бути поглинута. Чим вище значення індексу звукопоглинання, тим краще. Нижня межа застосовності звукоізолятора для дахів з високою резонуючій здатністю становить 0,5. Тому пінопласт, індекс звукопоглинання якого становить 0,3, використовувати не рекомендується. Шумоізоляція покрівлі з металочерепиці виконують за допомогою скловати, аналогічний показник якої становить 0,6, мінеральної вати з індексом 0,7. Найбільш ефективно базальтове волокно, його індекс звукопоглинання становить 0,9.
  • Динамічний модуль пружності. Цей показник демонструє взаємозв’язок щільності шумоизолятора і швидкості поширення у ньому звукових хвиль. Чим він нижчий, тим ефективніше матеріал для звукоізоляції. Динамічний модуль пружності пінопласту становить 0,6-1,35, мінеральної вати – 0,3-,35, базальтового волокна – до 0.,05.

  Важливо! Найбільш ефективними матеріалами, з допомогою яких виконується звукоізоляція даху з металочерепиці, вважається скловата, мінеральна вата і базальтове волокно. При цьому базальтове волокно обійдеться забудовникові в кілька разів дорожче.

  Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт 4

  Вибір матеріалу шумоізолюючого

  Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт 5

  Індекс шумопоглинання скловатиТехнологія шумоізоляція

  Заходи по шумоізоляції покрівлі з покриттям з металочерепиці буде ефективніше, якщо запланувати на етапі проекту і виконати під час основних покрівельних робіт. При необхідності можна зробити звукоізоляцію вже готової даху, уклавши ізоляційний матеріал з боку горища. Роботи виконують в наступному порядку:

 • Після складання кроквяної каркаса, на крокви укладають гідроізоляційний матеріал (плівку, мембрану або звичайний руберойд).
 • Поверх гідроізоляції прилаштовують рейковий каркас. При цьому кожну рейку необхідно перед установкою обробити монтажною піною або силіконовим клеєм з нижньої сторони, щоб запобігти пошкодження гідроізоляційної плівки і поява «звукових містків».
 • На каркас укладають звукоізоляційний матеріал, ні в якому разі не мнучи і не утрамбовувавши його. Зверху шумоизолятора укладають шар утеплювача (пінопласту, піноплекс), закріплюючи його на кроквах.
 • Потім кроквяних ніг прикріплюють контррейки і обрешітку, на яке настилають фінішне покрівельне покриття.
 • Необхідна шумоізоляція даху з металочерепиці? | Ремонт 6

  Схема монтажу шумоізолюючого матеріалу

  Врахуйте, що шумоізоляційний матеріал не усуває вібрації, які передаються від металочерепиці до обшивки стін. Щоб усунути їх, необхідно використовувати спеціальний ущільнювач при складанні обрешітки.

  Відео-інструкція