Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город

.

Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 1
Передмова

Обрізка персика – одна з тих операцій, які не можна ігнорувати при вирощуванні цього дерева, так як воно відрізняється сильним зростанням, і дуже швидко крона стає надто густий. Що ж слід врахувати власникам цієї культури для отримання рясного врожаю?

Зміст

 • Що потрібно знати перед посадкою?
 • Правильна посадка – основні етапи
 • Дбайливе вирощування – як це?
 • Обрізка персикових дерев
 • 1 Що потрібно знати перед посадкою?

  Якщо за персиком не доглядати належним чином, то вже буквально за кілька років якість плодів знизиться, дерево почне боліти, буде погано розвиватися і в результаті повністю загине. Говорити про відхід недоречно, якщо посадка виконана неправильно, тому почнемо з неї. Отже, існує два основних способи розмноження – косточковый і висаджування готових саджанців. На садовій ділянці необхідно вибрати найбільш сонячне місце, хоча й допускається легке затінення.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 2

  До грунту не пред’являються особливі вимоги, але досвідчені садівники стверджують, що краще всього підійде слабокисла. Якщо ж рівень pH менше 5,8, то врегулювати його можна внесенням вапна. Якщо вже такий захід знадобилося, то проміжок між вапнуванням і добривом грунту повинен становити не менше місяця. Також слід очистити землю від бур’янів і удобрити. Занадто щільний глинистий грунт потребує гарного дренажу, а ось пухкий і піщаний ділянку обробляється органічними добривами.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 3

  Крім того, необхідно правильно вибрати посадковий матеріал, а також підготувати його. Якщо ви плануєте вирощувати дерево з кісточки, то восени відбираються тільки добре визрілі плоди середніх або пізніх сортів. Висаджувати можна в будь-який час року, але доцільно робити це не раніше жовтня, так як в цьому випадку виживуть найсильніші екземпляри. До вибору саджанців, якщо вам до душі такий спосіб посадки, слід поставитися з усією відповідальністю – підійдуть здорові 1 – або 2-річні дерева з добре розвиненою кореневою системою. Всі ці нюанси легше освоїти з відеопорадами, якими діляться досвідчені садівники в нашій статті.

  2 Правильна посадка – основні етапи

  Зараз розглянемо технологію посадки персика і подальший догляд за деревом. Якщо ви віддали перевагу косточковому розмноження, то слід попередньо просушити матеріал в тіні. У разі, коли з якихось причин посадка затягується або зовсім відкладається, можна опустити кісточку в ємність, наповнену теплою водою, але не більше ніж на два дні. Тільки не забувайте міняти вміст контейнера 2 рази на добу.

  Після такого зберігання кісточка дістається і просушується. Потім необхідно акуратно вийняти насіння з твердої оболонки і негайно посадити у відкритий ґрунт на глибину близько 7 див. протягом місяця відбувається формування кореневої системи і надземної частини, в цей період земля вимагає особливого догляду, її потрібно регулярно розпушувати і поливати. Якщо ви вирішили працювати з саджанцями, заздалегідь викопайте посадкову яму розмірами 70х70 см і глибиною в 60 див. Потім потрібно заповнити її сумішшю з родючого ґрунту, перегною (10 кг), суперфосфату (150 г), калійних добрив і аміачної селітри, взятих по 50 г кожного.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 4

  Коли посадка відбувається восени, ями готуються десь за місяць, а у випадку з весняними роботами їх потрібно приготувати ще з осені минулого року.

  З родючого суміші робиться невеликий горбок, посередині якого і проводиться посадка дерева, при цьому не забуваємо розправити коріння. Після чого можна засипати стовбур землею, але тільки так, щоб коренева шийка перебувала на 3 см вище рівня легких ґрунтів (5 см для важких). Потім рясно поливаємо рослина два підходи, достатньо трьох відер води, і мульчуємо грунт навколо перегноєм.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 5

  Дерева, посадка яких здійснювалася восени, особливо важливо укрити на зиму. Для цього вбивається 2 кілочка так, щоб рослина була посередині, і одягаємо на всю цю конструкцію з персиком мішок. Щоб захистити саморобний ковпак від поривів вітру, присипте його краю грунтом. Для хорошої ж вентиляції проріжте в ньому кілька отворів. Всі ці рекомендації ми продублювали відео для зручності освоєння, ознайомтеся з ним у відповідному розділі нашої статті.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 6

  3 Дбайливе вирощування – як це?

  З посадкою персика розібралися, вирощування і подальший догляд не сильно обтяжать вас, незважаючи на порівняно підвищену вимогливість дерева порівняно, наприклад, з яблунями. Отже, кожен представник флори потребує регулярного поливу. Персика необхідно до двох відер води кожні десять днів, якщо за вікном посушливе літо. Особливо зволоження ґрунту важливо в момент плодоношення. Однак якщо відразу вносити велику кількість рідини, то плоди будуть розтріскуватися, так що розтягуйте задоволення.

  Крім того, вирощування плодового дерева неможлива без підгодівлі. Кожну весну вноситься певна кількість добрив. Так, на початку травня здійснюється підживлення калій в рідкому вигляді. Після того, як утворилася зав’язь, рекомендує проводити обприскування розчином кальцинованої соди, мідного купоросу, борної кислоти і марганцю, взятих в обсязі 60 г, 20 г, 10 г і 1 г відповідно. Розбавляємо всі складові в 10 літрах води і додаємо 10 крапель йоду. Восени раз у два роки в грунт вносять органічні добрива, а підгодівлю мінеральними речовинами проводять щорічно. Також роблять борозну по проекції крони і засипають її сечовиною, достатньо 150 грам, але цю операцію слід здійснювати ранньою весною.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 7

  Вирощування обтяжується ще й боротьбою з шкідниками і хворобами. Захистити жителя саду допоможе обприскування з метою профілактики. Ще до моменту розпускання бруньок персик обробляють тривідсотковою бордоською сумішшю. Ефективним захистом є і розчин мідного купоросу, але подібне обприскування робиться 2 рази з інтервалом 5 діб. Ще запобігти захворювання дерева допоможе девятипроцентная хлорокис міді.

  Для захисту від шкідливих комах використовують “Дурсбан” або ж “Карате Зеон”. Профілактика цими препаратами проводиться через 5 днів після цвітіння. Ще потрібно враховувати, що персики цвітуть рано навесні –комах-запилювачів в цей період дуже мало, тому, цілком можливо, доведеться допомогти рослині. Дерево дасть вам хороший урожай, якщо сезонний догляд доповниться якісним захистом на зиму. Знадобиться всього вкрити гарненько коріння.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 8

  Вирощування молодих дерев – більш трудомісткий процес. Коли тільки йде посадка персиків, вже потрібні коригувальні заходи. У саджанця слід залишати 4 нижніх втечі, інші видаляти. На наступний рік здійснюють обрізку бічних гілок на ростову або потрійну нирку на відстані близько 40 см від стовбура. На кожній гілці вибирають по 4 втечі, один з них направляють на продовження, а решта по сторонам. До кінця ж вегетації проводиться обрізка персика шляхом скорочення зайвих відростків на 1 листок.

  На третьому році життя слід вкоротити всі решту пагонів на 13, при цьому останній повинна бути нижня бічна нирка. Крім того, береться за три втечі від кожної гілки, вони направляються назовні і фіксуються до рейки. При цьому останні нирки видаляються, а інші повинні дати по 50 см приросту, після чого видаляються точки зростання. Як видно, підтримка зростання та обрізка персика в ранньому віці дуже метушливий заняття, щоб полегшити планування та ведення цих заходів, ми приготували наочні відеоінструкції.

  4 Обрізка персикових дерев

  Недооцінювати важливість цієї операції не можна, адже у персика особливість руху поживних речовин така, що верхній ярус отримує корисні елементи набагато швидше, ніж нижній, тому першим, а значить, старшим гілках мінералів часто бракує. Крім того, це дерево відрізняється буйною зростанням, при цьому дуже любить світло. Якщо ж обрізка персика запускається або зовсім не робиться, то занадто густо розташовані гілки не будуть пропускати сонячні промені до внутрішньої частини крони. Все це призведе до погіршення якості плодів, схильності до хвороб і, врешті-решт, рослина пропаде.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 9

  Крім наведених нижче порад, ви можете подивитися відео весняної та осінньої обрізки персика, а ми перейдемо до справи. Слід зазначити, що оптимальним періодом для формування крони є весна, хоча слабкі і погано перезимували гілки видаляють влітку і восени. Для персика найкраще підходить віялоподібна, безъярусная і кустовидная форма.

  Отже, обрізка персика для формування крони здійснюється навесні. Особливу увагу слід приділити плодоносних гілках, так як їх надлишок приведе до перевантаження рослини. Тому вони коротшають на дві нирки, а кожен новий пагін обрізається аналогічно. Щоб простимулювати хороший ріст бічних відгалужень, відбувається обрізка персика на самій верхівці, вона просто відщеплюється. В цей час видаляються всі плодоносні в минулому році пагони з метою проріджування. Як розрізнити зазначені види гілок, ви знайдете в відеоматеріалах.

  Обрізка персика восени, посадка, вирощування – секрети правильного догляду + Відео | Сад і город 10

  Обрізка персика восени і влітку проводиться з санітарною метою. Правда, варто відзначити, що в літній сезон вона робиться набагато рідше, адже в цей період зелень накопичує в собі максимальну кількість поживних речовин, необхідних для хорошого розвитку. Суть операції полягає у видаленні всіх сухих, пошкоджених, хворих, слабких і загущающих крону пагонів.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.