Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город

.

Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 1
Передмова

Кожен початківець садівник замислюється, що незабаром доведеться освоїти, як проходить обрізка плодових дерев восени і навесні. Але інформації та відео від численних досвідчених товаришів море, з чого ж почати?

Зміст

 • Навіщо потрібна обрізка дерев?
 • Особливості роботи навесні і восени
 • Обрізка плодових дерев і чагарників – необхідні інструменти
 • Технології обрізки – інструкції і відео
 • 1 Навіщо потрібна обрізка дерев?

  Навіть далекий від садівництва людина знає, що плодові дерева і чагарники слід підрізати. Наскільки важлива ця операція? Може бути, це час, витрачений даремно? Почнемо розглядати всі перераховані вище питання по порядку. Навіть дитині ясна суть даного процесу, але, тим не менш, зупинимося на визначенні. Отже, обрізанням називається часткове або повне видалення пагонів і гілок. Таким чином, здійснюється регулювання зростання, напрями і плодоношення рослини.

  Недооцінювати значимість процедури не можна, адже вона сприятливо позначається не тільки на зовнішньому вигляді дерева, але і на його врожайності. Важливо пам’ятати, що в ній потребують як недавно посаджені, так і більш зрілі рослини, тоді це називається “омолодженням”. При цьому майте на увазі, що цей процес не такий простий, як може здатися, адже щоб досягти бажаного результату, необхідно проводити за певною схемою і враховувати всі тонкощі.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 2

  У залежності від зрілості рослини і бажаного результату, існує кілька основних видів підрізування. У перші п’ять років таким способом формують крону дерева. Якщо все буде зроблено правильно, то в подальшому у вас буде здорове рослина, і не виникне ніяких труднощів з доглядом. Крім того, це тільки найсприятливішим чином відіб’ється на цвітінні навесні, урожайності і, природно, зовнішньому вигляді. До чого слід прагнути в цьому процесі, ви можете оцінити, переглянувши відео, якими рясніє наша стаття.

  Обрізання плодових дерев на омолодження роблять з метою оновлення їх крони. Внаслідок цього відновлюється активність ростових процесів, декоративність і плодоношення. Омолодження здійснюється шляхом укорочення гілок, при цьому намагаються зберегти нові пагони. Перший раз подібна обрізка здійснюється після трьох врожаїв і потім робиться раз в 3 роки. Тривожним сигналом служить недостатньо активне цвітіння навесні і ріст пагонів. Як тільки помітили перші ознаки, слід негайно провести омолодження.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 3

  Ще один вид, що потребує уваги – обрізка дерев з метою зниження зростання і зменшення об’єму крони. Даний тип можна віднести до найбільш трудомісткі, але виключити його ніяк не можна, так як нестача сонячного світла негативно позначається на стані рослини. А із зростанням крони відбувається її загущення, сприяє настільки небажаних процесів. На численних відео в інтернеті ви, напевно, помітили, наскільки бувають зарослими верхівки, особливо, якщо господарі прагнули зробити дерева пишними і невисокими.

  Також існує і санітарна обрізка, яка, на відміну від всіх інших, не має визначених термінів. Вона полягає у видаленні всіх поламаних і мертвих гілок.

  2 Особливості роботи навесні і восени

  Тепер слід більш конкретно розглянути, які особливості має обрізка плодових дерев і чагарників у різний час року. Найбільш підходящим періодом для даної операції є кінець зими – середина весни, а точніше, з лютого по квітень. Саме тоді нирки ще знаходяться в сплячому стані, якщо ж вони почали набухати, то коригувати крону рослини вже не варто. Вибираючи день, коли потрібно привести в порядок рослини в саду, обов’язково зверніть увагу на температуру навколишнього середовища. Даний показник не повинен опускатися нижче “-10”, в іншому випадку деревина стане більш крихкою, і замість акуратного зрізу отримаєте роздроблені рани. Не варто говорити про те, що такий поворот подій небажаний.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 4

  Що стосується осені, вона є не найкращим часом для подібних робіт, тому що велика ймовірність пошкодити дерево, замість того, щоб поліпшити його показники. Це пов’язано з тим, що з настанням холодів, місце зрізу (яке по суті є відкритою раною) і значна площа навколо нього підмерзають, а це негативно позначається на стані всього рослини. Особливо небезпечно обробляти в цей сезон молодих представників флори. Припустимою є лише осіння санітарна обрізка плодових дерев. Так що, якщо помітили захворілу гілочку, необхідно терміново видалити, поки хвороба не вразила знаходяться поруч екземпляри. Не знаєте, як відрізнити потерпілий втечу? Кращим прикладом послужить відеодемонстрація.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 5

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 6

  Найбільш сприятливий період, щоб здійснювати подібні операції, настає навесні, напередодні сокоруху. Так як, якщо тканини рослини будуть перебувати в стані напівготовності, то ранки заживуть набагато швидше і не принесуть ніяких турбот. У зв’язку з цим, у різних сортів дерев і чагарників відрізняються оптимальні терміни обрізки. Однак, весна не є сприятливим періодом для такого втручання в життя чагарників, радують око весняним цвітінням.

  3 Обрізка плодових дерев і чагарників – необхідні інструменти

  Щоб забезпечити собі досить комфортну роботу, необхідно підготувати якісний набір ріжучих інструментів.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 7

  В наявності обов’язково повинен бути секатор, він є незамінним атрибутом при підрізуванні тонких гілок (до 25 мм). Видалити більш товсті відгалуження зможе гілкоріз ручного типу. За формою він ідентичний секатору, але тільки з подовженими ручками, що дозволяє працювати з дзиґами, по товщині досягають 50 мм. А от впоратися з великими чагарниками і гілками дерев під силу тільки садової пилці. Невдалі зрізи можна відрегулювати ножем. Також стане у нагоді металева щітка, якою слід обробити штамб. Що це таке, і чому його варто обробляти, ви можете подивитися на додатковому відео.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 8

  Незалежно від того, відбувається чи обрізка плодових дерев і кущів навесні або ж в інший час року, нам знадобляться спеціальні садові замазки. Їх основною функцією є захист місця зрізу від всіляких бактерій, грибків, води, а також різних шкідників. Також знадобляться розпірки, сходи і, звичайно ж, засоби індивідуального захисту. В якості останніх виступають рукавиці та спеціальні захисні окуляри, які зможуть захистити наші органи зору, як від дрібного сміття, так і від більш великих сучків, здатних завдати дуже серйозні травми.

  4 Технології обрізки – інструкції і відео

  Існує три основних способи обрізки, приділимо увагу кожному з них.

  Спосіб 1. Проріджування. У цьому разі зрізання піддаються занадто часто розташовані, перехрещуються або конкурентні гілки. Таким способом звільняється місце, і сонячне світло потрапляє абсолютно на всі дільниці. Сам зріз робиться прямо по кільцевому напливу, розташованому біля основи гілки. Ця технологія носить назву “на кільце”.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 9

  Якщо необхідно видалити занадто товсту гілку, то здійснюється це таким чином. Беремо спеціальну пилку і робимо невеликий пропив знизу на відстані 20 см від стовбура, глибиною десь з чверть від товщини оброблюваної гілки. Другий надріз йде зверху, при цьому він повинен знаходитися ще на 5 см далі від стовбура. І, в останню чергу, видаляється пеньок. Щоб наочно уявити всі тонкощі роботи, радимо звернутися до відеоархіву. Дана технологія є найбільш безпечною і не завдасть шкоди корі, а зріз вийде мінімальним.

  Спосіб 2. Укорочення. Як зрозуміло з назви, гілку не видаляють повністю, а лише підрізають до певної довжини. Після такої обробки значно поліпшується живлення рослини, при цьому воно виходить більш розгалуженим. Відбувається така обрізка “на нирку”, тобто робиться косий зріз над ниркою. При цьому слід бути дуже обережним, адже якщо пошкодиться остання, то вона засохне. Сьогодні можна знайти безліч технологій укорачивающей обрізки плодових дерев восени або навесні, відео яких викладені в інтернеті.

  Обрізка плодових дерев восени і навесні починаючому садівникові + Відео | Сад і город 10

  Спосіб 3. Догляд за корою. В даному випадку нам знадобиться сталева щітка, з допомогою якої ми проходимо по стовбуру, знімаючи відмерлі частини кори. Чому ж вони шкідливі? Справа в тому, що в корі зимують різні комахи, які навесні можуть завдати шкоди рослині. Тому потрібно вчасно позбавити їх такого зручного житла.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.