Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город

.

Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Яблуня вважається самим відомим фруктовим деревом завдяки простоті догляду і хорошим врожаям (близько 200 кг плодів з одного дерева). Але щоб рослина давало такі відмінні результати і добре розвивалося, потрібна обрізка яблунь влітку. Ми розповімо про цей процес максимально зрозуміло.

Зміст

 • Літня обрізка яблуні – що потрібно пам’ятати?
 • Проводимо обрізку – важливі поради
 • Проводимо річну обрізку молодих яблунь
 • Як проводити роботи зі старими деревами?
 • Обрізка колоновидна яблунь
 • 1 Літнє обрізування яблуні – що потрібно пам’ятати?

  Перш за все, потрібно сказати кілька слів про те, навіщо проводити обрізку молодих яблунь влітку. Основна мета обрізки в теплу пору року – зменшення чисельності шкідників та зниження ризику появи і поширення хвороб по саду. Завдяки цьому можна менше обробляти яблуні різними хімікатами.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 2

  Незважаючи на те, що робота ця досить проста, до видалення пагонів і гілок потрібно підійти відповідально, оскільки потрібно пам’ятати – неповноцінна або неправильно проведена обрізка може надати негативний вплив і на стан яблунь, і на масу та якість плодів.

  Суть проведення літніх робіт полягає у вирізанні зайвих гілок, які відтягують на себе поживні речовини. Для цього потрібно прищипувати, виламувати або обрізати молоді прирости, які заважають оптимальному світловому або повітряного режиму в кроні. Завдяки проведеним роботам ви зможете мінімізувати витрати і забезпечити якісні умови для росту плодових дерев.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 3

  Перевага в тому, що протягом наступних 5 років у яблуневому саду не буде виникати проблема освітлення всередині крони і на нижніх, і на верхніх ярусах. Головне, трохи проріджувати крону в наступні роки, щоб підтримувати рівномірність розподілу освітлення, особливо в нижньому ярусі плодових дерев.

  2 Проводимо обрізку – важливі поради

  Відразу варто сказати, що головна дія при проведенні робіт улітку – щадне формування крони дерева. У цьому випадку вам потрібно виламати на рослині жирові пагони, провести прищіпку і “засліпити нирки” (якщо маєте справу з молодими яблоньками). Подібна обрізка яблунь, як ми вже говорили, дозволить рослині не розтрачувати поживні речовини, а пускати їх на формування врожаю. Для врівноваження крони необхідно активно щеп скелетні пагони, уповільнивши їх розвиток в середньому на кілька тижнів.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 4

  Прищіпку у разі необхідності можна повторити – цю роботу краще проводити або спеціальним інструментом для обрізки, або своїми руками. При цьому молоді пагони бажано видаляти до того, як вони одервенеют, вирізаючи їх до підстави. За рахунок цього запобігається поява нової порослі, яка буде забирати у рослини потрібні поживні елементи. А ранки після проведених робіт досить швидко затягнуться – вам навіть не потрібно використовувати садовий вар. Якщо ви тільки почали вивчати садове справу, обов’язково вивчіть відео за цим заходам.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 5

  3 Проводимо річну обрізку молодих яблунь

  Обрізка молодих рослин має кілька важливих характеристик, які потрібно враховувати. В першу чергу, дерева, на яких ще не з’являлися яблука, потребують мінімальної обрізанні. При цьому важливо, щоб під час робіт ви стежили за довжиною скелетних пагонів, видаляючи “конкурентів” центральної гілки.

  Також варто видаляти гілки, що ростуть від стовбура під кутом в 90°. Після того, як молоде дерево дасть кілька врожаїв, ці пагони почнуть дуже швидко рости, а тому видаляти їх бажано щодня. Завдяки цьому вдасться сформувати об’єм крони і разом з цим буде створено максимально відповідний рівень освітленості. Втративши цей момент, можна домогтися того, що урожай просто вичерпається, а смак яблук може погіршитися.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 6

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 7

  Необхідно видалити розгалуження, загущають крону, після чого перейти до роботи з ушкодженими гілками. При цьому враховуйте, що між скелетними пагонами має бути відстань приблизно в 40 див.

  Щоб відрегулювати навантаження врожаю, потрібно прибрати непотрібні частини квіток, особливо якщо яблуня рясно цвіте. Постійно слідкуйте за гарною освітленістю крони рослин, плодоносних як мінімум пару років.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 8

  Як бачите, обрізки молодих рослин немає нічого складного – просто слідкуйте за кроною, освітленістю і регулюйте врожайність.

  4 Як проводити роботи зі старими деревами?

  У липні можна провести омолоджуючі процедури над старими деревами, особливо якщо вони стали давати дрібні і несмачні плоди, а приріст таких рослин становить у середньому 30 див. В цих роботах також немає нічого складного – видаліть гілки, що утворюють зі стовбуром гострий кут, а також виріжте вертикальні вовчки. На всіх інших пагонах потрібно видалити приріст, виріс за пару років. Такі заходи краще всього проводити раз на 4 роки.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 9

  Обрізати яблуні в липні можна і по-іншому. На старих рослинах утворюються суцвіття по периферії крони. Щоб вони зацвіли вчасно, потрібно провести кілька важливих заходів:

  • у першому сезоні обрізаємо 50 % бічних пагонів на 4 нирки;
  • у другому сезоні (на наступний рік) видаляємо бічні пагони до великих нирок і обрізаємо гілки, які виросли влітку – на цих пагонах у наступному році можуть з’явитися нові плоди.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 10

  Можна провести відновлювальні заходи для дерев, які або не плодоносять, або дають мінімальний урожай. Так, обов’язково видаляйте 3-річні пагони у верхній і центральній частині крони, залишивши пеньок у 6-10 див. Головне, щоб яблуня не росла вгору, а крона не загущалась – її потрібно обрізати щорічно. Перед проведенням робіт обов’язково вивчіть відеоуроки, які допоможуть вам краще зрозуміти принцип омолодження рослин.

  5 Обрізка колоновидна яблунь

  Садівники, які вирішили вирощувати на ділянці колоновидні яблуні, помилково вважають, що обрізати їх не слід, оскільки рослина не має бічних пагонів. Однак це не зовсім так – просто деякі дерева мають дві пари відгалужень, а інші – п’ять і більше. Тому спочатку потрібно визначитися з тим, як часто ми будемо проводити обрізку.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 11

  Якщо не видалити непотрібні гілки, то молоді рослини стануть нагадувати тополя – від стовбура вгору під кутом 90 ° почнуть рости пагони, сам стовбур буде усипаний невеликими гілками, на кінцях яких закладаються бруньки. Щоб яблуня прийняла вигляд суворої “колони”, вам доведеться видалити однорічні пагони, для чого залишайте буквально за кілька нирок на підставі гілки. В даному випадку потрібно проводити обрізку яблунь у червні, прищипуючи бічні гілки, які дуже швидко ростуть.

  Обрізка яблунь влітку – як робити правильно річну обрізку? + Відео | Сад і город 12

  Завдяки цьому вам не тільки вдасться надати дереву правильну форму, але також і пустити всі поживні елементи в розвиток плодів. Як бачите, обрізки молодих і старих яблунь немає нічого складного – наші поради допоможуть вам провести всі заходи, які допоможуть покращити якість і кількість плодів у вашому саду.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.