Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город

.

Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 1
Передмова

Хороший урожай озимого часнику залежить багато в чому від приготувань. Так, обробка часнику перед посадкою восени дає прекрасні результати. Як це зробити і для чого все це потрібно – читаємо далі.

Необхідні інструменти та матеріали

Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 2Відро

Зміст

 • Обробка часнику перед посадкою восени
 • Підготовка грунту – наводимо ділянку в порядок
 • Підготовка часнику перед посадкою і інші секрети
 • 1 Обробка часнику перед посадкою восени

  Ви не знаєте, як замочити і чим обробити часник перед посадкою восени? Спочатку посівний матеріал перевіряється на наявність пошкоджених зубчиків. На ніч перед посадкою його замочують у слабкому розчині перманганату калію. Замість зазначеного препарату також можна використовувати одновідсотковий розчин мідного купоросу. Замочування часнику перед посадкою потрібно провести обов’язково.

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 3

  Є ще один перевірений варіант, як знезаразити часник перед посадкою. Його спочатку 2 хвилини замочують у розчині самої звичайної кухонної солі (3 столові ложки солі на піввідра води). Потім ще на хвилину поміщають в ємність з розчином того ж мідного купоросу (чайна ложка на відро води). І лише після цього посадковий матеріал промивають звичайною водою і висаджують у грунт. Який варіант обрати і якою буде обробка озимого часнику перед посадкою – вирішувати вам.

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 4

  Також вважається, що часник не буде пошкоджений хворобами, якщо його не очищати від верхніх сухих лусочок. Грядку восени радять обробляти вапном, але не пізніше, ніж за місяць до посадки. Для цього вам знадобиться 2 склянки вапна і стільки ж доломітового борошна на 1 метр квадратний. Завдяки цьому, ви захистите часник від гниття і розтріскування.

  2 Підготовка грунту – наводимо ділянку в порядок

  Грунт можна полити спеціальним розчином кухонної солі – 3 літри піде на 1 метр квадратний. Сам розчин складається з 3 столових ложок повареної солі на 10 літрів води. Існує кілька варіантів підготовки ґрунту та посівного матеріалу крім вищевказаних – на 1 квадратний метр грунту вносять відро органічних добрив, близько столової ложки суперфосфату і стільки ж сульфату калію.

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 5

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 6

  Грядку перекопують і вапнують, а потім поливають розчином сульфату міді. У цьому випадку ви можете взяти на відро води цілу столову ложку хімікатів. Літр цього розчину слід розтягнути на квадратний метр грядки. Слідом за цими приготуваннями ділянку для посадки накривається плівкою. Пам’ятайте, що висаджувати часник озимий потрібно восени, при температурі грунту до 15 градусів тепла.

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 7

  Такий температурний режим зазвичай настає в кінці вересня або початку жовтня. За півтора місяці до приходу справжніх холодів часник можна висаджувати. Саме дотримуючись такого графік посадки, ви дасте шанс посадкам як слід укорінятися. Часнику з добре розвиненими коренями зимові холоди не страшні.

  3 Підготовка часнику перед посадкою і інші секрети

  Відібрати для посадки слід великі і середні цибулини і розділити на зубчики. Ділянку для посадки повинен бути вільний, починаючи вже з серпня. Краще, щоб це була супіщаний грунт, у тому місці, де немає ярів або пагорбів. Адже якщо весною у низині з’явиться тала вода, часнику це може нашкодити. Як і у випадку посадки на височині, де сильний холодний вітер також може привести до загибелі рослини.

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 8

  Грядки з часником потрібно обов’язково захищати від морозів. Для цього використовуються мульчуючі матеріали. Їх прибирають з приходом весни ще до появи сходів. Інакше ви можете не уникнути подпревания рослин. Те ж саме стосується і теплої зими – з таненням снігів мульчуючий матеріал відразу ж прибирають. Щоб не зіткнутися з серйозними проблемами, коли перо часнику буде вже сантиметрів 15, потрібно буде подбати про проведення профілактичної обробки, спрямованої проти грибкових захворювань.

  І знову вам допоможе мідний купорос – одну чайну ложку препарату розводять у десятилітровому відрі води і додають столову ложку рідкого мила. Таким розчином можна обприскувати листя.

  Обробка часнику перед посадкою восени – варіанти та методи + Відео | Сад і город 9

  І пам’ятайте, що ця культура любить своєчасний полив і прополку. Грядки зазвичай розпушують один раз в 2-3 тижні. Збирати врожай слід вже тоді, коли пожовкнуть все пір’я. Якщо ви запізнилися з прибиранням, то цибулини почнуть знову рости, розпадатися на часточки і стануть просто непридатними для зберігання.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.