Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город

.

Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Нарешті настала весна і садівники кинулися на свої дачні ділянки. Зараз їм належить багато роботи, в тому числі і ранньовесняне обприскування саду. Але до цього потрібно зробити ще щось.

Необхідні інструменти та матеріали

Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 2Воронка

Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 3Відро

Зміст

 • Предвесенняя робота в саду
 • Захист дерев від весняних опіків і боротьба з шкідниками
 • Чим обприскувати дерева ранньою весною
 • Обробка дерев мідним купоросом
 • Як правильно обприскувати дерева
 • Що необхідно для обприскування дерев і чагарників
 • 1 Предвесенняя робота в саду

  Зараз саме час з дерев струсити сніг. Він мокрий, важкий і цілком може поламати гілки. Природа прокидається після зими. Тому ранньою весною необхідно провести певний комплекс заходів на дільниці.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 4

  Уважно огляньте гілки плодових дерев, немає там перезимували на них шкідників. Зараз саме час подумати про обрізанні поламаних і сухих гілок, тому прихопіть з собою садовий секатор. Також можна сформувати крону дерев.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 5

  Але основна робота все ж полягає в обприскуванні дерев. Як тільки середня температура повітря досягає + 5°C, а нирки ще не встигнуть розпуститися, потрібно провести боротьбу з хворобами і підгодувати дерева.

  2 Захист дерев від весняних опіків і боротьба з шкідниками

  Ранньою весною погода досить нестійка. Вона може бути високою в денний час, а вночі різко знижуватися. В цих умовах кора на деревах прогрівається нерівномірно. Припустимо, в теплий березневий день температура стовбура на сонці буде більше градусів на 12, ніж з затіненого боку. Позбутися від такої різниці допомагає вапняна побілка стовбура.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 6

  У цьому випадку змінюватися покази будуть лише в межах 3 або 5 градусів. Перегрів кори з подальшим замерзанням може викликати ранньовесняні опіки. А вони призведуть до загибелі дерева, особливо якщо це молодий саджанець. Необхідно відновити побілку, якщо вона була порушена протягом зимового періоду.

  Проводячи ранньою весною обрізку садових дерев, потрібно позбавлятися від пошкоджених гілок. Їх не варто залишати під деревом, тому що вони напевно заражені: цитоспорозом, щитівками, личинками короїдів, чорним раком або іншими шкідниками і хворобами.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 7

  Одночасно з цією роботою потрібно обробити наявні рани на стовбурах і сучках. Пошкодження зачищають, вирівнюють за допомогою ножа до появи живої тканини, потім дезінфікують 1% розчином мідного купоросу, в пропорції 10 г на 1 л води і ретельно замазують цю ділянку садовим варом.

  3 Чим обприскувати дерева ранньою весною

  Сучасна промисловість пропонує садівникам безліч різних засобів для обприскування дерев на самому початку весни. Для цих цілей застосовується:

  • мідний купорос;
  • мінерально-масляна емульсія;
  • бордоська рідина;
  • емульсія “Препарат-30”;
  • нитрофен та інші.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 8

  Найбільш дешевим препаратом є мідний купорос. Але не дивіться на його низьку вартість, він досить ефективний, тому більшість садівників віддають перевагою саме йому. Він застосовується від парші, плодової гнилі, від кучерявості листя, чорного раку, бурої плямистості листя та інших захворювань.

  Мінерально-масляні емульсії являють собою рідкі суміші мінерального масла з водою і емульгатора. У складі емульгатора зазвичай присутні:

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 9

  • мило;
  • клей або каолін;
  • залізний чи мідний купорос.

  Емульсії борються з такими шкідниками, як: попелиця, щитівка, допомагають знищити яйця плодожерки, медяниць та інших комах. Застосовувати їх слід ранньою весною, поки нирки не розкрилися. Влітку, при температурі понад 35℃ емульсія може викликати сильний опік на дереві.

  Бордоська рідина являє собою непрозорий розчин небесно-блакитного кольору. Цю рідину застосовують садівники вже більше ста років в боротьбі проти садових шкідників. Рекомендується використовувати до моменту розпускання бруньок. Суміш знищує паршу і грибкові захворювання дерев або чагарників. Ще вона застосовується як дезінфікуючий засіб для ран плодових дерев. Зберігати її не рекомендується, необхідно використовувати відразу ж після приготування.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 10

  Емульсія “Препарат-30”, являє собою нефтемасляную емульсію білого або світло-сірого кольору. Вона розфасована в 2-літрові банки, і термін її придатності становить 2 роки. Навесні емульсією можна обробити всі плодово-ягідні культури від зимуючих стад щитівок, павутинних кліщів, листовійок, медяниць, молі та інших шкідників. А влітку обприскувати дерева і декоративні кущі від бродяжок першого і другого покоління щитівок

  Нитрофен – препарат проти зимуючих стадій шкідників і хвороб. Ця паста коричневого кольору, розфасована в жерстяні або скляні банки або ж полімерні флакони. Термін придатності нітрофен становить 2 роки. Добре він веде себе як дезінфікуючий засіб для ран на плодових деревах.

  4 Обробка дерев мідним купоросом

  Перед початком обприскування попередньо необхідно очистити стовбур від лишайників за допомогою щітки. При обробці дерев можна користуватися ручним насосом, вони продаються в спеціальних магазинах для саду та городу. Але бажано мати автоматизований обприскувач. Він набагато зручніше і з ним легше працювати. Для тих садівників, у яких вже дорослі дерева, потрібно мати такий шланг садовий, який можна подовжити різними способами. Швидше за все, доведеться прив’язати його до палиці, щоб була можливість дістати навіть до самих верхніх гілочок або скористатися спеціальними телескопічними штангами.

  Варто подбати і про власну безпеку. Халат, рукавички, головний убір і окуляри. Ці предмети захистять вас від попадання розчину на голі ділянки вашого тіла. А респіратор не дасть можливості парам розчину потрапити у верхні дихальні шляхи.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 11

  Перед тим, як почнеться обробка, розчин необхідно розмішати. Це робиться наступним чином: 100 г мідного купоросу розчиняється у відрі води. У холодній воді купорос розчиняється гірше. Тому можна вдома розвести його в гарячій воді, припустимо, в трилітровій банці, а потім вміст вилити у відро.

  У обприскувач розчин потрібно заливати через трубку і декілька шарів марлі. Фільтрувати вміст потрібно обов’язково. Це робиться для того, щоб форсунка обприскувача і шланг не змогли забитися не растворившимися частинками. Тепер слід накачати повітря в балон, повісити його на плече і вперед.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 12

  У цій статті описується процес обробки дерев мідним купоросом. Але ви можете використовувати будь-які засоби, які вам більше подобаються або вже куплені. На кожній упаковці є детальна інструкція як його використовувати.

  5 Як правильно обприскувати дерева

  Обробка дерева повинна проводитися ретельно з усіх боків. Струмінь потрібно направляти від краю до його центральної частини. Найкраще це робити по черзі з кожної великої гілкою. Тільки в цьому випадку можливо досягти максимального ефекту.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 13

  Не забувайте обприскати землю навколо дерева. Якщо на ній ще лежать торішнє листя, вони перегниют набагато швидше. Також за допомогою розчину будуть знищені спори шкідливих грибів або самі шкідники. Залишився розчин можна використовувати на довколишні кущі, виноград або інші рослини.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 14

  Після того як ви обробите дерева, необхідно акуратно промити апарат водою. Для цього залийте в обприскувач чисту воду і проженіть її. У цьому випадку форсунки і шланги не заб’ються залишилися висохлими частинками розчину. Змініть свою одіж і обов’язково помийте руки й обличчя з милом.

  6 Що необхідно для обприскування дерев і чагарників

  Також ранньою весною обробляти дерева можна комбінованими засобами. Вони допоможуть впоратися відразу з декількома видами шкідників, що дасть вам можливість уникнути декількох циклів обприскувань дерев і одночасно удобрити рослина. В якості прикладу можна назвати карбамід. Про це ви можете дізнатися з інших наших матеріалів.

  Обробка саду ранньою весною – чим обробити, щоб захистити дерева від шкідників? + Відео | Сад і город 15

  Для того щоб робота по обприскуванню дерев була проведена якісно і мала гарну ефективність, необхідно мати всі необхідні інструменти і пристосування.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.