Обв’язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната

.

Обв'язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната 1Бойлер непрямого нагріву справедливо може вважатися одним з найбільш раціональних варіантів організації гарячого водопостачання як в квартирі, так і в приватному будинку. Цей пристрій ефективніше і могутніше стандартного проточного нагрівача, але при цьому набагато економічніше і легше в обслуговуванні. Крім того, бойлер дозволяє налагодити рециркуляцію, що дає можливість забезпечити швидку подачу гарячої води. Але щоб обладнання успішно функціонувало, потрібно грамотно виконати його обв’язку. А для цього слід заздалегідь визначитися зі схемою підключення приладу та ознайомитися з детальною інструкцією для її реалізації, чим і пропонуємо зайнятися далі – до вашої уваги правила, основні варіанти і відео під’єднання бойлера непрямого нагріву.

Зміст

 • Загальні принципи
 • Схема підключення з триходовим клапаном
 • Схема монтажу з двома насосами
 • Схема підключення з гідрострілкою
 • Підключення бойлера: відео

Загальні принципи

Під процедурою обв’язки котла мається на увазі його з’єднання з системою опалення і магістраллю водопостачання. Від якості виконання роботи безпосередньо залежить продуктивність системи водонагріву.

Саме тому монтаж котла повинен проводитись не за довільною технологією, а з дотриманням наступних обов’язкових принципів:

 • Подача води через патрубок в нижній зоні бойлера.
 • Забір гарячої води повинен виконуватися через патрубок у верхній частині обладнання.
 • Точка рециркуляції повинна проходити по центру бойлера.
 • Теплоносій заходить в ємність бойлера зверху вниз – через патрубок у верхній зоні. А виходити, тобто повертатися в систему – через нижню зону.
 • Обв'язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната 2Пристрій бойлера

  Якщо дотримати всі чотири принципи, вода на видачу у верхній зоні бойлера завжди буде гарячою, що дозволить домогтися максимального ККД обладнання.

  Рада. Розміщуйте бойлер як можна ближче до нагрівального котла – чим менша відстань між ними, тим ефективніше виконується теплообмін і нагрівання води.

  Розглянемо специфіку різних способів обв’язки.

  Схема підключення з триходовим клапаном

  Цей метод підходить для жител з великими витратами гарячої води. Він передбачає створення двох контурів опалення: головного – для переміщення води, яка подається в опалювальну систему, і додаткового – для нагріву безпосередньо бойлерної води. Для правильного розподілу потоків води по контурах застосовується триходовий клапан, робота якого регулюється спеціальним бойлерным термостатом.

  Після підключення бойлера система функціонує таким чином: коли вода в бойлерній ємності охолоджується до нижньої граничної температурної позначки, терморегулятор перемикає триходовий клапан з контуру опалювальної системи на контур бойлера, а коли вода в ємності отримує тепло і нагрівається до запрограмованої температури, клапан перемикається назад і відновлює подачу теплоносія на головний опалювальний контур.

  Обв'язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната 3Схема підключення з триходовим клапаном

  Обв'язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната 4

  Центральну роль в цій системі грає термостат – він здійснює контроль за показниками температури нагріву води і тим самим захищає робоче обладнання від деформації. Але щоб термостат коректно виконував свою роботу, його потрібно правильно налаштувати. Тут важливо зазначити, що, якщо запрограмована температура підігріву води в бойлерній ємності буде вище, ніж базова температура носія в опалювальному котлі, підігрів води в бойлері буде виконуватися на постійній основі – клапан не буде перемикатися на головний опалювальний контур, так як максимум заданої температури не буде досягнутий. Це все в сукупності може спровокувати порушення роботи і бойлера, і котла.

  Схема монтажу з двома насосами

  Ще одна поширена схема під’єднання бойлера непрямого нагріву – із залученням двох насосів. В даній схемі налаштовуються два окремих, паралельних один одному, контуру: опалення і самого бойлера – кожен з них забезпечений власним насосом рециркуляції.

  Пріоритетне місце в цій системі відводиться бойлерному контуру, тому насос бойлерної системи монтується перед опалювальним насосом. Обов’язковий компонент схеми – зворотний клапан, який не дає двом потокам води змішуватися і забезпечує правильний розподіл рідин по контурах. Також тут не обходиться без вже знайомого термодатчика, який подає сигнали клапану, тим самим керуючи роботою насосів.

  Обв'язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната 5Схема монтажу з двома насосами

  Схема обв’язки бойлерного приладу з двома насосами найкращим чином підходить для систем з двома окремими котлами нагріву. Кожен з них повинен мати самостійне живлення і забезпечувати нагрівання рідини в окремих контурах: один котел повинен відповідати за загальне опалення житла, а другий – за нагрівання бойлерної води для побутового використання. В такому випадку схема функціонує таким чином: коли вода в бойлерном баку остигає до нижньої позначки, потік теплоносія перемикається для її нагріву, а після досягнення запрограмованої температури знову повертається в основний опалювальний контур.

  Такий варіант виконання обв’язки цінується завдяки швидкому нагріву води: за рахунок оперативності роботи обладнання при перемиканні на контур нагріву бойлера теплоносій у головній опалювальній системі не буде встигати остигати.

  Схема підключення з гідрострілкою

  У багатьох сучасних квартирах і будинках система опалення має досить складну будову – вона включає в себе відразу кілька незалежних контурів: для основних радіаторів, для бойлера, для теплої підлоги та ін Кожне з даних розгалужень повинно забезпечуватися власним рециркуляційним насосом. Внаслідок такого складного будови системи виникає необхідність суворого регулювання водопотоків між контурами і стабілізації різниці тиску в них. Саме з цією метою використовується гідравлічна стрілка, яка дозволяє уникнути кількох серйозних проблем:

  • розбалансування опалювальної системи;
  • деформація обладнання;
  • сильне нагрівання радіаторів опалення навіть при непрацюючих насосах;
  • гідроудари і, як результат, вихід з ладу окремих елементів опалювальних приладів.

  Обв'язка бойлера непрямого нагріву: загальні принципи і схеми підключення | Ванна кімната 6Схема підключення з гідрострілкою

  Обв’язка з залученням гідравлічної стрілки обґрунтовано вважається найскладнішим варіантом підключення бойлера непрямого нагріву, тому вимагає ретельного проектування системи. Особливу увагу при розрахунках і монтажі повинна приділятися розташуванню і роботі регулювальних пристроїв, на які покладається завдання нейтралізації перепадів тиску в самостійних контурах.

  Рада. Для вирівнювання тиску водопотоків в розгалуженій системі опалення найкраще використовувати балансувальні вентилі – вони найбільш надійні в своїй категорії пристроїв, але при цьому зрозумілі у використанні.

  Перед вами три варіанти – який з них буде найбільш доречний конкретно у вашій оселі, залежить від: характеру опалювальної системи, потужності використовуваного устаткування і обсягів витрат гарячої води. Але яку б схему ви не вибрали, обов’язково дотримуйтесь правил її підключення, інакше на максимальну ефективність обладнання можете не розраховувати.

  Підключення бойлера: відео

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.