Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город

.

Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 1
Передмова

Садівники знають, що якщо плодові дерева стали давати поганий урожай, потрібно задуматися про щеплення. Найбільш простий і дієвий метод – проведення весняної окулірування. Сьогодні ми розповімо, що це таке і як здійснити роботи на найвищому рівні.

Необхідні інструменти та матеріали

Зміст

 • Переваги окулірування плодових дерев
 • Готуємося до проведення робіт – що потрібно зробити?
 • Інструмент для щеплення плодових дерев
 • Проводимо окулірування плодових дерев навесні
 • Фінішні роботи з окуліровці навесні
 • 1 Переваги окулірування плодових дерев

  Окулірування плодових дерев вважається найбільш відомим методом щеплення дерев. Проведення робіт навесні має безліч переваг, особливо якщо роботи буде проводити садівник-любитель. Головним плюсом окулірування називають відмінну приживлюваність рослин, навіть якщо ви проводите щеплення в несприятливих умовах.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 2

  Друга перевага в тому, що навіть неакуратне проведення окулірування не призведе до травмування підщепи. А все завдяки тому, що при проведенні робіт підщепа не зрізається, але навіть якщо залишиться невелика ранка, вона дуже швидко заросте. Багато фахівців садового справи стверджують, що проведення щеплення методом окулірування весною набагато краще, ніж щеплення живцем. Це пов’язано з тим, що дана робота має характеризується кращого приживання щепи на підщепі, а відростаючих стеблинки не так часто ламаються.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 3

  2 Готуємося до проведення робіт – що потрібно зробити?

  За кілька діб до окулірування потрібно провести кілька підготовчих робіт. Якщо стоїть тепла погода, то щеплені дерева потрібно полити, що призведе до посилення сокоруху, крім того, кора в цьому випадку буде краще відставати від дерева, що значно полегшить проведення робіт. У місцях окулірування на рослині потрібно прибрати заважають бічні стебла та листя, якщо вони є.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 4

  В день проведення щеплення дерев з рослини для окулірування нарізаємо визрілі стебла формувалися з “вічками”. З втечі не забудьте видалити верхівку, видалити листя, залишивши лише короткі (до 1 см) черешки. Оскільки проводити роботи ви будете не відразу ж після зрізування пагонів, не забудьте закрутити їх у вологу ганчірочку або занурити в ємність з водою, поставивши у прохолодне місце. Далі приступаємо до підготовки місця щеплення. На стовбурі підщепи на висоті близько 20 см вибираємо місце для окулірування.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 5

  Протріть його вологою ганчірочкою, а також очистіть кору від моху – вона повинна бути гладкою і чистою. Якщо ви будете проводити роботи в бічні гілки дорослої рослини, то краще вибирати дворічні пагони, а окулірування краще проводити у верхній частині.

  3 Інструмент для щеплення плодових дерев

  Перш за все, потрібно підготувати сам інструмент для щеплення, яким ви будете проводити всі роботи по щеплення рослин. Так, не має значення, чи будете ви користуватися окулировочным або копулировочным ножем – головне, щоб він був гострий і виготовлений з якісної сталі. Якщо ви купили новий інструмент, все ж варто його додатково заточити, адже ніж для щеплення повинен бути максимально гострим, як бритва. Якщо у вас немає можливості придбати такий ніж, підійде звичайний канцелярський ніж зі змінними лезами. Правда, тут слід вибирати моделі, де лезо кріпиться максимально гостро, щоб не злетіло під час роботи і не завдав травм садівникові.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 6

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 7

  Також потрібно вибрати матеріал для обв’язки. Найдешевший варіант – стрічки з поліетиленової плівки шириною до 1 см і довжиною приблизно в 30 см. Їх найкраще нарізати за день до проведення робіт, скориставшись товстої парникової Якщо такої під рукою немає, можна нарізати стрічки із звичайних “магазинних” пакетів, але тут робити їх потрібно шириною близько 3 см – при обв’язці стрічки складаємо удвічі.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 8

  Не забудьте підготувати і такі інструменти, як:

  • матеріал для етикеток;
  • чиста ганчірка для протирання підщепи;
  • садовий вар;
  • аптечку на випадок, якщо ненароком порежетесь при роботі.

  4 Проводимо окулірування плодових дерев навесні

  Весняне щеплення дерев методом окулірування – досить проста робота, але, незважаючи на це, потрібно точно слідувати нашим інструкціям. Завдяки цьому можна гарантувати хорошу приживлюваність і ріст щепи. З уже підготовленою гілки зрізаємо щиток з “очком”, не забуваючи про тонкий шар деревини. Нирки для щеплення краще всього брати з максимально розвинутій частині черешка. Далі приступаємо до завершальних кроків. Ножем на підщепі робимо поперечний і поздовжній надрізи довжиною близько 3 см так, щоб на деревині утворилася буква “Т”.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 9

  Кінчиком інструменту акуратно піднімаємо куточок кори на місці надрізу, вставляємо нирку і притискаємо, немов задвигая його всередину. Коли щиток прийняв необхідне положення, місце щеплення обжимаем пальцями і обв’язуємо з допомогою обраного матеріалу. Головне, щоб нирка з черешком залишалися відкритими. Цей спосіб весняного щеплення плодових дерев має назву окулірування в Т-подібний розріз.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 10

  Є й інший метод, що має назву окулірування в приклад. Якщо ви виберете цей метод, то на місці майбутньої щеплення робимо перший надріз, другий – трохи вище, буквально через 2-3 див. Після цього смужку кори між розрізами акуратно знімаємо. Замість вирізаного ділянки вставляємо “око” і обв’язуємо це місце.

  5 Фінішні роботи з окуліровці навесні

  Через два тижні після проведення робіт потрібно перевірити, чи прижилися нирки на нових деревах.

  Так, у прижилися “вічок” черешок при невеликому натисканні повинен відвалитися, а ось черешок не прижившейся нирки засихає і не відпадає. Якщо нирка росте нормально, то обв’язку потрібно трохи послабити.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 11

  Якщо ви проводили подвійну щеплення таких плодових дерев, як вишня і черешня, то потрібно залишити тільки максимально розвинений втеча, другий видаляємо. Проживаючи в регіоні з низькими температурами, обов’язково утеплите бічні частини щеплень, використовуючи для обв’язки вербову кору або ялиновий лапник.

  Окулірування плодових дерев навесні – інструкція для новачків + Відео | Сад і город 12

  Проводили навесні? Отже, через кілька місяців обв’язку потрібно зняти, щеплений стебло обрізати поблизу “вічка”, а вертикальні пагони слід видалити, залишивши невеликий пеньок – до нього підв’язуємо молодий пагін з нирки для додання йому вертикального зростання. У наступному сезоні пеньок вирізаємо на кільце і промазуємо садовим варом.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.